Ar žinote, kur yra dubens dugno raumenys, kurie prilaiko vidaus organus, kontroliuoja šlapimosi ir tuštinimosi procesus, daro įtaką kūno laikysenai ir intymiai sveikatai? Apie dubens dugno raumenų svarbą mūsų sveikatai šiandien kalbamės su gydytoja akušere ginekologe doc. dr. Daiva Bartkevičiene. Sužinosite, kaip dubens dugno raumenų treniravimas – nuo senovės Romoje praktikuotų metodų iki šiuolaikinių sprendimų, tokių kaip „BTL Emsella“ magnetinė kėdė, gali padėti spręsti kasdienes sveikatos problemas ir pagerinti gyvenimo kokybę.
Kodėl dubens dugno raumenys yra tokie svarbūs mūsų sveikatai?
Dubens dugno raumenys – iš išorės nepastebimi, tačiau itin svarbūs mūsų kūno stabilumo ir sveikatos elementai. Jie užtikrina dubens organų – šlapimo pūslės, gimdos, tiesiosios žarnos –laikymąsi tinkamoje padėtyje. Be to, šie raumenys padeda kontroliuoti šlapinimąsi ir tuštinimąsi, gerina laikyseną bei prisideda prie seksualinės funkcijos ir malonesnių patirčių. Reguliarus šių raumenų stiprinimas padeda išvengti tokių problemų kaip šlapimo ar išmatų nelaikymas bei dubens organų nusileidimas.
Ką galėtumėte papasakoti apie Kėgelio pratimus? Kodėl jie tokie veiksmingi?
Kėgelio pratimai – tai paprasti, tačiau labai veiksmingi dubens dugno raumenų stiprinimo būdai. Šių pratimų metu raumenys stiprinami juos ritmiškai susitraukiant ir atsipalaiduojant, taip pagerinama kraujotaka, padidindama raumenų jėga ir elastingumas. Kėgelio pratimams atlikti nereikalinga speciali įranga ar pasiruošimas. Juos galima puikiai įtraukti į kasdieninę rutiną, nes galima atlikti namuose, darbe ar net stovint eilėje parduotuvėje.
Kaip žinoti, ar teisingai atliekame šiuos pratimus?
Yra viena paprasta technika, kuri padeda pasitikrinti, ar Jūs treniruojate tinkamus raumenis. Pabandykite šlapinimosi metu sustabdyti srovę ir vėl ją paleisti. Būtent tie raumenys, kuriuos pajusite susitraukiant ir atsipalaiduojant, yra tie, kuriuos reikia treniruoti atliekant Kėgelio pratimus.
Ar dubens dugno pratimai naudingi ir vyrams?
Taip, dubens dugno pratimai naudingi tiek moterims, tiek vyrams. Vyrams šie pratimai padeda sumažinti šlapimo ir išmatų nelaikymo riziką, gerina prostatos kraujotaką, stiprina erekciją ir prailgina lytinio akto trukmę. Taigi, reguliariai atliekami Kėgelio pratimai gali pagerinti bendrą vyro savijautą bei pasitikėjimą savimi.
Ar dubens dugno pratimai padeda nėštumo metu ir po gimdymo?
Nėštumo metu dubens dugno raumenys patiria didelį krūvį, todėl jų stiprinimas yra labai svarbus. Reguliariai atliekami Kėgelio pratimai padeda ruošti dubens audinius gimdymui, mažina traumų riziką ir padeda išvengti nugaros skausmų bei šlapimo nelaikymo. Po gimdymo šie pratimai padeda greičiau atstatyti raumenų tonusą, pagerina gijimo procesą ir užtikrina geresnę šlapimo kontrolę.
Kokias šiuolaikines technologijas galima pasitelkti greitesniam dubens dugno raumenų treniravimui?
Viena iš moderniausių technologijų – tai „BTL Emsella“ krėslo procedūra, kuri veikia elektromagnetinio lauko principu. 30 minučių procedūra atstoja net 20 tūkst. Kėgelio pratimų. Tai ypač efektyvus ir greitas būdas stiprinti dubens dugno raumenis, tinkantis tiek vyrams, tiek moterims. Dažnai teigiami pokyčiai jaučiami jau po pirmos procedūros, o pilnam kursui rekomenduojama atlikti 6 procedūras, nepertraukiamai, po 2 per savaitę.
Kur galima kreiptis pagalbos norint išmokti taisyklingai atlikti Kėgelio pratimus?
Pradėti gali būti sunku, nes dažnai žmonės nežino, ar pratimai atliekami teisingai. Tokiais atvejais labai padeda specialistų pagalba – kineziterapeutai gali išmokyti tinkamos technikos, o biologinio grįžtamojo ryšio terapija leidžia stebėti progresą.
Dubens dugno raumenų stiprinimas – tai nedidelis pokytis kasdienėje rutinoje, kuris suteikia didelės naudos sveikata. Jei dar netreniruojate dubens dugno raumenų, pradėkite jau šiandien Jūsų!