I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Kada ginekologai moteris siunčia pas kineziterapeutus?

Iš ginekologo sulaukusi rekomendacijos ir pasiūlymo apsilankyti pas kineziterapeutą ne viena moteris nustemba. „Man neskauda nugaros“, – išgirstu iš dažnos pacientės ir sulaukiu priminimo, kad pas mane atėjo norėdamos išspręsti intymias problemas, tokias kaip šlapimo nelaikymas, makšties laisvumas ar atsikratyti tempimo jausmo makštyje ilgiau pastovėjus, tarpvietės randų skausmų“, – sako medicinos ir estetikos klinikos „Primum Estetica“ gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė.

Kasdienės nematomų raumenų treniruotės

Gana dažna šių problemų priežastis – nematomi silpni dubens dugno raumenys. Paprastai kalbant tai yra sritis tarp kojų. Ši raumenų grupė yra išsidėsčiusi nuo uodegikaulio iki gaktos ir laiko dubens srityje esančius vidaus organus: žarnyną, gimdą, šlapimo pūslę ir kt.

„Norint, kad šie raumenys būtų tvirti, reikia juos treniruoti kasdien. Atrodo įprasta, kad jei norime stangraus kūno, reguliariai atliekame mankštos pratimus pilvo presui, liemens kontrolei, tarpumenčiui, rankoms ar kojoms, tačiau mažai žmonių, net ir reguliariai sportuojančių, atlieka pratimus, kurie stiprintų nematomus dubens dugno raumenis. Atrodo, kad nereikia jų mankštinti, jei nesimato“, – pastebi gydytoja.

Stiprūs ir gerai funkcionuojantys dubens dugno raumenys turi įtakos intymiam gyvenimui, padeda lengviau pasiekti orgazmą, užtikrina šlapimo ir išmatų laikymą, žarnyno funkciją, suteikia papildomą atramą juokiantis, kosint, čiaudint, bėgant, šokant.

Profilaktika – nepopuliari

Klinikos „Primum Estetica“ kineziterapeutė Agnė Libertė, kasdien dirbanti su moterimis ir kineziterapijos pagalba padedanti joms išspręsti intymius sveikatos sutrikimus, pasakoja, kad kol kas labai retai jokių nusiskundimų neturinčios moterys savo iniciatyva profilaktiškai ateina pasitikrinti ir sužinoti, kokiu būdu galėtų išvengti intymių problemų ateityje.

Dažniausiai apsilankyti pas kineziterapeutą joms rekomenduoja ginekologai po gimdymo ar ginekologinių operacijų. Tyrimų duomenimis, apie 31 proc. pirmą kartą gimdžiusių moterų pirmuosius metus po gimdymo turėjo problemų sulaikant šlapimą kosėjant, keliant svorį; 38,3 proc. jų lytiniai santykiai tapo skausmingi, o 8 proc. moterų jautė žemyn slenkantį darinį, spaudimą, sunkumą makštyje (dubens organų nusileidimo simptomus).

Kineziterapeutė Agnė Libertė

Pati A. Libertė apsilankyti pas kineziterapeutą profilaktiškai rekomenduotų visoms moterims, sulaukusioms trisdešimtmečio: „Konsultacijos metu įvertiname ir laikyseną, balansą, kaip dirba apatiniai pilvo raumenys. Visa tai turi įtakos ir dubens dugno raumenims, kurie yra susiję su gyvenimo kokybe. Esame linkę nuvertinti šiuos raumenis, kol nesusiduriame, pavyzdžiui, su šlapimo nelaikymu, kuris sukelia fizinių, socialinių, psichologinių problemų. Deja, kol kas itin reta moteris pas mane užsuka profilaktiškai, norėdama išvengti intymių problemų ateityje.“

Nemoka taisyklingai atlikti pratimų

Jau senovėje žmonės rūpinosi savo dubens raumenų sveikata. Žinomi filosofų Hipokrato ir Galeno pasakojimai apie pratimus dubens raumenims, kurie buvo atliekami viešosiose pirtyse. Praėjusio amžiaus viduryje šiai kūno sričiai skirtus pratimus aprašė ir gydytojas Arnoldas H. Kėgelis, kuris teigė, kad jie gali padėti išvengti makšties sienelių nusileidimo ir šlapimo nelaikymo. Šie pratimai buvo pavadinti minėto gydytojo vardu ir iki šiol gydytojų rekomenduojami vyrams ir moterims, kaip veiksminga priemonė, sustiprinanti dubens dugno raumenis.

Nors Kėgelio pratimai nesudėtingi, juos galima atlikti net ir darbo vietoje, tačiau, tiek akušerė ginekologė D. Bartkevičienė, tiek kineziterapeutė A. Libertė tikina pastebėjusios, kad moterys paprastai nemoka šių pratimų atlikti taisyklingai, o ir nenori atlikinėti kasdien.

Tai, kad šiandienos moterims iškart nepavyksta taisyklingai atlikti Kėgelio pratimų, neturėtų stebinti. Pats jų autorius pastebėjo, kad moterys dažnai savarankiškai negali įvertinti, ar pratimą atlieka teisingai ir, ar jų dubens dugno raumenys sustiprėjo. Dėl šių priežasčių jis kartą per savaitę vertindavo moterų progresą ir įteikdavo joms makšties manometrą, kuris padėdavo išmatuoti raumenų sustiprėjimą.

Net ir reguliariai sportuojančioms moterims rekomenduojama nepamiršti į treniruotes įtraukti pratimų, kurie stiprintų dubens dugno raumenis. Pasak kineziterapeutės A. Libertės, nors bet kokia fizinė veikla yra naudinga organizmui ir duoda rezultatų, tačiau aktyviai bėgiojant, plaukiojant ar einant gilieji raumenys nėra aktyviai treniruojami, todėl jiems būtini specialūs pratimai.

Specialistė pastebi, kad moterys nori dubens dugno stiprinimo pratimus atlikti savarankiškai ir tikisi greito rezultato, tačiau pokyčiai pasimato po mėnesio ar dviejų mėnesių treniruočių, kurios atliekamos 2–3 kartus per savaitę su kineziterapeutu.

Modernios treniruotės ir gydymo būdai

Akušerė ginekologė D. Bartkevičienė sako, kad kineziterapijos užsiėmimai yra itin veiksmingi ir rekomenduojami moterims, tačiau jei sveikatos sutrikimai vargina jau ne vienerius metus, kineziterapiją siūloma derinti su lazerio procedūromis, hialurono rūgšties ir PRP (trombocitais praturtintos plazmos) injekcijomis, treniruotėmis magnetiniame intymios sveikatos krėsle, biologinio grįžtamojo ryšio terapija.

Treniruotė magnetiniame krėsle

„Gali atrodyti, kad visos šios procedūros tarsi leidžia pasiekti rezultatą be pastangų ir labai greitai. Pavyzdžiui, lazerio procedūras ir injekcijas galima atlikti per pietų pertrauką, treniruotė magnetiniame intymios sveikatos krėsle trunkanti 30 minučių atstoja 20 tūkst. Kėgelio pratimų… Atrodo, kad užtenka apsilankyti pas gydytoją kelis kartus ir problemų nebeliko, tačiau net ir pasiekus norimą rezultatą procedūromis, visuomet rekomenduoju moterims apsilankyti pas kineziterapeutą ir išmokti taisyklingai mankštinti dubens dugno raumenis ir pratimus kasdien atlikti namuose tiek kartų, kiek nurodo kineziterapeutas. Šiuolaikinės procedūros leidžia gana greitai pastebėti pokyčius, tačiau norint jais ilgai džiaugtis reikia įdėti pastangų. Juk jei norime gražaus kūno sportuojame, jei norime, kad mūsų nevargintų šlapimo nelaikymas, nekankintų nemalonūs pojūčiai makštyje, turime skirti dėmesio giliųjų raumenų mankštai“, – įsitikinusi D. Bartkevičienė.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Docentė yra specialistė iš didžiosios raidės. Lankausi pas šią gydytoją jau kelis metus ir esu pati laimingiausia, kad ji mane globoja. Paskutinis mano pačios apleistas atvejis paskatino mane parašyti patį geriausią atsiliepimą. Paskaičiau kai kuriuos anksčiau rašytus atsiliepimus, atrodo, kad ne apie šį žmogų rašote. Daktare, aš ir mano vyras esame Jums labai dėkingi, Jūs esate tikra gydytoja, tikra savo srities ekspertė, kuri nuramina, paaiškina, pas Jus lankantis atsiranda saugumo, pasitikėjimo jausmas, atsirado tikėjimas, kad viskas bus gerai. Labai dėkoju ir tikrai visoms rekomenduoju lankytis būtent pas dr. Daivą.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-11

Nuostabi gydytoja specialistė, išklausanti, suprantanti, atsidavus savo darbui ir tiksliai nustato esamas problemas, bei skiria tinkamą gydymą. Džiaugiuosi, jog daugiau nebereikės blaškytis ir ieškoti kas galėtų padėti, nes Agnė tikra savo srities specialistė, rekomendacijos 100%.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-21

Dariausi pas gydytoją lytinių lūpų putlinimą. Labai patenkinta rezultatu. Bendravo profesionaliai, maloniai, laiko skyrė tiek, kiek reikėjo, atsakė į visus klausimus. Jei reikės panašios procedūros ateityje, eisiu tik pa šią gydytoją, nes pasitikiu.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Labai kompetentinga savo srities specialistė: ilgus metus kamavusią odos problemą diagnozavo greitai, pritaikė gydymą, kuris buvo veiksmingas. Negana to, Agnė labai kruopšti, atidi, maloni, empatiška gydytoja. Vizitai buvo be jokios baimės ir įtampos, gydytojai stebėtinai kantriai aiškinant ir padrąsinant :) Man, kaip pacientei, buvo didelis laimėjimas atsikratyti odos problemų ir iš naujo džiaugtis gyvenimu. Didžiausios rekomendacijos.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Esu be galo dėkinga gydytojai Agnei už jos profesionalų ir šiltą bendravimą, mano odos problemos priežasčių paaiškinimą, gydymo paskyrimą, nuostabią gydymo rekomendacijų surašymo tvarką ir pasiektą rezultatą. Kreipiausi dėl užleistų veido rožinės bėrimų, kurie mane kankino jau 2 metus, dėl kurių teko atsisakyti socialinio gyvenimo. Į gydytoją kreipiausi sausio mėnesį, kai veido odos būklė buvo „baisi“. Gydytoja man paaiškino tokios būklės priežastis, paskyrė gydymą, tvarkingai surašė ir paaiškino kiekvieną gydymo detalę. Taip tvarkingai surašytų gydymo rekomendacijų dar nebuvau mačiusi. Kiekvieno kontrolinio vizito pas gydytoją metu buvo laikomasi tokios pat tvarkos. Laikiausi kiekvienos gydytojos rekomendacijos ir per pora mėnesių pavyko visiškai atsikratyti bėrimų veide. Todėl negaliu neparašyti atsiliepimo. Esu labai dėkinga, kad patekau būtent pas gyd. Agnę. Sėkmės Jums didžiausios!

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Daktarė Daiva Bartkevičienė mane konsultavo klinikoje „Primum Estetica“. Didelį įspūdį paliko gydytojos kompetencija, modernus požiūris, naujų technologijų pritaikymas, nuoširdus bendravimas ir empatiškas požiūris į pacientą. Po konsultacijos sekė lytinių lūpų plastikos operacija, visa eiga buvo sklandi, galiu tik džiaugtis ir padėkoti. Gaila, kad tiek metų delsiau...Nuostabus darbas, ačiū labai.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika