I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Konsultacija ir ištyrimas dėl kūno pokyčių po gimdymo

Lietuvoje pirmomis paromis po gimdymo moteris sulaukia akušerės, gydytojo akušerio ginekologo, kartais žindymo specialistės vizito, kurių metu įvertinama, ar nėra rizikos moters sveikatai, ar gimda susitraukusi ir nėra gausaus kraujavimo. Jei buvo atlikta cezario pjūvio operacija, pooperaciniu laikotarpiu žaizda apžiūrima ir perrišama, tačiau daugiausia dėmesio minimu laikotarpiu skiriama naujagimiui.

Praėjus 6–8 savaitėms po gimdymo, moterys įprastai apsilanko pas gydytoją akušerį ginekologą, kuris įvertina lytinių organų būklę, atlieka reikalingus tyrimus.

Tačiau tokios problemos kaip šlapimo nelaikymas, makšties sausumas, laisvumas, sunkumo, tempimo jausmas makštyje ilgiau pastovėjus, tarpvietės randų skausmai, gaktinės sąvaržos, juosmens skausmai, pilvo raumenų prasiskyrimas dažnai lieka neaptartos. Apie šiuos nemalonius dalykus reta moteris prasitaria net artimiausioms draugėms.

Klinika „Primum Estetica“ pagimdžiusioms moterims siūlo konsultaciją ir ištyrimą dėl kūno pokyčių po gimdymo. Jos metu gydytojas akušeris ginekologas:

  • įvertina dubens organų nusileidimą, raumenų stiprumą, atsipalaidavimą, tarpvietės randus, jų skausmingumą ir odos jautrumą;
  • įvertina, ar neatsirado pilvo raumenų diastazė;
  • įvertina, ar pavyksta taisyklingai atlikti Kėgelio pratimus – sutraukti dubens dugno raumenis;
  • esant silpniems dubens dugno raumenims, šlapimo nelaikymui rekomenduoja dubens raumenų treniravimą ir stiprinimą „BTL Emsella“ magnetiniame krėsle;
  • kankinant makšties sausumui, laisvumui, šlapimo nelaikymui, gydo lazerio terapija;
  • esant skausmingiems tarpvietės randams, makšties laisvumui, taiko gydymą hialurono rūgšties užpildų injekcijomis.

Pokyčiai po gimdymo

Po gimdymo praėjus ne vienai savaitei kai kurias moteris neramina jaučiamas sunkumas, diskomfortas tarpvietėje, šlapimo lašėjimas keliant svorį, kosėjant, nemalonūs ar net skausmingi lytiniai santykiai, lėtiniai dubens, nugaros skausmai.

Tyrimų duomenimis, beveik trečdalis pirmą kartą gimdžiusių moterų pirmuosius metus po gimdymo turėjo problemų sulaikant šlapimą kosėjant, keliant svorį. Dar daugiau jų skundėsi, kad lytiniai santykiai tapo skausmingi, kai kurios jautė žemyn slenkantį darinį, spaudimą, sunkumą makštyje (dubens organų nusileidimo simptomus).

Kūno pokyčiai po gimdymo yra natūralus reiškinys. Juk, kūdikiui augant gimdoje, keičiasi ne tik moters krūtys ir oda (šiuos pokyčius pastebi dažna), bet tuo pat metu vyksta ir plika akimi nematomi pokyčiai: keičiasi vidaus organų padėtis, stuburas, pėdos, raiščiai, raumenys. Taip organizmas ruošiasi gimdymui. Prireikia 6–8 savaičių, kol per nėštumą ir gimdymą pakitę organai ir jų sistemos sugrįžta į jiems įprastą padėtį.

Konsultacija ir ištyrimas dėl kūno pokyčių po gimdymo

Klinikos „Primum Estetica“ gydytojai akušeriai ginekologai specializuojasi reabilitacijos po gimdymo srityje, domisi ir gilina žinias užsienyje, todėl gali atsakyti į klausimus, kurie neduoda ramybės dažnai moteriai.

Visoms neseniai pagimdžiusioms moterims rekomenduojama akušerio ginekologo konsultacija ir ištyrimas dėl kūno pokyčių po gimdymo. Jos metu moterys sužino, kaip gali padėti sau pačios ar kokios procedūros būtų reikalingos, kad vėl būtų galima džiaugtis savo kūnu ir mėgautis motinyste. 

Kaip vyksta konsultacija ir ištyrimas dėl kūno pokyčių po gimdymo, kokios priemonės siūlomos?

Biologinis grįžtamasis ryšys

Biologinio grįžtamojo ryšio terapija (angl. biofeedback therapy) ginekologijoje skirta išmokyti pacientę kontroliuoti valingas mažojo dubens dugno raumenų funkcijas. Atliekant valingus dubens dugno raumenų susitraukimus, davikliui siunčiama jutiminė stimuliacija, kuri parodo, kaip raumenys susitraukia realiu laiku. Pacientė monitoriuje stebi savo dubens raumenų susitraukimo galią, kuri atvaizduojama kreivėje, ir  gauna nurodymus dėl valingų raumenų susitraukimo atlikimo.

Tinkamai prižiūrimi, stiprūs ir gebantys atsipalaiduoti, kai to reikia, dubens raumenys užtikrina gražią laikyseną, gerą vidaus organų kraujotaką ir žarnyno veiklą, padeda kontroliuoti šlapimo ir išmatų sulaikymą, taip pat jie susiję su stipresniu seksualiniu pasitenkinimu.

„BTL Emsella“ procedūra

Esant silpniems dubens dugno raumenims, šlapimo nelaikymui, specialistai gali pasiūlyti taikyti gydymą magnetoterapija, t. y. dubens dugno raumenis treniruojančią „BTL Emsella“ procedūrą. Šis metodas įprastai taikomas ir užsienio praktikoje. Vienas 30 minučių trukmės seansas specialiame krėsle atstoja 20 tūkst. Kėgelio pratimų.

Sustiprinus dubens dugno raumenis, ne tik sumažėja šlapimo nelaikymas, bet ir pagerėja intymus gyvenimas, sustiprėja patiriami orgazmai. Atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad 95 proc. gydytų pacienčių patvirtino reikšmingai pagerėjusią gyvenimo kokybę.

Injekcijos ir lazerio terapija

Jei jaučiamas makšties sausumas, su kuriuo susiduria apie 40 proc. moterų praėjus 6 mėn. po gimdymo, žindymo laikotarpiu, klinikoje „Primum Estetica“ galimi įvairūs šiuolaikiniai gydymo metodai, pavyzdžiui, trombocitais praturtintos plazmos (PRP), hialurono rūgšties užpildų injekcijos ar procedūros naujausios kartos lazeriu „MonaLisa Touch“, sukurtu specialiai makšties gleivinei gydyti.

Po gimdymo susiformavusį tarpvietės randą galima sumažinti PRP ir hialurono rūgšties užpildų injekcijomis, kurios suleidžiamos į probleminę zoną. Taikant mezoterapiją, į probleminę kūno zoną mikroinjekcijomis suleidžiami veiklieji preparatai ar jų mišiniai. Randas greičiau rezorbuojasi, tampa minkštesnis, mažiau jaučiamas ir matomas.

Kai baigiama konsultacija ir ištyrimas dėl kūno pokyčių po gimdymo, pateikiamos rekomendacijos ir gydymo planas. Klinikoje „Primum Estetica“ moterims suteikiamos ir visos reikalingos gydymo, reabilitacijos bei tolimesnio intymios sveikatos stiprinimo ar prevencijos paslaugos.

Kainos

Kaina €85
Vaistų recepto išrašymas €15

Specialistai

Susisiekite

    * pažymėtus laukelius privaloma užpildyti

    Gavę užpildytą registracijos formą su Jumis susisieksime ir suderinsime patogiausią atvykimo laiką.
    PASTABA. Šiuo metu gauname daug užklausų, todėl paslaugai gauti užsiregistruosite greičiau, jei susisieksite klinikos telefonu +370 670 99 669