Makšties atrofija yra labai dažnai pasitaikanti būklė tarp moterų po gimdymo bei menopauziniu laikotarpiu.
Vulvovaginalinė sritis yra labai jautri estrogenų mažėjimui, turinti daugybę pasekmių, kurios tiesiogiai veikia moters intymaus gyvenimo kokybę. Pacientės dažnai skundžiasi makšties gleivinės sausumu, niežėjimu ir deginimu, skausmu lytinių santykių metu (dispareunija), šlapimo nelaikymu.
„MonaLisa Touch®“ lazeris šiuo metu yra efektyviausias nechirurginis ir nefarmakologinis sprendimas siekiant užkirsti kelią ir gydyti makšties atrofiją ir jos padarinius, kuriuos daugelis moterų kenčia menopauziniu laikotarpiu ir po gimdymo.
„MonaLisa Touch ®“ yra vienintelė procedūra, įrodyta ne tik klinikiniais rezultatais, bet ir išsamiais histologiniais tyrimais.
„MonaLisa Touch®“ funkcinis makšties gydymas pagrįstas CO2 lazerio veikimu, specialiai sukurtu makšties gleivinei. CO2 lazeris specialaus skaitytuvo pagalba švelniai veikia į makšties sieneles, sukurdamas nepastebimus mikropažeidimus, reikalingus neokolagenezės procesui (naujo kolageno gamybai), pagerėja jungiamojo audinio struktūra, skatinama naujų kapiliarų sintezė, pagerėja kraujotaka. Taip makšties gleivinė tampa storesnė, labiau maitinama ir drėkinama, o pati makštis elastingesnė ir stangresnė (makštis atjauninama). Taip pat atkuriamas optimalus makšties pH, kuris padeda išlaikyti natūralų apsauginį barjerą ir sumažina infekcijos riziką.
„MonaLisa Touch®“ lazeris taip pat veikia ir į aplinkines urogenitalines struktūras, saugiai ir neskausmingai atkuria jų funkciją, kartu pagerindamas simptomus, susijusius su lengvu šlapimo nelaikymu.
Paprasta, apie 10 minučių trunkanti „MonaLisa Touch®“ lazerinė procedūra be skausmo, šalutinio poveikio ar ilgo atsigavimo laiko gali suteikti makšties gleivinei buvusį tonusą ir elastingumą, teigiamai paveikdamas pacienčių lytinio gyvenimo kokybę bei intymius santykius.
Lazerio pagalba iniciuojamas ilgalaikis audinių regeneracijos procesas, trunkantis daugelį savaičių, tačiau pirmoji stimuliacija įvyksta nedelsiant, ir net po pirmojo gydymo galima pastebėti reikšmingus pokyčius.