I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

21-o aukštos rizikos ŽPV genotipų nustatymas PGR metodu

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – viena labiausiai paplitusių infekcijų pasaulyje, perduodama lytiniu būdu. Skaičiuojama, kad, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ir gyvenimo būdo, bent kartą gyvenime šiuo virusu užsikrečia 75–80 proc. seksualiai aktyvių žmonių. Nors viešojoje erdvėje daugiausia kalbama apie tai, kaip ŽPV pasireiškia moterims, kokias ligas sukelia, vyrai šia infekcija užsikrečia dažniau.

Kas žinoma apie žmogaus papilomos virusą (ŽPV)?

Iš viso žinoma per 120 viruso atmainų (genotipų), iš jų apie 40 plinta lytiniu būdu. Šie virusai pavadinti skaičiais pagal genetinę sandarą ir skirstomi į aukštos, žemos ir nenustatytos rizikos.

Aukštos rizikos grupės virusai sukelia išorinių lytinių organų ląstelių pakitimus. Šiai grupei priskiriami 16, 18, 26, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 66, 68, 82.

Kuo pavojingas ŽPV virusas vyrams?

Kai viešojoje erdvėje kalbama apie ŽPV, dažniausiai sakoma, kad jis sukelia gimdos kaklelio vėžį, tačiau retai minima, kad tiek moterims, tiek vyrams šis virusas gali sukelti kitų gerybinių ir piktybinių pakitimų. Vyrams, kurie užsikrėtė ŽPV, gali atsirasti karpų ant lytinių organų (vadinamų kondilomų), išsivystyti vėžinių ligų (pavyzdžiui, varpos vėžys).

Žemos onkogeninės rizikos ŽPV tipai dažniausiai sukelia gerybines nosies ir burnos ertmės, gerklų ligas, papilomas, kandilomas ir odos karpas. Dėl pastarųjų odos darinių gali atsirasti diskomfortas, niežulys ar skausmas.

Aukštos onkogeninės rizikos grupei priskirti žmogaus papilomos virusai susiję su tam tikrų lokalizacijų ikivėžinėmis ir vėžinėmis ligomis. Šie virusai siejami su vėžinėmis ligomis:

  • išangės;
  • tiesiosios žarnos;
  • išorinių lytinių organų;
  • varpos;
  • burnos ertmės;
  • ryklės.

Visos šios ligos gali būti vadinamos tyliosiomis, nes susirgęs žmogus nieko nejaučia ir nepastebi, simptomai paprastai pajuntami, kai liga jau būna išplitusi ir laukia sudėtingas gydymas.

Kaip atliekamas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu?

Jei norite, kad jums būtų atliktas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu, bus imamas skystos citologijos terpės ėminys ir nuograndos iš lyties organų; pastarosios patalpinamos į specialią PGR tyrimams skirtą transportinę terpę.

Noriu, kad man būtų atliktas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu. Kiek laiko reikės laukti rezultatų?

Laboratorijoje tyrimas atliekamas per 5–7 darbo dienas. Vieno laboratorinio tyrimo metu nustatoma, ar vyras yra infekuotas bent vienu iš 21 aukštos rizikos genotipu: 6, 11, 16, 18, 26, 31, 33, 35, 39, 44, 45, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 66, 68, 73, 82.

Jei man buvo atliktas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu, o gauti rezultatai parodė, kad esu apsikrėtęs ŽPV, koks gydymas laukia?

Jei jums buvo atliktas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu, o gavus rezultatus paaiškėjo, kad esate apsikrėtęs minėtu virusu, gydytojas, įvertinęs gautus rezultatus, gali rekomenduoti atlikti papildomus tyrimus, apsilankyti pas kitų sričių gydytojus specialistus, bet dažniausiai vyrams rekomenduojama pasiskiepyti devynvalente ŽPV vakcina, kuri padeda vyrams apsisaugoti nuo 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 ir 58 ŽPV viruso tipų sukeliamų ligų, tokių kaip išorinių lyties organų ar išangės vėžys, lyties organų karpos.

Konfidencialumą, kuris yra viena svarbiausių mūsų kuriamų pasitikėjimo santykių tarp paciento ir klinikos specialisto sudedamųjų dalių, garantuojame.

Nesišlapinkite 3 val. iki tyrimo.

Kainos

Kaina €60
Tepinėlio arba pasėlio paėmimas iš šlaplės ar lytinių organų €10

Specialistai

Registracija

    * pažymėtus laukelius privaloma užpildyti

    Gavę užpildytą registracijos formą su Jumis susisieksime ir suderinsime patogiausią atvykimo laiką.
    PASTABA. Šiuo metu gauname daug užklausų, todėl paslaugai gauti užsiregistruosite greičiau, jei susisieksite klinikos telefonu +370 670 99 669