Bėgant metams dėl nėštumų, gimdymo metu patirtų traumų ir kitų problemų kai kurioms moterims atsiranda makšties laisvumas. Atrodo, kad makštis tapo „per plati“. Dažnai ši problema būna ir lytinių santykių metu patiriamo nepasitenkinimo priežastis, taip pat kelia fizinį ir psichologinį diskomfortą.
Dėl šių intymių problemų dažnai moterys nedrįsta kreiptis į medikus ir ieškoti sprendimų. Pastarųjų ieškoti būtina, nes moters pasitenkinimas savo kūnu ir lytiniu gyvenimu turi įtakos ne tik jos, bet ir visos šeimos gyvenimo kokybei, mikroklimatui.
Šiuo metu šiuolaikinės medicinos taikomais metodais, ginekologų patirtimi galima greitai išspręsti šias problemas ir susigrąžinti gyvenimo malonumus bei džiaugsmą – atliekant makšties siaurinimo operaciją.
Kas yra makšties siaurinimas?
Makšties siaurinimas yra makšties plastinė operacija, kurios metu atliekama priekinės ar / ir užpakalinės makšties sienelės plastika. Operacija reikalinga dėl makšties sienelių nusileidimo, kuris galėjo atsirasti dėl įvairių priežasčių.
Dažniausios priežastys, dėl kurių pasikeičia moters makštis:
- nėštumas;
- gimdymas natūraliais takais;
- svorio priaugimas;
- su amžiumi atsiradęs moteriškų hormonų trūkumas;
- tarpvietės raumenų nusilpimas;
- įvairios traumos ar ligos.
Kokioms moterims gali būti atliekamas makšties siaurinimas?
Tai viena populiariausių operacijų. Ji atliekama įvairaus amžiaus moterims, paprastai jos būna natūraliai gimdžiusios ne vieną, o du, tris, kartais ir daugiau kartų.
Moterys dažnai skundžiasi, kad nejaučia seksualinio pasitenkinimo, nepatenkintas lytiniu gyvenimu būna ir partneris.
Kiek laiko trunka makšties siaurinimas?
Operacija, per kurią atliekamas makšties siaurinimas (priekinės ar / ir užpakalinės makšties sienelės plastika), vidutiniškai trunka nuo 40 minučių iki 1,5 valandos. Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą.
Kaip atliekamas makšties siaurinimas?
Makšties viduryje daromas išilginis pjūvis per visą makšties sienelę iki gimdos kaklelio, susiuvama fascija, suartinami tarpvietės raumenys, pašalinamas makšties gleivinės perteklius. Operacijos metu naudojami tirpūs siūlai.
Siekiant geresnio rezultato, dažnai makšties siaurinimas atliekamas drauge su tarpvietės plastika. Pastarosios operacijos metu suartinami dubens dugno raumenys, sutvirtinamos fascijos. Taip pat pašalinami randai, likę po tarpvietės plyšimų ar kirpimų.
Ar prieš atliekant makšties siaurinimą reikia atlikti kokius nors tyrimus?
Prieš operaciją būtina akušerio-ginekologo konsultacija, kurios metu gydytojas peržvelgia moters sveikatos istoriją, išsiaiškina priežastis, dėl kurių ji nori atlikti makšties siaurinimo operaciją, kokie yra lūkesčiai, ar jie įgyvendinami, paaiškina, ko galima tikėtis po procedūros, išsiaiškina, ar planuojami nėštumai ateityje.
Būtina atlikti laboratorinius kraujo tyrimus (BKT, kraujo krešėjimo rodikliai, kraujo grupė, Rh faktorius, K konc. kr.) ambulatoriškai 7–10 d. prieš operaciją. Užrašyti EKG.
Ką svarbu žinoti pooperaciniu periodu?
Norint, kad pooperacinis laikotarpis būtų sklandus, svarbu laikytis operaciją atlikusio gydytojo nurodymų. Taip pat svarbu:
- 6–8 savaites neturėti lytinių santykių;
- 6–8 savaites nenaudoti tamponų;
- 6–8 savaites vengti fizinio krūvio;
- 6–8 savaites nesimaudyti vonioje, baseine, upėje ar ežere.
Konfidencialumą garantuojame.