Sklerozuojanti kerpligė – tai odą ir gleivines pažeidžianti liga, pasireiškianti moters lytinių organų pažeidimu.
Ši liga kliniškai pasireiškia:
- itin stipriu niežuliu mažųjų lytinių lūpų ir išangės srityse (dažniausiai naktį);
- skausmingais lytiniais santykiais;
- mažosios lytinės lūpos tampa plonos, pakinta jų spalva (iš rusvos į baltą), gleivinė gali įtrūkti ir pradėti kraujuoti;
- susiaurėjus lytiniam plyšiui, mažosios ir didžiosios lytinės lūpos gali visiškai suaugti.
Kodėl susergama sklerozuojančia kerplige?
Šios ligos etiologinis mechanizmas nėra iki galo aiškus. Spėjama, kad ligos atsiradimas siejasi su organizme vykstančiais hormoniniais, imuniteto pokyčiais, traumomis arba genetiniu fonu.
Kokio amžiaus moterims diagnozuojama sklerozuojanti kerpligė?
Sklerozuojančia kerplige gali susirgti ir jaunos, bręstančios merginos, ir vyresnio amžiaus moterys.
Kaip patvirtinama sklerozuojančios kerpligės diagnozė?
Pastebėjus minėtus simptomus, būtina kreiptis į gydytoją ginekologą. Diagnozė patvirtinama paėmus biopsiją ir gavus tyrimo rezultatus.
Kaip gydoma sklerozuojanti kerpligė?
Ilgą laiką moterims, kenčiančioms nuo sklerozuojančios kerpligės, gydymas buvo ribotas:
- skiriami hormoniniai tepalai, kurie suteikdavo tik laikiną efektą, kuris palaipsniui išnykdavo;
- kitas būdas – chirurginis, tačiau jis yra sudėtingas, intervencinis ir ne visada veiksmingas.
Šiandien vienas inovatyviausių gydymo metodų – PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti.
Kaip atliekama PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti?
PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti atliekama naudojant trombocitais praturtintą plazmą (PRP), kuri išgaunama iš pačios pacientės veninio kraujo.
Pirmiausia iš moters rankos venos paimama kraujo, tada mėgintuvėlis su juo dedamas į centrifugą, kur pagal specialią programą paruošiama trombocitais praturtinta plazma. Vėliau ji plona adata suleidžiama į problemines vietas.
Mūsų kraujyje esantys trombocitai dalyvauja natūraliame kraujo krešėjimo procese, o trombocitų sudėtyje esantys augimo faktoriai, patekę į odą ir gleivinę, stimuliuoja odos ląsteles, aktyvuoja odos regeneracinius, atstatomuosius procesus, odos kamienines ląsteles, skatina kolageno ir elastino gamybą.
Ar PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti yra veiksminga, kas nutinka organizme po gydymo?
PRP terapija sklerozuojančios kerpligės gydymui yra veiksminga procedūra. Po gydymo, regeneruoja oda ir pogleivis, moteris nebejaučia diskomforto ir gali mėgautis visaverčiu gyvenimu.
Ar PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti yra skausminga?
Pati procedūra – PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti – nėra skausminga, nes prieš ją dūrio vieta nuskausminama vietiškai – anestetiniu kremu.
Kiek laiko trunka PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti?
Vienos procedūros trukmė – apie 40 minučių. Tiek laiko užtruks paimti kraują, paruošti trombocitais praturtintą plazmą ir suleisti ją į audinius. Rezultatas jaučiamas iš karto po pirmos procedūros.
Geriausiam rezultatui pasiekti gydant sklerozuojančiai kerpligę PRP terapija, dažniausiai reikia 3 procedūrų, kurios atliekamos kas 4-6 savaites. Kursas kartojamas kas 12-18 mėnesių.
Ar yra kokių nors apribojimų po šios procedūros?
PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti yra injekcinė procedūra, po jos dūrio vieta kurį laiką gali būti jautresnė, šiek tiek paraudusi ar patinusi. Visi šie pojūčiai paprastai pranyksta per parą. Atlikus PRP terapiją, 3–4 dienas po šios procedūros rekomenduojama vengti:
- lytinių santykių,
- sporto,
- saunos,
- baseino.
Ar PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti gali sukelti alerginių reakcijų?
PRP terapija sklerozuojančiai kerpligei gydyti yra visiškai natūrali procedūra, nes trombocitais praturtinta plazma nėra vaistas. Ji išgaunama iš pačios moters kraujo, tad nestebima jokių alerginių reakcijų ar komplikacijų.
Konfidencialumą garantuojame.