I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Biologinio grįžtamojo ryšio terapija

Kas yra biologinio grįžtamojo ryšio terapija?

Biologinio grįžtamojo ryšio terapija (angl. biofeedback) – tai metodas, taikomas įvairių ligų prevencijai arba gydymui. Ginekologijoje biologinio grįžtamojo ryšio terapijos tikslas yra išmokyti pacientę kontroliuoti valingas mažojo dubens dugno raumenų funkcijas. Atliekant valingus dubens dugno raumenų susitraukimus, davikliui siunčiama jutiminė stimuliacija, kuri parodo, kaip raumenys susitraukia realiu laiku. Pacientė monitoriuje stebi savo dubens raumenų susitraukimo galią, kuri atvaizduojama kreivėje, ir  gauna nurodymus dėl valingų raumenų susitraukimo atlikimo.

Kaip veikia biologinio grįžtamojo ryšio terapija?

Padedant fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojui specialistui, pacientei į makštį įdedamas bevielis daviklis, kuris yra sujungtas su bendra įrenginio sistema. Per jutiklį gavus raumenų susitraukimų impulsus, šių raumenų susitraukimo galia atvaizduojama monitoriuje. Taip gaunamas pirminis atsakas – įvertinama pacientės valingų tarpvietės raumenų susitraukimo galia. Sistemai siūlant atlikti ekrane pateikiamus pratimus realiu laiku, gaunami rodmenys ir rezultatai, kaip sekasi pasiekti nurodytą tikslą.

Biologinio grįžtamojo ryšio įrenginių tipai

Klinikos „Primum Estetica“ Intymios sveikatos reabilitacijos ir estetikos centre naudojama kompiuterinė programa ir nešiojami bevieliai, diskomforto nesukeliantys, prisitaikantys prie makšties gleivinės davikliai. Jie prijungiami prie bendros sistemos ir matuoja raumenų susitraukimų galią.

Ar biologinio grįžtamojo ryšio terapija turi šalutinį poveikį?

Biologinio grįžtamojo ryšio terapija yra neinvazinis metodas, kuris neturi šalutinio poveikio ir galimų komplikacijų ar kontraindikacijų jį taikyti.

Kam tinka dubens dugno raumenų treniravimas biologinio grįžtamojo ryšio terapija?

Procedūra tinka esant šlapimo nelaikymui, makšties ar gimdos anatominiams pokyčiams po gimdymo ar dėl amžiaus.

Kaip dažnai reikia kartoti biologinio grįžtamojo ryšio terapiją?

Klinikos „Primum Estetica“ Intymios sveikatos reabilitacijos ir estetikos centre biologinio grįžtamojo ryšio terapija atliekama pirminio vizito pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją metu, esant indikacijoms ir norint įvertinti pirminę dubens dugno raumenų susitraukimo galią.

Po tam tikro laiko atliekamas kontrolinis įvertinimas, kad būtų nustatytas valingų dubens dugno susitraukimų galios progresas, pacientei atlikus procedūras pagal gydytojo sudarytą dubens dugno raumenų reabilitacijos planą.

Gydymo procedūrų skaičius labai skiriasi, priklauso nuo:

  • pacientės dubens dugno raumenų būklės;
  • simptomų sunkumo;
  • individualaus raumenų atsako;
  • pacientės savarankiško dubens dugno raumenų treniravimo ne procedūrų metu.

Naudodamos biologinio grįžtamojo ryšio terapijąir jos metu gautą informaciją, pacientės gali išmokti kontroliuoti valingus dubens dugno raumenų susitraukimus ir taisyklingai juos atlikti ne procedūrų metu. Tai savireguliacijos technika, kurią pasitelkusios moterys išmoksta kontroliuoti tai, kas anksčiau buvo laikoma nevalingais kūno procesais.

Užtikriname konfidencialumą, nes konfidencialumas – tai viena svarbiausių mūsų kuriamų pasitikėjimo santykių tarp paciento ir klinikos specialisto sudedamųjų dalių.

Kainos

Kaina €150

Specialistai

Susisiekite

    * pažymėtus laukelius privaloma užpildyti

    Gavę užpildytą registracijos formą su Jumis susisieksime ir suderinsime patogiausią atvykimo laiką.
    PASTABA. Šiuo metu gauname daug užklausų, todėl paslaugai gauti užsiregistruosite greičiau, jei susisieksite klinikos telefonu +370 670 99 669