I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Randų gydymas vaistų injekcijomis

Traumavus odą ir sutrikus normaliems odos gijimo procesams gali susiformuoti keloidinis randas – nenormali odos reakcija ją traumavus. Tokio rando spalva varijuoja tarp rausvos, raudonos, violetinės, melsvos, jis gali būti iškilęs.

Keloidinis randas gali susiformuoti net ir nestipriai traumavus odą, pavyzdžiui, po buvusio uždegiminio aknės bėrimo ar auskaro vėrimo vietoje, ir išplisti už pradinės odos pažeidimo vietos.

Uždegimo ir naujų odos ląstelių atsinaujinimo procesų metu iš kolageno ir elastinių skaidulų formuojasi granuliacinis audinys. Brandaus rando susidarymo stadijoje elastino ir kolageno skaidulos suauga tam tikra kryptimi, randinis audinys kietėja ir blykšta. Per metus keloidinis randas baigia bręsti ir sukietėja.

Steroidų injekcijos slopina kolageno gamybą. Dėl to randas suminkštėja, tampa lygesnis ir supanašėja su aplinkiniais audiniais.

Keloidiniai randai gali susiformuoti bet kurioje kūno vietoje, bet dažniausiai ant skruostų, ausų, pečių, liemens ir krūtinės srityse. Labai dažnai dėl estetinio vaizdo sukelia psichologinį diskomfortą.

Kaip atrodo keloidiniai randai?

 • Raudoni, violetiniai, melsvi, balkšvi;
 • lygiu, blizgiu paviršiumi;
 • kieti;
 • aiškiomis ribomis ir kraštais;
 • iškilę virš odos.

Ar keloidiniai randai sukelia kokių nors simptomų?

Paprastai jokių simptomų nesukelia, ilgai formuojasi ir kietėja, kartais besiformuodami dėl odos tempimo gali sukelti skausmą, niežėjimą, deginimą. Gali trukdyti, priklausomai nuo lokalizacijos, pavyzdžiui, lenkimo vietoje.

Kokiame amžiuje dažniau susiformuoja keloidiniai randai?

Keloidiniai randai gali susiformuoti traumavus audinius bet kuriame amžiuje, tačiau žmonėms iki 30 metų formuojasi dažniau.

Kaip gydomi keloidiniai randai?

Keloidiniai randai gali būti:

 • gydomi silikoniniais geliais;
 • gydomi kortikosteroidų injekcijomis;
 • lyginami lazeriu;
 • šalinami chirurginiu būdu;
 • gydomi kombinuojant procedūras su lokaliu gydymu.

Kuo pasižymi randų gydymas vaistų injekcijomis?

Šie vaistai yra triamcinolono acetonido ilgesnio veikimo vandeninė injekcinė suspensija, skirta sisteminiam ir lokaliam vartojimui. Tai sintetinis kortikosteroidas, kuris slopina uždegimą, imuninę sistemą, niežulį ir alergines reakcijas.

Dėl šių priežasčių minėtų vaistų injekcijos dermatologijoje naudojamos keloidiniams randams gydyti įvairiose veido ir kūno vietose. Veikdamas priešuždegimiškai šis vaistas ardo randą formuojantį jungiamąjį audinį ir taip suminkština randą.

Kiek trunka randų gydymo vaistų injekcija procedūra?

Procedūros trukmė – 15–30 min.

Kaip vyksta randų gydymo vaistų injekcija procedūra?

Procedūrai nereikia specialiai pasiruošti. Pacientas sodinamas ant kušetės ir plona adata vaistas suleidžiamas į odą skirtingose rando vietose.

Įprastai vaistų injekcijos nesukelia didelio skausmo, bet esant žemam skausmo slenksčiui gali būti atlikta vietinė nejautra specialiu kremu su anestetiku.

Kaip elgtis po randų gydymo vaistų injekcija procedūros?

Po procedūros galite grįžti prie kasdienės veiklos.

Klinikoje „Primum Estetica“ dėl keloidinių randų konsultuoja profesionali dermatovenerologė, kuri paskiria tinkamą profilaktiką, atlieka randų gydymo vaistų injekcijomis procedūras, prireikus nukreipia tolesniam gydymui.

Kainos

Kaina €59

Specialistai

Susisiekite

  * pažymėtus laukelius privaloma užpildyti

  Gavę užpildytą registracijos formą su Jumis susisieksime ir suderinsime patogiausią atvykimo laiką.
  PASTABA. Šiuo metu gauname daug užklausų, todėl paslaugai gauti užsiregistruosite greičiau, jei susisieksite klinikos telefonu +370 670 99 669