Riebalinių liaukų hiperplazija – tai dažna odos būklė, pasireiškianti mažais, gelsvais ar odos spalvos iškilimais, susiformuojančiais dažniausiai veido srityje. Šie dariniai dažniausiai šalinami, kai kelia estetinį diskomfortą, didėja ar dauginasi. Riebalinių liaukų hiperplazijas taip pat rekomenduojama šalinti lazeriu, jei dariniai atsiranda matomose veido vietose arba trukdo kasdienei odos priežiūrai.
Kokie riebalinių liaukų hiperplazijų šalinimo lazeriu privalumai?
Riebalinių liaukų hiperplazijų šalinimas lazeriu išsiskiria šiais privalumais:
– tai nechirurginis ir saugus metodas;
– lazeris tiksliai veikia, nusitaikydamas tik į pažeistus audinius, nepaliesdamas aplinkinės odos;
– darinių šalinimo procedūra lazeriu įprastai neskausminga, kartais patiriamas minimalus diskomfortas, viskas priklauso nuo individualių organizmo savybių;
– odos gijimas po lazerio procedūrų yra greitas;
– lazeris užtikrina ilgalaikius rezultatus.
Kaip pasirengti riebalinių liaukų hiperplazijos šalinimo lazeriu procedūrai?
Specialus pasiruošimas nereikalingas, tačiau rekomenduojama kelias savaites prieš procedūrą vengti aktyvaus saulės poveikio, nenaudoti agresyvių kosmetikos priemonių, tokių kaip rūgštys ar retinoidai. Jei oda linkusi į hiperpigmentaciją, rekomenduojami papildomi apsauginiai preparatai.
Kaip atliekama riebalinių liaukų hiperplazijos šalinimo lazeriu procedūra?
Procedūros metu oda yra nuvaloma ir, jei reikia, taikoma vietinė nejautra – užtepamas specialus nuskausminamasis kremas.
Lazerio spindulys nukreipiamas tiksliai į darinius, kad būtų sunaikinta perteklinis odos darinys. Po procedūros gali likti lengvas paraudimas ar smulkūs šašeliai, kurie per kelias dienas natūraliai susitraukia ir nukrinta.
Kiek trunka riebalinių liaukų hiperplazijos šalinimo lazeriu procedūra?
Procedūros trukmė priklauso nuo darinių skaičiaus ir dydžio, dažniausiai ji trunka nuo 10 iki 30 minučių.
Kaip elgtis po riebalinių liaukų hiperplazijos pašalinimo lazeriu procedūros?
Po procedūros labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą ir laikytis gydytojo rekomendacijų, kurių dažniausios yra šios:
– vengti tiesioginio saulės poveikio ir naudoti SPF 50+ apsaugą;
– nekrapštyti ir neliesti susidariusių po procedūros šašelių;
– kelias dienas vengti agresyvių kosmetikos priemonių;
– naudoti gydytojo rekomenduotas odą raminančias ir drėkinančias priemones.
Ar saugu riebalinių liaukų hiperplazijas šalinti lazeriu?
Taip, tai saugus ir efektyvus metodas, jei procedūrą atlieka patyręs gydytojas. Lazeris veikia tik pažeistas riebalines liaukas, tausoja odą aplink darinius. Procedūros rizika minimali, ypač jei tinkamai laikomasi gydytojo rekomendacijų po procedūros.
Kokiose kūno vietose riebalinių liaukų hiperplazijos šalinamos lazeriu?
Dažniausiai dariniai šalinami nuo veido: kaktos, skruostų, smakro, nosies prieigų. Rečiau riebalinių liaukų hiperplazijos pasitaiko ir gali būti šalinamos nuo krūtinės, kaklo ar nugaros.
Ar riebalinių liaukų hiperplazijos šalinimas lazeriu turi šalutinį poveikį?
Po procedūros gali pasireikšti laikinas paraudimas, atsirasti smulkūs šašeliai ar odos jautrumas, tačiau šie simptomai praeina per kelias dienas. Retais atvejais gali atsirasti pigmentacijos pokyčiai, jei oda nebus tinkamai saugoma po procedūros ar veikiama tiesioginių saulės spindulių.
Ar riebalinių liaukų hiperplazijos linkę kartotis?
Pašalintos riebalinės liaukos neatsinaujina, tačiau jei oda riebi ar yra genetinis polinkis, laikui bėgant gali atsirasti naujų darinių. Tinkama odos priežiūra, reguliarus šveitimas ir SPF apsauga padeda sumažinti naujų darinių formavimosi riziką.
Registracija konsultacijai
Jei pastebėjote įtartinus, neraminančius, keičiančius savo išvaizdą ar estetiškai nepatrauklius odos darinius, turite su odos priežiūra ar gydymu susijusių klausimų, kviečiame registruotis konsultacijai.
Gydytoja dermatovenerologė Agnė Bartkevičiūtė įvertins Jūsų odos būklę, parinks tinkamiausias priežiūros priemones ir, jei reikės, rekomenduos efektyviausią gydymo metodą, įskaitant lazerinį odos darinių šalinimą.