Kūdikio gimimas paprastai kiekvienai moteriai būna įsimintiniausias, labiausiai jaudinantis ir gyvenimą keičiantis įvykis. Tačiau kartais net ir praėjus nemažai laiko pojūčiai tarpvietėje nebėra tokie, kokie buvo iki nėštumo.
Net jei gimdymas ir buvo sklandus moterims, kurios natūraliu būdu gimdė pačios, gali susilpnėti tarpvietės audiniai, išplatėti makštis, atsirasti jos sienelių pokyčių. Dar daugiau nemalonių pojūčių patiria moterys, kurioms gimdant įvyko tarpvietės plyšimas arba buvo atlikta epiziotomija. Po šių nedidelių gimdymo komplikacijų tarpvietės audiniai randėja, nebėra tokie jautrūs ir elastingi.
Dėl pasikeitusios hormonų pusiausvyros makštyje išsiskiria mažiau gleivių, dėl to moterys skundžiasi sausumu, kuris trukdo mylėtis ir gyventi įprastai. Sausą gleivinę labiau mėgsta ir grybelis, įvairios infekcijos, didėja įvairių žaizdelių tikimybė, kurias skauda šlapinantis. Abu partneriai jaučia diskomfortą ir nepasitenkinimą lytiniu gyvenimu.
Šios dažnai slaptos problemos sprendžiamos atliekant estetinės, funkcinės ir rekonstrukcinės ginekologijos procedūras, o jei jos nepadeda, galima ir operacija, pavyzdžiui, pogimdyminių tarpvietės defektų šalinimas.
Kaip atliekamas pogimdyminių tarpvietės defektų šalinimas?
Pogimdyminiai tarpvietės defektai šalinami atliekant chirurginę operaciją, kurios metu taikoma bendrinė arba vietinė nejautra (dažniausiai kai šalinamas tik randas).
Dažnai tos pačios operacijos metu atliekama ir tarpvietės bei makšties plastika.
Kokioms moterims atliekamas pogimdyminių tarpvietės defektų šalinimas?
Tai labai populiari operacija. Ji atliekama vidutinio amžiaus moterims, kurios paprastai būna natūraliai gimdžiusios ne vieną kartą.
Jei noriu, kad būtų atliktas pogimdyminių tarpvietės defektų šalinimas, ar prieš šią operaciją reikia atlikti kokius nors tyrimus?
Norint, kad būtų atliktas pogimdyminių tarpvietės defektų šalinimas, pradžioje reikia apsilankyti ir pasikonsultuoti su gydytoju akušeriu ginekologu. Konsultacijos metu jis peržvelgs moters sveikatos istoriją, įsiklausys į jos skundus, išsiaiškins priežastis, dėl kurių, jos nuomone, reikalingas pogimdyminių tarpvietės defektų šalinimas; taip pat aptars pacientės lūkesčius, paaiškins, ko galima tikėtis po operacijos, ar lūkesčius įmanoma įgyvendinti, išsiaiškins, ar planuojami nėštumai ateityje, ir pan.
Ką svarbu žinoti pooperaciniu periodu?
Norint, kad pooperacinis laikotarpis būtų sklandus, svarbu laikytis operaciją atlikusio gydytojo nurodymų. Taip pat svarbu:
- 3–4 savaites neturėti lytinių santykių;
- 3–4 savaites nenaudoti tamponų;
- 3–4 savaites vengti fizinio krūvio;
- 3–4 savaites nesimaudyti vonioje, baseine, upėje ar ežere.
Konfidencialumą garantuojame.