PRP terapija (pazmoliftingas) – tai odos atjauninimas trombocitų turtinga plazma (angl. platelet-rich plasma). Procedūros metu panaudojamas paciento kraujo gydomasis potencialas odos ląstelėms atjauninti.
Ši natūrali terapija skatina kolageno, elastino, keratino gamybą ir naujų kapiliarų susidarymą. Ji atjaunina veido, kaklo, dekoltė, plaštakų ir alkūnių odą be chirurginės intervencijos ir cheminių preparatų. Procedūra taip pat labai tinka pooperacinių, aknės randų korekcijai, strijoms gydyti.
PRP terapiją ypač rekomenduojame pacientams, sulaukusiems 30–35 metų.
Kam tinka PRP terapija?
Visiems, norintiems pagražinti ir atjauninti odą, nes po PRP procedūrų:
- išsilygina raukšlės;
- sumažėja odos nelygumai;
- oda tampa skaistesnė ir elastingesnė;
- sumažėja pigmentacija;
- pasilygina randai, atsiradę po aknės, traumų;
- sumažėja strijos.
PRP terapija taip pat puikiai stabdo plaukų slinkimą ir juos stiprina.
Kokiais atvejais PRP terapija neatliekama?
Yra ligų ir būklių, kai PRP terapijos taikyti negalima:
- pacientams, sergantiems infekcinėmis ligomis;
- turintiems kraujo krešėjimo sutrikimų arba vartojantiems kraują skystinančius ar imunitetą slopinančius vaistus;
- sergantiems anemija;
- turintiems mažą trombocitų skaičių;
- sergantiems kai kuriomis lėtinėmis ligomis (pvz., cukriniu diabetu, lėtiniu hepatitu, išsėtine skleroze);
- sergantiems onkologinėmis ligomis.
Taip pat PRP terapija neatliekama nėštumo ir žindymo metu.
Ar reikalingas specialus pasirengimas PRP terapijai?
Ypatingo pasirengimo PRP terapijai nereikia, tačiau labai rekomenduojame prieš pradedant procedūrų kursą atlikti kraujo tyrimus.
Kraujo tyrimų rezultatai padeda įsitikinti, ar PRP terapijos rezultatai bus efektyvūs, nes paciento kraujas naudojamas paruošti kokybišką PRP injekcijoms reikalingą didelę trombocitų koncentraciją turinčią kraujo plazmą.
Kaip vyksta PRP procedūra?
Pasirengimas PRP odos atjauninimo procedūroms yra saugus ir greitas. Pirmiausia iš paciento venos procedūrai paimama kraujo (paprastai ne daugiau kaip 8 ml). Kraujas, patalpintas į specialų konteineriuką, keliauja į centrifugavimo aparatą. Ten per 5–10 min. plazma su trombocitais atskiriama nuo raudonųjų kraujo ląstelių. Taip išgaunamas trombocitų koncentratas, kuriame trombocitų koncentracija yra iki 4–5 kartų didesnė, palyginus su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje.
Gautas koncentratas labai plona adatėle įšvirkščiamas į numatytas vietas.
Svarbus niuansas: PRP procedūras atliekame švirkštu su adata, o ne mezoterapiniu pistoletu (angl. mesogun). Tokio pasirinkimo priežastys yra kelios. Pirmiausia gydytojas, naudodamas adatą, geriau kontroliuoja suleidžiamo produkto kiekį ir gylį odoje. Be to, atliekant procedūrą rankiniu būdu, išvengiama produkto praradimo, jo daugiau tenka odai.
Ar PRP procedūra yra skausminga?
Injekcijos atliekamos itin plonomis adatomis, todėl dauguma pacientų šią procedūrą gerai toleruoja.
Jautriausios odos zonos yra aplink lūpas, nes čia daug nervinių galūnėlių, todėl dūriai gali sukelti nedidelį diskomfortą.
Odos nuskausminti nerekomenduojama, nes tai slopina PRP poveikį. Esant dideliam jautrumui, klinikoje „Primum Estetica“ naudojame vietinio poveikio anestetinį kremą ir šaldančius kompresus.
Kokia PRP procedūros trukmė?
Procedūra nuo kraujo paėmimo iki plazmos suleidimo trunka apie 45–60 min.
Kiek reikia atlikti PRP procedūrų norimam rezultatui pasiekti?
Procedūros rezultatai priklauso nuo paciento amžiaus, odos būklės ir individualių organizmo savybių.
Rekomenduojamas procedūrų kursas yra 4 seansai kas 3–4 savaites. Siekiant išlaikyti rezultatą, procedūras galima kartoti:
- odos lastelių biostimuliacijai, senėjimo proceso prevencijai, negilių raukšlių korekcijai, odos regeneracijai, jos tekstūrai ir elastingumui pagerinti – 1–3 kartus per metus;
- pooperaciniams, aknės randams, strijoms lyginti – galima kartoti kas 2 mėnesius, kol bus pasiektas norimas rezultatas.
Priklausomai nuo individualių organizmo savybių ir PRP injekcijomis paveiktos srities, pirmuosius terapijos rezultatus pamatysite praėjus 2–6 savaitėms po procedūros.
Kaip elgtis po PRP procedūros?
Po PRP procedūros galima grįžti prie įprastos rutinos. Procedūrą atliekantis gydytojas Jums paaiškins, kaip elgtis, o bendrosios rekomendacijos šios:
- gerkite daug skysčių;
- 3–5 dienas venkite aktyvios fizinės veiklos;
- po procedūros nevartokite alkoholio;
- 3–5 dienas po procedūros nevartokite kraują skystinančių preparatų, gliukokortikosteroidų ir nesteroidinių priešuždegiminių vaistų;
- 3 dienas venkite staigių temperatūros pokyčių (pirčių, saunų, baseinų, vonių, soliariumų, stipraus šalčio);
- naudokite odą apsaugančius kremus nuo saulės, ne mažiau kaip SPF 30.
Pasitaiko, kad injekcijos paveikta oda po procedūros kiek patinsta, ją maudžia. Šie pojūčiai paprastai išnyksta per 48 valandas po injekcijos.
Kad PRP terapija būtų saugi ir būtų pasiekti geri rezultatai, labai svarbu, kad procedūras atliktų specialistai, dirbantys licencijuotoje klinikoje, naudojantys tik sertifikuotas PRP terapijai reikalingas priemones.
Klinikoje „Primum Estetica“ to paties apsilankymo metu PRP terapiją galima suderinti su lazerinėmis procedūromis, taip pat ji labai efektyvi po chirurginių operacijų, nes organizmas greičiau atsistato, sumažėja reabilitacijos trukmė, pagerėja rezultatai.