I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Amžius – ne kliūtis intymumui

Norint ilgiau išsaugoti fizinę ir emocinę sveikatą vertėtų nepamiršti vieno maloniausių ilgaamžiškumo receptų – intymumo ir lytinių santykių. Tuo įsitikinusi Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė, medicinos ir estetikos klinikos „Primum Estetica“ gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. DAIVA BARTKEVIČIENĖ.

Kodėl intymus gyvenimas svarbus vyresniame amžiuje?

Artumo poreikis išlieka visą gyvenimą, o seksas yra ne tikstipri emocinė patirtis, bet ir, kaip rodo įvairių tyrimų duomenys, glaudžiai susijęs su geresne sveikata, ilgesne gyvenimo trukme. Sekso metu patiriant orgazmą organizme išsiskiria naudingos cheminės medžiagos. Viena jų – meilės hormone vadinamas oksitocinas. Be to, lytiniai santykiai mažina streso hormonų lygį, stimuliuoja laimės hormonų – endorfinų –gamybą. Tai yra svarbu siekiant išlaikyti ilgaamžiškumą ir jaunatvišką išvaizdą. Reguliarūs lytiniai santykiai prisideda prie geresnės širdies ir kraujagyslių būklės, didesnės ištvermės, geresnės bendros savijautos. Jie taip pat skatina neuronų augimą smegenų dalyje, kuri atsakinga už emocijas ir atmintį. Ilgaamžiškumui svarbi ir stipri imuninė sistema. Mokslinio tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad žmonių, užsiimančių seksu kartą ar du per savaitę, seilėse yra žymiai daugiau imunoglobulino A – jų imuninė sistema yra geriau pasirengusi kovoti su įvairiomis infekcinėmis ligomis.

Tačiau ne visiems vyresniems žmonėms pavyksta mėgautis intymiu gyvenimu, kodėl taip įvyksta?

Natūralu, kad lytiniai santykiai vyresniame amžiuje yra kitokie nei jaunystėje, tačiau tai nereiškia, kad jie turi būti nemalonūs ar mažiau svarbūs. Priešingai, seksualinis gyvenimas vyresniame amžiuje gali teikti daugiau pasitenkinimo, nes geriau pažįstame save ir savo antrąją pusę, žinome, kas teikia daugiau malonumo, esame atviresni. Tačiau vyresniame amžiuje atsiranda įvairių su sveikata susijusių priežasčių, dėl kurių sumažėja intymumas ar sutrinka seksualinė funkcija, tuomet nereikėtų vengti apsilankyti pas gydytoją – šiuolaikinė medicina siūlo daug minėtų problemų sprendimo būdų.

Kuo dažniausiai skundžiasi moterys ir kaip tai sprendžiama?

Dėl hormonų pokyčių moterys po menopauzės gali jausti makšties sausumą, joms sunkiau susijaudinti, sumažėja lubrikacija, o tai lemia skausmingus lytinius santykius. Ką daryti? Noriu paminėti svarbiausias situaciją radikaliai keičiančias šiuolaikines technologijas, skirtas moters sveikatai. Viena jų – lazeris „MonaLisa Touch“. Lazerio procedūros labai sėkmingai gydo makšties išsausėjimą, paskatina naujo kolageno gamybą, kapiliarų sintezę, pagerina jungiamojo audinio struktūrą. Po procedūrų makšties gleivinė tampa storesnė, elastingesnė, stangresnė.

Dar viena ideali galimybė pasirūpinti intymia sveikata ir padidinti pasitikėjimą savimi be vaistų – PRP (trombocitais praturtintos plazmos) injekcijos į makštį. PRP procedūros atkuria gleivinės tonusą, elastingumą, stimuliuoja erogenines zonas. Svarbu ir tai, kad šios procedūros yra natūralios, nesukelia alerginių reakcijų, nes plazmai išgauti naudojamas pačios pacientės kraujas.

Dar viena priemonė, kurios efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais, – hialurono rūgštis: ji taip pat naudojama makšties sausumui pašalinti. Hialurono rūgštis makštį ne tik sudrėkina, sustangrina, padaro elastingesnę, bet ir susiaurina.

Tiek moterims, tiek vyrams labai svarbu nuolat stiprinti dubens dugno raumenis. Ir čia į pagalbą ateina modernios medicinos technologijos. Dubens dugno raumenis galima greitai sustiprinti pasėdėjus magnetiniame krėsle „Emsella“. Viena magnetinio krėslo procedūra trunka 28 minutes ir atstoja net 8 valandas Kėgelio pratimų, kurie tradiciškai rekomenduojami dubens dugnui stiprinti.

Tai tik kelios šiuolaikinės procedūros, kurias šiandien atliekame moterims, spręsdami jų intymias problemas.

O kaip vyrų reikalai?

Vyrai dažniausiai kreipiasi dėl erekcijos sutrikimų, nepatenkinti varpos išvaizda. Erekcijos sutrikimus gydome žemo dažnio smūgine bangų terapija, atliekame PRP injekcijas „P-Shot“. Tai vienas populiariausių metodų vyrų erekcijos funkcijai pagerinti ir varpai atjauninti. Po „P-Shot“ procedūrų pagerėja varpos kraujotaka, padidėja ištvermė, jaučiamas didesnis malonumas.

Tikriausiai žinote, kad jei varpos apimtis nėra bent 10–11cm, vyras beveik „nejaučiamas“ moteriai! Tai vienas stipriausių argumentų, kodėl šiandien varpos pastorinimo hialurono užpildu procedūra patenka tarp trijų populiariausių estetinės urologijos paslaugų. Procedūra yra saugi, o atsistatymo laikotarpis po jos – itin trumpas.

Jau minėjau, kad dubens dugno raumenis svarbu treniruoti ir vyrams. Statistika rodo, kad iki 10 proc. vyrų susiduria su šlapimo nelaikymo simptomais. Magnetinio krėslo procedūra „Emsella“ ne tik išsprendžia šlapimo nelaikymo problemą, bet ir juntamai pagerina intymų gyvenimą.

Taigi, šiandien turime šiuolaikiškų priemonių, kurios puikiai sprendžia intymios sveikatos problemas. Seksas žmogaus gyvenime yra svarbus, o intymumui amžius nėra riba.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Docentė yra specialistė iš didžiosios raidės. Lankausi pas šią gydytoją jau kelis metus ir esu pati laimingiausia, kad ji mane globoja. Paskutinis mano pačios apleistas atvejis paskatino mane parašyti patį geriausią atsiliepimą. Paskaičiau kai kuriuos anksčiau rašytus atsiliepimus, atrodo, kad ne apie šį žmogų rašote. Daktare, aš ir mano vyras esame Jums labai dėkingi, Jūs esate tikra gydytoja, tikra savo srities ekspertė, kuri nuramina, paaiškina, pas Jus lankantis atsiranda saugumo, pasitikėjimo jausmas, atsirado tikėjimas, kad viskas bus gerai. Labai dėkoju ir tikrai visoms rekomenduoju lankytis būtent pas dr. Daivą.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-11

Nuostabi gydytoja specialistė, išklausanti, suprantanti, atsidavus savo darbui ir tiksliai nustato esamas problemas, bei skiria tinkamą gydymą. Džiaugiuosi, jog daugiau nebereikės blaškytis ir ieškoti kas galėtų padėti, nes Agnė tikra savo srities specialistė, rekomendacijos 100%.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-21

Dariausi pas gydytoją lytinių lūpų putlinimą. Labai patenkinta rezultatu. Bendravo profesionaliai, maloniai, laiko skyrė tiek, kiek reikėjo, atsakė į visus klausimus. Jei reikės panašios procedūros ateityje, eisiu tik pa šią gydytoją, nes pasitikiu.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Labai kompetentinga savo srities specialistė: ilgus metus kamavusią odos problemą diagnozavo greitai, pritaikė gydymą, kuris buvo veiksmingas. Negana to, Agnė labai kruopšti, atidi, maloni, empatiška gydytoja. Vizitai buvo be jokios baimės ir įtampos, gydytojai stebėtinai kantriai aiškinant ir padrąsinant :) Man, kaip pacientei, buvo didelis laimėjimas atsikratyti odos problemų ir iš naujo džiaugtis gyvenimu. Didžiausios rekomendacijos.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Esu be galo dėkinga gydytojai Agnei už jos profesionalų ir šiltą bendravimą, mano odos problemos priežasčių paaiškinimą, gydymo paskyrimą, nuostabią gydymo rekomendacijų surašymo tvarką ir pasiektą rezultatą. Kreipiausi dėl užleistų veido rožinės bėrimų, kurie mane kankino jau 2 metus, dėl kurių teko atsisakyti socialinio gyvenimo. Į gydytoją kreipiausi sausio mėnesį, kai veido odos būklė buvo „baisi“. Gydytoja man paaiškino tokios būklės priežastis, paskyrė gydymą, tvarkingai surašė ir paaiškino kiekvieną gydymo detalę. Taip tvarkingai surašytų gydymo rekomendacijų dar nebuvau mačiusi. Kiekvieno kontrolinio vizito pas gydytoją metu buvo laikomasi tokios pat tvarkos. Laikiausi kiekvienos gydytojos rekomendacijos ir per pora mėnesių pavyko visiškai atsikratyti bėrimų veide. Todėl negaliu neparašyti atsiliepimo. Esu labai dėkinga, kad patekau būtent pas gyd. Agnę. Sėkmės Jums didžiausios!

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Daktarė Daiva Bartkevičienė mane konsultavo klinikoje „Primum Estetica“. Didelį įspūdį paliko gydytojos kompetencija, modernus požiūris, naujų technologijų pritaikymas, nuoširdus bendravimas ir empatiškas požiūris į pacientą. Po konsultacijos sekė lytinių lūpų plastikos operacija, visa eiga buvo sklandi, galiu tik džiaugtis ir padėkoti. Gaila, kad tiek metų delsiau...Nuostabus darbas, ačiū labai.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika