Intymios problemos, apie kurias moterys vengia kalbėti

Daug moterų kenčia dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo metų metus, o kartais netgi dešimtmečius, net nesusimąstydamos, kad daugelį problemų galima išspręsti tiesiog pasikalbėjus su savo gydytoju ginekologu. Taip teigia akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė, Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė.

Viena dažniausiai pasitaikančių problemų – makšties sausumas. Atlikus apklausą, paaiškėjo, kad net 60 proc. apklaustų moterų prisipažino, jaučiančios diskomfortą dėl makšties sausumo, 45 proc. iš jų dėl to yra nepatenkintos savo seksualiniu gyvenimu, tačiau tik mažiau nei trečdalis dailiosios lyties atstovių – 28 proc. – kreipiasi į gydytojus dėl makšties sausumo, o net 72 proc. apklaustųjų nebando ieškoti jokios pagalbos. Šia tema kalbėtis su savo partneriais neišdrįsta net 60 proc. moterų ir net 85 proc. menopauzės metu nedrįsta kalbėti apie savo intymias problemas.

Problemų priežastys

Pasak doc. dr. D. Bartkevičienės, lytinių organų fiziologiniai pokyčiai išryškėja bėgant metams, ypač tarpvietės srities ir makšties anatomiją pakeičia nėštumai ir gimdymai. Po traumų, plyšimų ir chirurginių intervencijų audiniai randėja, jie tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs.

Medicinai žengiant į priekį, šioms problemoms spręsti pasitelkiamos įvairios estetinės ginekologijos procedūros, tokios kaip lytinių lūpų korekcija, G – taško augmentacija, intymios zonos atjauninimas“, – pasakoja doc. dr. D. Bartkevičienė.

Doc. dr. Daiva Bartkevičienė

Visos minėtos procedūros atliekamos naudojant hialurono rūgšties užpildą. Kaip teigia doc. dr. D. Bartkevičienė, jo pagalba per šiek tiek daugiau nei pusvalandį galima atstatyti lytinių lūpų formą. Pakitusi lytinių lūpų forma moterims gali sukelti nemalonaus dirginimo jausmą, ją dažnai gali varginti įvairios infekcijos, juntamas bendras diskomfortas, lytiniai santykiai būna skausmingi. Šis gydymas taikomas įvairaus amžiaus moterims: tiek jaunoms, jei netenkina lytinių lūpų forma, tiek vyresnėms, kai su amžiumi pakinta jų forma, o taip pat – menopauzės periodu, netekusioms daug svorio, po chemoterapijos.

Siūlomi sprendimai

Menopauzės periodu, kai sparčiai mažėja kolageno ir estrogeno gamyba, daugelis moterų jaučia nemalonų dirginimą, atsiranda nedideli odos pažeidimai bei lytinių lūpų atrofija. Pasak doc. dr. D. Bartkevičienės, kartais su tokiomis pat problemomis susiduria ir jaunos moterys. Tuomet atliekama intymios zonos atjauninimo procedūra, kai hialurono rūgšties užpildas suleidžiamas į intymią zoną. Tai leidžia visoje intymioje zonoje atstatyti prarastą drėgmę, oda tampa elastingesnė, labiau atspari pažeidimams, pranyksta niežėjimas ir skausmas, atstatoma lytinių lūpų forma.

Kartais estetinių ginekologinių operacijų moterims prireikia dėl įgimtų dalykų. Kai kuriais atvejais „išsitampiusi“ makštis būna įgimta. Priežastis – silpni intymių vietų raumenys. Tada plastikos chirurgas ar ginekologas sumažina įėjimą į vaginą ir pačios vaginos apimtis. Esant tokiai situacijai kenčia ne tik moteris, bet ir jos partneris“, – pasakoja medikė.

Išsprendžia ir psichologines problemos

Moterims dažnai kyla klausimas, ar šios procedūros yra saugios. „Atliekamos sertifikuoto gydytojo ir specialiai tam skirtose klinikose, šios procedūros yra saugios, – sako doc. dr. D. Bartkevičienė. – Procedūros metu naudojami hialurono rūgšties, kuri natūraliai randama mūsų organizme, užpildai yra visiškai besirezorbuojantys. Gana dažnai moterys teiraujasi, ar joms skaudės, galiu visas nuraminti, kad moterys nieko nejaučia, nes prieš procedūrą medikas parenka konkrečiai moteriai tinkamiausią nuskausminimo būdą“.

Lytinių lūpų korekcijų pirminį efektą moterys pastebi iškart po procedūros, tačiau galutinį rezultatą moterys pamato po procedūros praėjus savaitei. Makšties audiniai pasižymi puikia kraujotaka, todėl randų nelieka, tačiau moteris gali jausti nedidelį diskomfortą, kuris tęsiasi nuo kelių valandų iki 3 dienų. Po hialurono rūgšties procedūrų rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių 2-3 dienas, o savaitę reiktų vengti karščio (pirties, karštos vonios, soliarumo) ir intensyvaus sporto.

Pasak doc. dr. D. Bartkevičienės, moterims labai svarbu suvokti, jog plastinė ginekologija absoliučiai visų lūkesčių nepatenkins, todėl labai svarbu, kad jie būtų realūs, tačiau po estetinės ginekologijos procedūrų dažnai išsprendžiamos ne tik moterų fiziologinės problemos, bet ir psichologinės: jos pradeda labiau savimi pasitikėti, pasijunta mylimesnės ir laimingesnės.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Gydytoja D. Bartkevičienė - nuostabi savo srities profesionalė. Pirma gydytoja, kuri skyrė tiek laiko ramiam situacijos paaiškinimui ir nuraminimui. Labai atidi tiek prieš operaciją, tiek po jos. Aiškiai papasakojo apie visą gydymo eigą.

Julija Petrauskaitė2021-04-30

Agnė Bartkevičiūtė - profesionali gydytoja, kurios skirtas gydymas jau keletos savaičių bėgyje pradėjo veikti ir pagaliau mano oda pradėjo gyti. Esu labai patenkinta ir galiu drąsiai rekomenduoti!

A. Ž.2021-03-16

Jei ieškote gydytojos, kuri seka mokslo naujoves pasaulyje, jei norite, kad jums būtų taikomas tik naujausiais tyrimais ir mokslu grindžiamas gydymas, tai gydytoja D. Bartkevičienė ir yra ta, kurios ieškote.

Sigita Puvačiauskienė2021-05-12

Agnė Bartkevičiūtė - labai profesionali gydytoja: ne tik kruopščiai atliko apžiūrą, bet ir itin struktūruotai paaiškino gydymo eigą, išsamiai atsakė į rūpimus klausimus. Be to, gydytoja labai atidi ir maloni bendravime. Atsakingai rekomenduoju.

A. V.2021-08-08

Daktarė Bartkevičienė nuoširdžiai skyrė laiko mano problemai spręsti, konsultavosi ir su kolegomis, ramino ir drąsino, galiausiai operavo. Viskas pavyko sėkmingai. Nustebau, kai paskambino po operacijos, praėjus dviems savaitėms, paklausti, kaip jaučiuosi. Be galo šiltas žmogus, rekomendavau ją ir savo dukroms. Juk dėmesys ir profesionalumas toks svarbus.

Ieva Kašauskaitė2021-04-30

Labai džiaugiuosi, jog patekau į gydytojos Agnės rankas po išgirstos rekomendacijos. Mano odos problema buvo tiksliai diagnozuota, jai paskirtas tikslingas gydymas. Komunikacijos metu gydytoja bendravo atidžiai ir profesionaliai. Jau spėjau parekomenduoti Agnę Bartkevičiūtę ir savo draugams.

E. A2021-10-03

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus.