I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Intymios problemos, apie kurias moterys vengia kalbėti

Daug moterų kenčia dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo metų metus, o kartais netgi dešimtmečius, net nesusimąstydamos, kad daugelį problemų galima išspręsti tiesiog pasikalbėjus su savo gydytoju ginekologu. Taip teigia akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė, Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė.

Viena dažniausiai pasitaikančių problemų – makšties sausumas. Atlikus apklausą, paaiškėjo, kad net 60 proc. apklaustų moterų prisipažino, jaučiančios diskomfortą dėl makšties sausumo, 45 proc. iš jų dėl to yra nepatenkintos savo seksualiniu gyvenimu, tačiau tik mažiau nei trečdalis dailiosios lyties atstovių – 28 proc. – kreipiasi į gydytojus dėl makšties sausumo, o net 72 proc. apklaustųjų nebando ieškoti jokios pagalbos. Šia tema kalbėtis su savo partneriais neišdrįsta net 60 proc. moterų ir net 85 proc. menopauzės metu nedrįsta kalbėti apie savo intymias problemas.

Problemų priežastys

Pasak doc. dr. D. Bartkevičienės, lytinių organų fiziologiniai pokyčiai išryškėja bėgant metams, ypač tarpvietės srities ir makšties anatomiją pakeičia nėštumai ir gimdymai. Po traumų, plyšimų ir chirurginių intervencijų audiniai randėja, jie tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs.

Medicinai žengiant į priekį, šioms problemoms spręsti pasitelkiamos įvairios estetinės ginekologijos procedūros, tokios kaip lytinių lūpų korekcija, G – taško augmentacija, intymios zonos atjauninimas“, – pasakoja doc. dr. D. Bartkevičienė.

Visos minėtos procedūros atliekamos naudojant hialurono rūgšties užpildą. Kaip teigia doc. dr. D. Bartkevičienė, jo pagalba per šiek tiek daugiau nei pusvalandį galima atstatyti lytinių lūpų formą. Pakitusi lytinių lūpų forma moterims gali sukelti nemalonaus dirginimo jausmą, ją dažnai gali varginti įvairios infekcijos, juntamas bendras diskomfortas, lytiniai santykiai būna skausmingi. Šis gydymas taikomas įvairaus amžiaus moterims: tiek jaunoms, jei netenkina lytinių lūpų forma, tiek vyresnėms, kai su amžiumi pakinta jų forma, o taip pat – menopauzės periodu, netekusioms daug svorio, po chemoterapijos.

Siūlomi sprendimai

Menopauzės periodu, kai sparčiai mažėja kolageno ir estrogeno gamyba, daugelis moterų jaučia nemalonų dirginimą, atsiranda nedideli odos pažeidimai bei lytinių lūpų atrofija. Pasak doc. dr. D. Bartkevičienės, kartais su tokiomis pat problemomis susiduria ir jaunos moterys. Tuomet atliekama intymios zonos atjauninimo procedūra, kai hialurono rūgšties užpildas suleidžiamas į intymią zoną. Tai leidžia visoje intymioje zonoje atstatyti prarastą drėgmę, oda tampa elastingesnė, labiau atspari pažeidimams, pranyksta niežėjimas ir skausmas, atstatoma lytinių lūpų forma.

Kartais estetinių ginekologinių operacijų moterims prireikia dėl įgimtų dalykų. Kai kuriais atvejais „išsitampiusi“ makštis būna įgimta. Priežastis – silpni intymių vietų raumenys. Tada plastikos chirurgas ar ginekologas sumažina įėjimą į vaginą ir pačios vaginos apimtis. Esant tokiai situacijai kenčia ne tik moteris, bet ir jos partneris“, – pasakoja medikė.

Išsprendžia ir psichologines problemos

Moterims dažnai kyla klausimas, ar šios procedūros yra saugios. „Atliekamos sertifikuoto gydytojo ir specialiai tam skirtose klinikose, šios procedūros yra saugios, – sako doc. dr. D. Bartkevičienė. – Procedūros metu naudojami hialurono rūgšties, kuri natūraliai randama mūsų organizme, užpildai yra visiškai besirezorbuojantys. Gana dažnai moterys teiraujasi, ar joms skaudės, galiu visas nuraminti, kad moterys nieko nejaučia, nes prieš procedūrą medikas parenka konkrečiai moteriai tinkamiausią nuskausminimo būdą“.

Lytinių lūpų korekcijų pirminį efektą moterys pastebi iškart po procedūros, tačiau galutinį rezultatą moterys pamato po procedūros praėjus savaitei. Makšties audiniai pasižymi puikia kraujotaka, todėl randų nelieka, tačiau moteris gali jausti nedidelį diskomfortą, kuris tęsiasi nuo kelių valandų iki 3 dienų. Po hialurono rūgšties procedūrų rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių 2-3 dienas, o savaitę reiktų vengti karščio (pirties, karštos vonios, soliarumo) ir intensyvaus sporto.

Pasak doc. dr. D. Bartkevičienės, moterims labai svarbu suvokti, jog plastinė ginekologija absoliučiai visų lūkesčių nepatenkins, todėl labai svarbu, kad jie būtų realūs, tačiau po estetinės ginekologijos procedūrų dažnai išsprendžiamos ne tik moterų fiziologinės problemos, bet ir psichologinės: jos pradeda labiau savimi pasitikėti, pasijunta mylimesnės ir laimingesnės.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Docentė yra specialistė iš didžiosios raidės. Lankausi pas šią gydytoją jau kelis metus ir esu pati laimingiausia, kad ji mane globoja. Paskutinis mano pačios apleistas atvejis paskatino mane parašyti patį geriausią atsiliepimą. Paskaičiau kai kuriuos anksčiau rašytus atsiliepimus, atrodo, kad ne apie šį žmogų rašote. Daktare, aš ir mano vyras esame Jums labai dėkingi, Jūs esate tikra gydytoja, tikra savo srities ekspertė, kuri nuramina, paaiškina, pas Jus lankantis atsiranda saugumo, pasitikėjimo jausmas, atsirado tikėjimas, kad viskas bus gerai. Labai dėkoju ir tikrai visoms rekomenduoju lankytis būtent pas dr. Daivą.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-11

Nuostabi gydytoja specialistė, išklausanti, suprantanti, atsidavus savo darbui ir tiksliai nustato esamas problemas, bei skiria tinkamą gydymą. Džiaugiuosi, jog daugiau nebereikės blaškytis ir ieškoti kas galėtų padėti, nes Agnė tikra savo srities specialistė, rekomendacijos 100%.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-21

Dariausi pas gydytoją lytinių lūpų putlinimą. Labai patenkinta rezultatu. Bendravo profesionaliai, maloniai, laiko skyrė tiek, kiek reikėjo, atsakė į visus klausimus. Jei reikės panašios procedūros ateityje, eisiu tik pa šią gydytoją, nes pasitikiu.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Labai kompetentinga savo srities specialistė: ilgus metus kamavusią odos problemą diagnozavo greitai, pritaikė gydymą, kuris buvo veiksmingas. Negana to, Agnė labai kruopšti, atidi, maloni, empatiška gydytoja. Vizitai buvo be jokios baimės ir įtampos, gydytojai stebėtinai kantriai aiškinant ir padrąsinant :) Man, kaip pacientei, buvo didelis laimėjimas atsikratyti odos problemų ir iš naujo džiaugtis gyvenimu. Didžiausios rekomendacijos.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Esu be galo dėkinga gydytojai Agnei už jos profesionalų ir šiltą bendravimą, mano odos problemos priežasčių paaiškinimą, gydymo paskyrimą, nuostabią gydymo rekomendacijų surašymo tvarką ir pasiektą rezultatą. Kreipiausi dėl užleistų veido rožinės bėrimų, kurie mane kankino jau 2 metus, dėl kurių teko atsisakyti socialinio gyvenimo. Į gydytoją kreipiausi sausio mėnesį, kai veido odos būklė buvo „baisi“. Gydytoja man paaiškino tokios būklės priežastis, paskyrė gydymą, tvarkingai surašė ir paaiškino kiekvieną gydymo detalę. Taip tvarkingai surašytų gydymo rekomendacijų dar nebuvau mačiusi. Kiekvieno kontrolinio vizito pas gydytoją metu buvo laikomasi tokios pat tvarkos. Laikiausi kiekvienos gydytojos rekomendacijos ir per pora mėnesių pavyko visiškai atsikratyti bėrimų veide. Todėl negaliu neparašyti atsiliepimo. Esu labai dėkinga, kad patekau būtent pas gyd. Agnę. Sėkmės Jums didžiausios!

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Daktarė Daiva Bartkevičienė mane konsultavo klinikoje „Primum Estetica“. Didelį įspūdį paliko gydytojos kompetencija, modernus požiūris, naujų technologijų pritaikymas, nuoširdus bendravimas ir empatiškas požiūris į pacientą. Po konsultacijos sekė lytinių lūpų plastikos operacija, visa eiga buvo sklandi, galiu tik džiaugtis ir padėkoti. Gaila, kad tiek metų delsiau...Nuostabus darbas, ačiū labai.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika