Dubens organų nusileidimas ar iškritimas, kurį dažnai lydi nevalingas šlapimo tekėjimas, yra labai dažna moterų sveikatos problema, trukdanti gyventi kasdienį gyvenimą ir juo mėgautis.
Su nevalingu šlapimo tekėjimu ne tik čiaudint, bet ir kosint, sportuojant, keliant sunkesnį daiktą susiduria daug moterų. Iš pradžių išteka vos vienas kitas lašelis, bet vėliau nesprendžiama problema didėja – mažų lašelių būna vis daugiau ir išteka jie dažniau.
Dėl ne vietoje ir ne laiku išsiskiriančio šlapimo moterys negali laisvai bendrauti ir elgtis, nuolatos neapleidžia mintis, kad galbūt nuo jos sklinda nemalonus kvapas. Kalbėti apie šią problemą vengiama, nors ir suprantama, kad stipriai nukenčia kasdienis gyvenimas.
Kokios amžiaus moteris vargina dubens organų nusileidimas ir šlapimo nelaikymas?
Įprasta manyti, kad ši problema vargina tik vyresnes moteris, tačiau ji aktuali ir jaunoms. Pavyzdžiui, beveik trečdaliui pirmą kartą gimdžiusių moterų pirmuosius metus po gimdymo kartais nepavyksta sulaikyti šlapimo kosėjant, keliant svorį. Dar daugiau jų skundžiasi skausmingais lytiniais santykiais, kai kurios pasakoja jaučiančios „žemyn slenkantį darinį“, spaudimą, sunkumą makštyje. Tai – dubens organų nusileidimo simptomai.
Dėl kokių priežasčių nusileidžia dubens organai ir nepavyksta sulaikyti šlapimo?
Moterų šlapimo nelaikymui įtakos turi:
- amžius;
- antsvoris;
- gimdymai;
- didelis fizinis krūvis.
Kaip gydomas šlapimo nelaikymas?
Anksčiau šis sveikatos sutrikimas buvo sprendžiamas atliekant operaciją. Dabar lengvo laipsnio šlapimo nelaikymą galima sumažinti hialurono rūgšties užpildo ar trombocitais praturtintos plazmos (PRP) injekcijomis, kurios pagerina raumenų kraujotaką, stiprina, tonizuoja šlaplės raumenis, atjaunina ir regeneruoja aplinkinį audinį, CO2 lazeriu arba dubens dugno raumenis treniruoti „BTL Emsella“ magnetiniame krėsle.
Tačiau galimas ir kitas neinvazinis būdas – parinkti tinkamus moters vidinius lyties organus palaikančius žiedus, vadinamus pesarais. Jie gali būti naudojami kaip ilgalaikė dubens organų prolapso ir su juo susijusio šlapimo nelaikymo gydymo priemonė. Šis gydymo būdas tinka ir moterims, kurioms dėl įvairių gretutinių ligų negalima atlikti operacijos arba ją reikia atidėti.
Kas yra dubens organų padėtį atstatantis pesaras?
Tai iš medicininio silikono pagamintas žiedas. Jų būna įvairių dydžių ir formų. Pesarai parenkami atsižvelgiant į moters anatomiją, dubens organų nusileidimo arba iškritimo laipsnį ir kitus veiksnius.
Kaip vyksta dubens organų padėtį atstatančių pesarų parinkimas?
Įvertinęs moters būklę, anatomiją, dubens organų padėtį, gydytojas parenka tinkamiausią pesarą pagal dydį ir formą. Tuomet jis įdedamas į makštį, kad būtų kaip atrama gimdai, šlapimo pūslei ir (arba) tiesiajai žarnai prilaikyti.
Kiek laiko trunka dubens organų padėtį atstatančių pesarų parinkimas?
Įdėjus pesarą, moteriai pasiūloma pasivaikščioti ir įvertinti savo būseną, pojūčius. Kartais pacientės jau po 20–30 minučių sako, kad jaučiasi komfortabiliai, nejaučia jokio svetimkūnio makštyje. Kartais moterys užtrunka vertindamos savo pojūčius ir pas gydytoją sugrįžta kitą dieną, nes jaučia svetimkūnį viduje. Pasitaiko atvejų, kai reikia į makštį įdėti kitokios formos ir (ar) dydžio pesarą.
Ar parinkus dubens organų padėtį atstatantį pesarą galima gyventi įprastą gyvenimą?
Tinkamai parinkto pesaro moterys nejaučia, jis nekelia diskomforto, todėl galima gyventi įprastą gyvenimą.
Ar dubens organų padėtį atstatančių pesarų parinkimas yra skausminga procedūra?
Pesaro parinkimo ir įdėjimo procedūra neskausminga ir nesudėtinga. Daugumą žiedų įdeda ir išima gydytojai, tačiau yra pesarų, kuriuos pacientės gali išsiimti pačios. Jei moteriai parenkamas būtent toks pesaras, gydytoja moterį pamoko, kaip žiedą išimti, valyti ir vėl įsidėti.
Konfidencialumą garantuojame.