I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Gydytoja atskleidė, kokios procedūros sugrąžina aistrą miegamajame

Charakterių nesutapimas ir komunikacijos problemos, buities rūpesčiai ir dingusi meilė – tokias skyrybų priežastis dažnai įvardija besiskiriančios poros. Tačiau, pradėjus giliau analizuoti priežastis, paaiškėja, kad nemažai problemų kyla miegamajame. 

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė, medicinos ir estetikos paslaugų klinikos „Primum Estetica“ gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė pastebi, kad dažnai poros nesklandžių intymių santykių priežastys būna nulemtos fiziologijos. Dažnu atveju problemas nesunku išspręsti.

Dažnai santykių pradžioje poros džiaugiasi intymiu gyvenimu, tačiau vėliau, paprastai gimus vaikams, jiems paaugus, kažkas atsitinka: lytiniai santykiai tampa retesni, kelia mažiau pasitenkinimo. Kodėl taip nutinka?

Tik gimus vaikams, aišku, gali būti ir psichologinių problemų, kurioms atsirasti įtakos turi stresas, nemiga, nuovargis, hormonų pokyčiai, pasikeitęs gyvenimo ritmas… Po kurio laiko gyvenimas paprastai stabilizuojasi, tačiau intymus gyvenimas kartais pasikeičia negrįžtamai ir nebetenkina. Dažna pora nesupranta, kodėl sumažėjo pasitenkinimas lytiniu gyvenimu, kas nutiko. Tačiau viską galima paaiškinti.

Dėl nėštumo ir gimdymo paprastai pasikeičia moters kūno anatomija. Vaisiui augant gimdoje, keičiasi ne tik krūtys ir oda, bet ir vidaus organų padėtis, stuburas, pėdos, raiščiai, raumenys. Natūralaus gimdymo metu paveikiama ir tarpvietės sritis, makštis – po gimdymo atsiranda lytinių organų fiziologinių pokyčių, dėl kurių kai kurioms moters kartais sutrinka lytinis pasitenkinimas.

Po gimdymo traumų, plyšimų ir chirurginių intervencijų audiniai randėja, tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs. Tiek dėl amžiaus, tiek dėl gimdymų įtakos vyksta dubens ir makšties raumenų pokyčiai: tonusas mažėja, jie glemba, nyksta stangrumas, makšties atraminiai mechanizmai. Abu partneriai jaučia šiuos anatominius fiziologinius pasikeitimus.

Šias problemas reikia spręsti, nes pasitenkinimas, kurį pora patiria miegamajame, teigiamai veikia jų  nuotaiką, bendravimą, tačiau dažnai dėl žinių stokos poros renkasi tylą – nepagalvoja, kad šios  intymios problemos yra išsprendžiamos.

Kaip sprendžiamos intymios poros problemos? 

Šiandien yra įvairių problemos sprendimo būdų. Pavyzdžiui, makšties siaurinimas ar varpos storinimas hialurono rūgšties injekcijomis, erogeninių zonų stimuliavimas trombocitais praturtintos plazmos injekcijomis, makšties sausumo koregavimas, tarpvietės ir makšties randų šalinimas lazeriu.  

Jei matome, kad moters problemų nepavyks išspręsti injekcijomis ar lazerio procedūromis, reikėtų nepamiršti ir chirurginių operacijų. Moterims dažniausiai atliekama makšties siaurinimo operacija su tarpvietės plastika ir randų, esančių makšties prieangyje ir tarpvietėje, pašalinimas. Vyrams dažniausiai atliekamas apyvarpės apipjaustymas (cirkumcizija) arba apyvarpės pasaitėlio plastika (frenuloplastika).

Tiek vyrams, tiek moterims svarbu treniruoti dubens dugno raumenims, kurie susiję su intymia sveikata. Tam tinka Kėgelio pratimai. Juos reikia atlikti kasdien, jei norima pajusti rezultatą. Deja,  retas vyras ar moteris reguliariai mankština šiuos nematomus raumenis. Yra ir greitesnis būdas, kuriam nereikia pastangų. Dubens raumenis galima treniruoti „BTL Emsella“ magnetiniame krėsle: reikia tik pusvalandį pasėdėti specialioje kėdėje, nereikia nusirengti, specialiai pasiruošti. Tai neinvazinė technologija, kuri pagerina intymią sveikatą. Atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad 95 proc. gydytų pacientų patvirtino reikšmingai pagerėjusią jų gyvenimo kokybę. Procedūra tinka bet kokio amžiaus moterims ir vyrams. 

Kokios šiuo metu yra populiariausios neinvazinės procedūros vyrams?

Šiuo metu vienas populiariausių metodų, kuris pagerina vyrų erekcijos funkciją ir atjaunina varpą, yra „P-Shot“ injekcija, kuri dar vadinama „Priapo šūviu“ („Priapus Shot“). Tai – graikų mitologijoje derlingumo ir vaisingumo dievo, vyriškų genitalijų globėjo Priapo vardu pavadinta procedūra.

Tai visiškai natūrali procedūra: iš paciento rankos venos paimama kraujo, tada mėgintuvėlis su krauju dedamas į specialią centrifugą, kur pagal patvirtintą metodiką paruošiama trombocitais praturtinta plazma (RPR), kuri suleidžiama į akytkūnį. Trombocitai natūraliai pritraukia organizmo kamienines ląsteles į suleidimo vietą, todėl sukuriamas sveikesnis ir geriau funkcionuojantis audinys. Lytinis potraukis ir malonumas gali padidėti iškart, tačiau audinio atsinaujinimas užtrunka iki 2 mėnesių.

Populiarus ir varpos pastorinimas hialurono rūgšties užpildu. Po šios procedūros ne tik padidėja vyro lytinio organo apimtis, pasikeičia estetinis vaizdas, bet ir pagerėja lytinis aktas. Dauguma vyrų įsitikinę, kad didesnė varpa teigiamai veikia jų savivertę ir seksualinį gyvenimą, suteikia daugiau malonumo partnerei. Nors tyrimai rodo, kad 85 proc. moterų tenkina jų partnerių varpos dydis, net 45 proc. vyrų nori didesnės.

Po šių procedūrų ar operacijų daugelis porų džiaugiasi į miegamąjį sugrįžusia aistra. Esu sulaukusi ne vienos padėkos.

Buvote pirmoji gydytoja Lietuvoje, kuri viešai pradėjo kalbėti apie intymaus gyvenimo kokybę ir būdus, kurie leidžia ją pagerinti. Ar pastebite pokyčių visuomenėje, ar labiau pradedame rūpintis intymiu gyvenimu?

Jei lyginčiau situaciją prieš penkerius metus ir šiandien, skirtumas akivaizdus – daug daugiau porų išdrįsta pasakyti, su kokiomis problemomis susiduria miegamajame, klausia, kaip jas galima išspręsti, domisi procedūromis. Medicina kasdien tobulėja, pasiūloma vis naujų gydymo metodų – svarbu savęs nenurašyti ir ieškoti sprendimų. 

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Docentė yra specialistė iš didžiosios raidės. Lankausi pas šią gydytoją jau kelis metus ir esu pati laimingiausia, kad ji mane globoja. Paskutinis mano pačios apleistas atvejis paskatino mane parašyti patį geriausią atsiliepimą. Paskaičiau kai kuriuos anksčiau rašytus atsiliepimus, atrodo, kad ne apie šį žmogų rašote. Daktare, aš ir mano vyras esame Jums labai dėkingi, Jūs esate tikra gydytoja, tikra savo srities ekspertė, kuri nuramina, paaiškina, pas Jus lankantis atsiranda saugumo, pasitikėjimo jausmas, atsirado tikėjimas, kad viskas bus gerai. Labai dėkoju ir tikrai visoms rekomenduoju lankytis būtent pas dr. Daivą.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-11

Nuostabi gydytoja specialistė, išklausanti, suprantanti, atsidavus savo darbui ir tiksliai nustato esamas problemas, bei skiria tinkamą gydymą. Džiaugiuosi, jog daugiau nebereikės blaškytis ir ieškoti kas galėtų padėti, nes Agnė tikra savo srities specialistė, rekomendacijos 100%.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-21

Dariausi pas gydytoją lytinių lūpų putlinimą. Labai patenkinta rezultatu. Bendravo profesionaliai, maloniai, laiko skyrė tiek, kiek reikėjo, atsakė į visus klausimus. Jei reikės panašios procedūros ateityje, eisiu tik pa šią gydytoją, nes pasitikiu.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Labai kompetentinga savo srities specialistė: ilgus metus kamavusią odos problemą diagnozavo greitai, pritaikė gydymą, kuris buvo veiksmingas. Negana to, Agnė labai kruopšti, atidi, maloni, empatiška gydytoja. Vizitai buvo be jokios baimės ir įtampos, gydytojai stebėtinai kantriai aiškinant ir padrąsinant :) Man, kaip pacientei, buvo didelis laimėjimas atsikratyti odos problemų ir iš naujo džiaugtis gyvenimu. Didžiausios rekomendacijos.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Esu be galo dėkinga gydytojai Agnei už jos profesionalų ir šiltą bendravimą, mano odos problemos priežasčių paaiškinimą, gydymo paskyrimą, nuostabią gydymo rekomendacijų surašymo tvarką ir pasiektą rezultatą. Kreipiausi dėl užleistų veido rožinės bėrimų, kurie mane kankino jau 2 metus, dėl kurių teko atsisakyti socialinio gyvenimo. Į gydytoją kreipiausi sausio mėnesį, kai veido odos būklė buvo „baisi“. Gydytoja man paaiškino tokios būklės priežastis, paskyrė gydymą, tvarkingai surašė ir paaiškino kiekvieną gydymo detalę. Taip tvarkingai surašytų gydymo rekomendacijų dar nebuvau mačiusi. Kiekvieno kontrolinio vizito pas gydytoją metu buvo laikomasi tokios pat tvarkos. Laikiausi kiekvienos gydytojos rekomendacijos ir per pora mėnesių pavyko visiškai atsikratyti bėrimų veide. Todėl negaliu neparašyti atsiliepimo. Esu labai dėkinga, kad patekau būtent pas gyd. Agnę. Sėkmės Jums didžiausios!

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Daktarė Daiva Bartkevičienė mane konsultavo klinikoje „Primum Estetica“. Didelį įspūdį paliko gydytojos kompetencija, modernus požiūris, naujų technologijų pritaikymas, nuoširdus bendravimas ir empatiškas požiūris į pacientą. Po konsultacijos sekė lytinių lūpų plastikos operacija, visa eiga buvo sklandi, galiu tik džiaugtis ir padėkoti. Gaila, kad tiek metų delsiau...Nuostabus darbas, ačiū labai.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika