I-V 9:00-19:00, VI 11:00-18:00

Intymi moterų problema, kuriai išspręsti pakaktų pietų pertraukos

Tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė vyresnių nei 51 metai moterų po menopauzės kenčia nuo makšties išsausėjimo, dar vadinamo atrofiniu vaginitu. Jį sukelia sumažėjęs estrogenų kiekis. Su ta pačia bėda susiduria ir apie 40 proc. moterų, praėjus 6 mėn. po gimdymo, žindymo laikotarpiu.

Neretai moterys, susiduriančios su makšties išsausėjimu, nėra linkusios apie tai kalbėtis su gydytojais. Jos nerimauja dėl seksualinio susijaudinimo ir seksualinio pasitenkinimo sumažėjimo, intymus gyvenimas tampa nemaloniu, skausmingu, o kartais ir neįmanomu. Visa tai neigiamai paveikia moterų ir tuo pačiu porų gyvenimo kokybę.

Ir nors dauguma pirmiausia praveria vaistinės duris, ieškodamos pirmosios pagalbos įvairių lubrikantų pavidalu, klinikos „Primum Estetica“ akušerė-ginekologė doc. med. dr. Daiva Bartkevičienė sako, kad šiandien yra kur kas efektyvesnis būdas išspręsti minimą problemą ir vėl mėgautis intymiu gyvenimu.

Kodėl moteris kamuoja makšties sausumas?

Pagrindinė makšties sausumo priežastis, kuri yra geriausiai žinoma ir moksliškai įrodyta – tai hormono estrogeno trūkumas. Jis susijęs su fiziologiniais procesais:  perimenopauze, pomenopauze, kūdikio žindymu. Nefiziologinis makšties sausumas gali atsirasti dėl intensyvaus makšties plovimo, rūkymo, chirurgiškai pašalinus kiaušides, sergant onkologine liga po chemoterapijos ar spindulinio gydymo. Makšties išsausėjimą taip pat gali išprovokuoti kai kurių vaistų vartojimas. Galiausiai makšties sausumą gali sukelti ir kitos patologinės būklės, pvz., alergijos ir  antihistamininių vaistų vartojimas, diabetas, taip pat priešlaikinis kiaušidžių išsekimas.

Kokie makšties sausumo požymiai?

Sausumo pojūtis makštyje, tarpvietės dirginimas, niežulys, deginimo jausmas makštyje, skausmingi lytiniai santykiai, pasikartojančios makšties infekcijos dėl suplonėjusios makšties gleivinės.

Moterys dėl diskomforto, skausmo ima vengti lytinių santykių, jie tampa nemalonūs – makšties sausumas gali tapti ir nesutarimų su partneriu, nepasitikėjimo savimi priežastimi.

Iš patirties žinau, kad kartais moterys nedrįsta apie jas kamuojančią makšties sausumo problemą kalbėtis su gydytoju, kreiptis profesionalios pagalbos, o  informacijos ieško interneto forumuose. O veiksmingų būdų padėti moteriai yra.

Įprastai moterys vaistinėse ieško žvakučių ar kremo, padedančio sumažinti makšties sausumą, tačiau sakote, kad yra ir kitų, gerokai efektyvesnių būdų?Makšties sausumo problemai spręsti gali būti naudojamas Jūsų paminėtas  medikamentinis gydymas, taip pat  tokie šiuolaikiniai gydymo metodai, kaip  trombocitais praturtintos plazmos (PRP), hialurono rūgšties injekcijos ar naujausios kartos lazerio „MonaLisa Touch“, sukurto specialiai makšties gleivinei gydyti, procedūros.

Gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. D. Bartkevičienė prie lazerio „MonaLisa Touch“

Būtent specialiai makšties audiniams gydyti  sukurtu lazeriu „MonaLisa Touch“ atjauninama makštis ir po 3 procedūrų kurso mažiausiai metams išsprendžiama jos sausumo problema. Žinoma, kiek ilgai bus juntamas gydymu pasiektas rezultatas, priklauso ir nuo to, kokio sunkumo buvo makšties atrofija, koks pacientės amžius ir jos gyvenimo būdas.

Kiek laiko trunka procedūra ir ar jai reikia kaip nors specialiai pasiruošti?

Procedūros trunka tikrai trumpai, apie 10 minučių, su gydytojo konsultacija – maždaug 30 min. Taigi, kaip mes sakome procedūrai atlikti užtenka pietų pertraukos, o į darbus ir kasdienį gyvenimą galima grįžti išsyk po jos.

Specialaus pasirengimo procedūrai nėra, bet reiktų nenaudoti intravaginalinių kremų ir lubrikantų ir susilaikyti nuo lytinių santykių 24 valandas iki procedūros.

Jei patiriate paminėtus makšties išsausėjimo simptomus, išdrįskite kreiptis pagalbos, procedūra  „MonaLisa Touch“ gali pakeisti gyvenimą. Šis gydymas be hormonų, be cheminių medžiagų,  padeda spręsti makšties sausumo, laisvumo ir lengvo šlapimo nelaikymo problemas. Procedūra neskausminga, nereikalingas atsistatymo laikotarpis po procedūros. Savijautos pagerėjimas pajaučiamas jau po pirmosios procedūros.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Gydytoja Agnė Bartkevičiūtė - savo srities profesionalė. Mane gana ilgai kankino odos bėrimai, buvau jau su tuo susitaikiusi, maniau, kad nieko padaryti nebegalima, bet gydytojos Agnės profesionalumo ir rūpestingumo dėka, problemos dingo! Atsakingai rekomenduoju visiems.

Stefanija G.2022-04-15

Esu labai dėkinga gydytojai Agnei Bartkevičiūtei. Kreipiausi dėl man nerimą sukėlusio odos darinio. Labai džiaugiuosi, kad gydytoja, nuodugniai apžiūrėjusi darinį, nuramino ir pasiūlė pašalinti šiuolaikišku būdu - lazeriu. Jei būčiau žinojusi apie tokią galimybę anksčiau, tikrai nebūčiau delsusi. Labai rekomenduoju šią gydytoją tiems, kas nori turėti sveiką ir gražią odą.

Audronė S.2022-05-03

Daktarė Daiva Bartkevičienė man sugrąžino viltį ir vėl įkvėpė gyvenimui. Labai dėkinga gerbiamai daktarei, kad išklausė, paaiškino, nuoširdžiai bendravo ir - svarbiausia - PADĖJO! Jūs nuostabi!

D.S.2022-06-08

Labai dėkinga daktarei Daivai Bartkevičienei už profesionaliai atliktą operaciją ir sugrąžintą pasitikėjimą savimi!

Dalia D.2022-06-24

Gydytoja Daiva Bartkevičienė - nuostabi savo srities profesionalė. Man tai pirmoji gydytoja, kuri skyrė tiek daug laiko ramiam paaiškinimui ir nuraminimui prieš būsimą operaciją. Labai atidi tiek prieš, tiek po operacijos, aiškiai išdėstė visą gijimo eigą. Esu labai patenkinta patekusi būtent į šios gydytojos rankas. Rekomendavau ir savo draugei.

I.M.2022-07-07

Gerbiamos gydytojos Agnės Bartkevičiūtės įžvalga, empatija ir atsidavimas profesijai yra žavintys ir verti didžiausios pagarbos. Jau pirmosiomis pokalbio minutėmis įsitikinau, kad bendrauju su tikra savo srities profesionale. Paskirtas gydymas buvo tikslus ir kryptingas. Esu labai laimingas sutikęs šią gydytoją, kuri be visa ko yra ir išskirtinė asmenybė.

Andrius Š.2022-07-15

Daktarė D. Bartkevičienė turi auksines rankas, rašau, nes noriu pasidžiaugti, kad tokie specialistai dirba sau patinkantį darbą – tai matosi su šia daktare bendraujant. Kreipėmės į ją per rekomendacijas turėdami problemų su pastojimu, paaiškino problemą, aiškiai atsakė į klausimus, nuramino. Visų procedūrų metu buvo šalia ir šiandien esame labai laimingi turėdami mažą stebuklą. Sėkmės darbuose, visad liksime Jums dėkingi.

Monika L.2022-10-05

Dėkinga draugei, kuri man rekomendavo daktarę D. Bartkevičienę. Labai profesionali akušerė ginekologė. Lankausi pas ją ir esu patenkinta daktarės atliekamu darbu, esu sveika ir laiminga, ko anksčiau nebuvo. Manau, kad renkantis gydytoją protingai, svarbiausia, kad profesionaliai būtų suteikta paslauga, kad ji duotų rezultatų, o ne koks to specialisto charakteris. Man nereikia dirbtino nuoširdumo ar gražbyliavimo. Džiaugiuosi patekusi į dr. Daivos rankas.

Ieva Marija S.2022-10-17

Labai rūpestinga ir maloni jauna gydytoja. Kreipiausi dėl po vasaros atsiradusio odos darinio ištyrimo ir pašalinimo. Vizitu likau patenkinta. Man buvo išsamiai atsakyta į visus klausimus, paaiškinta apie darinio šalinimo lazeriu eigą, odos priežiūrą po procedūros. Pašalino sėkmingai. Dabar drąsiai rekomenduoju gydytoją Agnę savo pažįstamiems. Jau yra kas pasinaudojo mano rekomendacija ir džiaugiasi suradę šią gydytoją taip pat, kaip ir aš.

Kristina G.2022-10-06

Noriu padėkoti gydytojai Agnei Bartkevičiūtei už žmogiškumą, nuoširdų bendravimą ir jos neabejotiną kompetenciją. Esu labai maloniai nustebintas bei sužavėtas gydytojos malonumu, nuoširdumu, profesionaliu savo darbo atlikimu. Šitokių asų mums reikia kuo daugiau. Agnė man išsprendė tokią problemą, kurios „neįveikė“ prieš tai gydę trys medikai. Džiaugiuosi pagerėjusia gyvenimo kokybe bei skaidresne nuotaika. Agne Bartkevičiūte, esate gydytoja iš didžiosios raidės! Sėkmės Jums visur ir visada.

Linas V.2022-10-28

Esu be galo laiminga, kad patekau pas gyd. Agnę. Kreipiausi dėl ilgą laiką kankinusios aknės, kaip buvau skaičiusi rekomendacijas, gydytoja daugiausiai konsultuoja dėl veido odos ligų. Ir likau be galo patenkinta konsultacija – pirmiausiai tai nuramino, viską labai tiksliai paaiškino, surašė labai tiksliai, kaip nesuprantančiam žmogui, gydymo rekomendacijas, kurių laikantis jau po mėnesio matau puikų savo veido odos pagerėjimą. Labai Jums ačiū!!!

Loreta2022-10-30

© 2023 Primum Estetica. Visos teisės saugomos. Privatumo politika. Duomenų apsauga.