I-V 9:00-19:00, VI 11:00-18:00

Šlapimo nelaikymo problemai spręsti pasitelkiami lazeriai

Tyli paslaptis, apie kurią Lietuvoje moterys nenori kalbėti net su artimiausiomis draugėmis – nevalingas šlapimo tekėjimas kosint, čiaudint, sportuojant. Iš pradžių vos keli lašeliai gal kartą per savaitę ar net mėnesį, kol galiausiai norėdamos save apsaugoti moterys perka ir kasdien naudoja higieninius įklotus, pradeda dažnai vaikščioti į tualetą. Makšties vidinių audinių suglebimas ir šlapimo nelaikymas yra dažna viso pasaulio moterų problema.

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentės, akušerės-ginekologės doc. dr. Daivos Bartkevičienės teigimu, šlapimo nelaikymas vargina ne tik vyresnio amžiaus, bet ir jaunas, kartais net 30 neperžengusias moteris. Viena tokių Evelina (vardas pakeistas – red. past.). Šlapimo nelaikymas ją pradėjo varginti iškart po pirmojo gimdymo, tuomet jai nebuvo net 30 metų. „Po sūnaus gimimo bet koks mažiausias šoktelėjimas man galėdavo sukelti šlapimo pratekėjimą, tai trukdė gyventi. Problema tapo tiek socialine, tiek psichologine: negalėjau laisvai elgtis, bendrauti, galvodavau, ar nuo manęs nesklinda šlapimo kvapas“, – problemą, su kuria susidūrė pagimdžiusi vaiką prisimena jauna moteris.

Priežastys ir kada reikai sunerimti

„Dėl natūralių gimdymų ir natūralaus senėjimo proceso milijonai moterų patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją. Tai yra tiesiog užkoduota gamtos. Sensta mūsų viso kūno, veido raumenys, ne išimtis ir vidinis raumenynas. Moterys patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją, o dėl to atsiranda įvairių laipsnių skysčių pratekėjimas iš šlaplės ir makšties laisvumo, stangrumo sumažėjimo, pojūtis“, – paaiškina gydytoja.

Moteris atkreipti dėmesį į šlapimo nelaikymą turėtų iškart, kai tik pirmą kartą pajunta, kad ištekėjo vienas mažas lašelis šlapimo, net jei tai daugiau nesikartojo. Pasak medikų, tai jau yra ženklas, kad reikia susirūpinti ir padėti sau, siekiant išvengti didesnių problemų ateityje. Jei tai buvo vienkartinis šlapimo nutekėjimas, moterims rekomenduojama pasidomėti gydytojo Kėgelio pratimais dubens raumenims, tačiau norint, kad rezultatas būtų jaučiamas, mankštą reikia daryti ne mėnesį, o kasdien ir visą gyvenimą. Tuomet tikrai rezultatas bus jaučiamas.

Šiuolaikiniai problemos sprendimo būdai

Ilgą laiką, kai problema jau būdavo įsisenėjusi ir moteris pagaliau išdrįsdavo kreiptis į medikus, būdavo siūlomas chirurginis gydymas. Šiandien ši delikati problema gali būti išspręsta greičiau ir sukelti moterims mažiau diskomforto. Makšties senelės gali būti sutvirtintos neinvaziniu būdu, panaudojant CO2 lazerį.

Kaip teigia doc. dr. D. Bartkevičienė, ši vos 15 minučių trunkanti procedūra rekomenduojama moterims, kurios kenčia nuo makšties vidinių audinių suglebimo ir patiria įtampos šlapimo nelaikymą, padidėjus slėgiui pilvo ertmėje ar pakeitus padėtį. Procedūra gali būti atliekama moterims, kurių amžius nuo 25 iki 70 metų.

CO2 lazerinio atjauninimo procedūrai ryžosi ir Evelina. „Jos metu mane tiesiog nustebimo jos paprastumas ir tai, kad nepatyriau absoliučiai jokio skausmo. Užteko vos 15 minučių, kad užeičiau ir išeičiau iš gydytojos kabineto su savo naujai „reformuota“ makštimi. Iš karto pradėjau šokinėti, nes norėjau pažiūrėti, ar netyčia nepratekės šlapimas“, – prisimena trisdešimtmetė moteris.

„Atliekant procedūrą lazeriu, makšties gleivinės gilieji sluoksniai patiria koncentruotą šiluminį poveikį ir yra stimuliuojami kolageno bei elastino skaidulų kontrakcijos. Taip skatinama naujų kolageno ląstelių gamyba ir atsinaujinimas, o taip pat skatinamas makšties audinių atsinaujinimas, stiprinama visa makšties sienelių tarpląstelinė medžiaga“, – paaiškina doc. dr. D. Bartkevičienė.

Gydytoja ne kartą stažavosi Vokietijos ir Šveicarijos universitetinės ligoninėse, kuriose atliko ne vieną šimtą šlapimo nelaikymo neinvazinių procedūrų lazeriu.

Auga susidomėjimas

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė sako pastebinti, kad ir Lietuvoje tiek tarp pacientų, tiek tarp medikų didėja susidomėjimas tokio tipo procedūromis. Tačiau nors procedūra ir yra neinvazinė, tačiau prieš ją atliekant medikui reikėtų nuodugniai peržvelgti moters sveikatos istoriją, išsiaiškinti priežastis, dėl kurių pacientė nori šio gydymo, kokie yra jos lūkesčiai, aptarti gydymo eigą, paaiškinti, ko galima tikėtis po procedūros. Taip pat būtina atlikti sveikatos patikrinimą (kartais reikia ir ultragarso tyrimo), gimdos kaklelio tepinėlio tyrimus, įsitikinti, ar moteris nesilaukia.

Lyginant su chirurgine operacija, gydymas CO2 lazeriu nėra brangus, nereikalaujantis praktiškai jokių sąnaudų, kadangi frakciniam lazeriui nereikalingi jokie specialūs priedai, dėl kurių galėtų išaugti gydymo kaina.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Gydytoja Agnė Bartkevičiūtė - savo srities profesionalė. Mane gana ilgai kankino odos bėrimai, buvau jau su tuo susitaikiusi, maniau, kad nieko padaryti nebegalima, bet gydytojos Agnės profesionalumo ir rūpestingumo dėka, problemos dingo! Atsakingai rekomenduoju visiems.

Stefanija G.2022-04-15

Esu labai dėkinga gydytojai Agnei Bartkevičiūtei. Kreipiausi dėl man nerimą sukėlusio odos darinio. Labai džiaugiuosi, kad gydytoja, nuodugniai apžiūrėjusi darinį, nuramino ir pasiūlė pašalinti šiuolaikišku būdu - lazeriu. Jei būčiau žinojusi apie tokią galimybę anksčiau, tikrai nebūčiau delsusi. Labai rekomenduoju šią gydytoją tiems, kas nori turėti sveiką ir gražią odą.

Audronė S.2022-05-03

Daktarė Daiva Bartkevičienė man sugrąžino viltį ir vėl įkvėpė gyvenimui. Labai dėkinga gerbiamai daktarei, kad išklausė, paaiškino, nuoširdžiai bendravo ir - svarbiausia - PADĖJO! Jūs nuostabi!

D.S.2022-06-08

Labai dėkinga daktarei Daivai Bartkevičienei už profesionaliai atliktą operaciją ir sugrąžintą pasitikėjimą savimi!

Dalia D.2022-06-24

Gydytoja Daiva Bartkevičienė - nuostabi savo srities profesionalė. Man tai pirmoji gydytoja, kuri skyrė tiek daug laiko ramiam paaiškinimui ir nuraminimui prieš būsimą operaciją. Labai atidi tiek prieš, tiek po operacijos, aiškiai išdėstė visą gijimo eigą. Esu labai patenkinta patekusi būtent į šios gydytojos rankas. Rekomendavau ir savo draugei.

I.M.2022-07-07

Gerbiamos gydytojos Agnės Bartkevičiūtės įžvalga, empatija ir atsidavimas profesijai yra žavintys ir verti didžiausios pagarbos. Jau pirmosiomis pokalbio minutėmis įsitikinau, kad bendrauju su tikra savo srities profesionale. Paskirtas gydymas buvo tikslus ir kryptingas. Esu labai laimingas sutikęs šią gydytoją, kuri be visa ko yra ir išskirtinė asmenybė.

Andrius Š.2022-07-15

Daktarė D. Bartkevičienė turi auksines rankas, rašau, nes noriu pasidžiaugti, kad tokie specialistai dirba sau patinkantį darbą – tai matosi su šia daktare bendraujant. Kreipėmės į ją per rekomendacijas turėdami problemų su pastojimu, paaiškino problemą, aiškiai atsakė į klausimus, nuramino. Visų procedūrų metu buvo šalia ir šiandien esame labai laimingi turėdami mažą stebuklą. Sėkmės darbuose, visad liksime Jums dėkingi.

Monika L.2022-10-05

Dėkinga draugei, kuri man rekomendavo daktarę D. Bartkevičienę. Labai profesionali akušerė ginekologė. Lankausi pas ją ir esu patenkinta daktarės atliekamu darbu, esu sveika ir laiminga, ko anksčiau nebuvo. Manau, kad renkantis gydytoją protingai, svarbiausia, kad profesionaliai būtų suteikta paslauga, kad ji duotų rezultatų, o ne koks to specialisto charakteris. Man nereikia dirbtino nuoširdumo ar gražbyliavimo. Džiaugiuosi patekusi į dr. Daivos rankas.

Ieva Marija S.2022-10-17

Labai rūpestinga ir maloni jauna gydytoja. Kreipiausi dėl po vasaros atsiradusio odos darinio ištyrimo ir pašalinimo. Vizitu likau patenkinta. Man buvo išsamiai atsakyta į visus klausimus, paaiškinta apie darinio šalinimo lazeriu eigą, odos priežiūrą po procedūros. Pašalino sėkmingai. Dabar drąsiai rekomenduoju gydytoją Agnę savo pažįstamiems. Jau yra kas pasinaudojo mano rekomendacija ir džiaugiasi suradę šią gydytoją taip pat, kaip ir aš.

Kristina G.2022-10-06

Noriu padėkoti gydytojai Agnei Bartkevičiūtei už žmogiškumą, nuoširdų bendravimą ir jos neabejotiną kompetenciją. Esu labai maloniai nustebintas bei sužavėtas gydytojos malonumu, nuoširdumu, profesionaliu savo darbo atlikimu. Šitokių asų mums reikia kuo daugiau. Agnė man išsprendė tokią problemą, kurios „neįveikė“ prieš tai gydę trys medikai. Džiaugiuosi pagerėjusia gyvenimo kokybe bei skaidresne nuotaika. Agne Bartkevičiūte, esate gydytoja iš didžiosios raidės! Sėkmės Jums visur ir visada.

Linas V.2022-10-28

Esu be galo laiminga, kad patekau pas gyd. Agnę. Kreipiausi dėl ilgą laiką kankinusios aknės, kaip buvau skaičiusi rekomendacijas, gydytoja daugiausiai konsultuoja dėl veido odos ligų. Ir likau be galo patenkinta konsultacija – pirmiausiai tai nuramino, viską labai tiksliai paaiškino, surašė labai tiksliai, kaip nesuprantančiam žmogui, gydymo rekomendacijas, kurių laikantis jau po mėnesio matau puikų savo veido odos pagerėjimą. Labai Jums ačiū!!!

Loreta2022-10-30

© 2023 Primum Estetica. Visos teisės saugomos. Privatumo politika. Duomenų apsauga.