Mergystės plėvė – tai gleivinės raukšlė, esanti įeigos į makštį srityje, kuri skiria moters vidinius lytinius organus nuo išorinių. Ji sudaryta iš plonos audinio plėvelės, kurioje raizgosi kraujagyslės, įvairūs nervai. Mergystės plėvės elastingumą ir paslankumą lemia joje esančios elastinės ir raumeninės skaidulos. Nuo elastingumo ir paslankumo priklauso mergystės plėvės plyšimas.
Mergystės plėvė yra apipinta daugybės kultūrinių, religinių, o kai kuriose šalyse ir moralinių mitų. Rytų šalyse ji net tiesiogiai siejama su moterų skaistybe, morale.
Didžiausia tikimybė, kad mergystės plėvė plyš pirmųjų lytinių santykių per makštį metu, tačiau kai kurioms merginoms ji gali įplyšti ne tik lytinių santykių metu, bet ir atliekant įprastus veiksmus, pavyzdžiui, važiuojant dviračiu, intensyviai sportuojant, naudojant netinkamą tamponą ar menstruacinę taurelę, patyrus traumą lytinių organų srityje.
Kodėl atliekamas mergystės plėvės įpjovimas, jei mergina per gyvenimą jos netenka natūraliu būdu?
Mergystės plėvės įpjovimas, dar vadinamas mergystės plėvės incizija, atliekas dėl 2 priežasčių:
- jei moteris bijo galimo skausmo, kurį gali patirti defloracijos (nekaltybės praradimas per pirmąjį lytinį aktą) metu;
- jei mergystės plėvė yra tokia standi, kad jos nepavyksta suardyti lytinių santykių metu, ir moteris negali lytiškai santykiauti su vyru.
Kiek laiko trunka mergystės plėvės įpjovimas?
Mergystės plėvės įpjovimas, arba incizija, trunka apie 15–30 minučių. Tai yra operacija, kuri gali būti atliekama taikant tiek vietinę, tiek intraveninę nejautrą.
Ar prieš atliekant mergystės plėvės įpjovimą reikia atlikti kokius nors tyrimus?
Prieš šią operaciją visuomet rekomenduojame akušerio ginekologo konsultaciją. Jos metu gydytojas su paciente išsiaiškina, dėl kokių priežasčių norima atlikti ar reikalinga mergystės plėvės įpjovimo operacija, paaiškina, ko galima tikėtis ir kaip moteris jausis po procedūros. Taip pat gydytojas peržvelgia moters sveikatos istoriją.
Kaip moterys jaučiasi po mergystės plėvės įpjovimo ir ką svarbu žinoti pooperaciniu periodu?
Norint, kad pooperacinis laikotarpis būtų sklandus, svarbu įsiklausyti į operaciją atlikusio gydytojo patarimus ir vykdyti nurodymus. Po operacijos:
- apie vieną savaitę gali būti jaučiamas diskomfortas tarpvietės srityje;
- apie 2 savaites negalima turėti lytinių santykių;
- apie 2 savaites negalima maudytis vonioje, plaukioti baseine, eiti į pirtį.
Konfidencialumą garantuojame.