I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Noriu putlesnių lytinių lūpų ir siauresnės makšties

Apsilankiusios pas ginekologą moterys dažniausiai jo klausia apie įvairias lytinių organų ligas, prašo, kad atliktų tyrimus dėl lytiškai plintančių ligų ar dėl gimdos kaklelio vėžio. Kol kas reta moteris su savo ginekologu išdrįsta kalbėti apie savo lytinių organų išvaizdą, prisipažinti, kad nepatiria orgazmo, o kartais sulaukia komentarų iš mylimo partnerio, kad pas ją „ten viduje“ lyg ir vietos daugiau, nei buvo anksčiau, todėl jam malonumo mažiau. Viso to pasekmė – ne tik nesklandus intymus gyvenimas, bet ir nedarnūs tarpusavio santykiai. Iškilus šioms problemoms turbūt reta pagalvojame, kad tai turėtų rūpėti ir padėti mums galėtų ginekologas.

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė, gydytoja akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė pastebi, kad moterys dažnai net dešimtmečius kenčia dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo ir net nepagalvoja, kad daugelį problemų gali išspręsti tiesiog atvirai pasikalbėjusi su savo gydytoju ginekologu. Kartais būtent jis, o ne psichologas ar psichoterapeutas gali padėti pagerinti braškančius santykius su partneriu.

Jei paklaustumėte psichologo, tai jis tikrai patvirtintų, ne kartą iš besiskiriančių porų girdėjęs istoriją, kai regis santykiuose lyg ir nieko netrūksta, tačiau nesklandumai miegamajame – neišvengiami. Ilgą laiką buvo manoma, kad priežastis glūdi žmogaus psichologijoje, tačiau Jūs sakote, kad kartais priežasčių reikia ieškoti visiškai kitur, tai kur?

Gana dažnai poros nesklandžių intymių santykių priežastys būna ne psichologinės, o ir anatominės- fiziologinės, kurias paprastai nesunkiai gali išspręsti medikai. Kartais tam neprireikia net pusvalandžio ir džiaugsmas, pasitenkinimas grįžta ne tik į poros miegamąjį, bet ir kasdienį gyvenimą.

Juk kai žmonės būna nepatenkinti savo intymiu gyvenimu, gana dažnai tai matosi ir kasdieniame poros bendravime. Kas nutinka? Visi žinome ir nesistebime, kad bėgant metams ant moters veido ar rankų atsiranda raukšlių, nes senstame, tačiau natūralu, kad sensta ne tik šios kūno dalis, bet ir lytiniai organai, kurie glemba, praranda savo formą, paveikiama būna tarpvietės sritis ir makštis, anatomiją pakeičia nėštumai ir gimdymai.

Makštis ir tarpvietės sritis turi daug nervinių skaidulų, o tai atlieka svarbų vaidmenį moters ir vyro lytiniam pasitenkinimui. Po traumų, plyšimų ir chirurginių intervencijų audiniai randėja, jie tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs. Tiek dėl amžiaus, tiek dėl gimdymų įtakos dubens ir makšties raumenyse įvyksta pokyčiai: tonusas mažėja, jie glemba, nyksta stangrumas, makšties atraminiai mechanizmai, tuo pačiu sumažėja seksualinis jautrumas. Kai kurias moteris tiek kasdieniame gyvenime, tiek intymių santykių metu gali varginti šlapimo nelaikymas ar dujų kaupimasis. Dėl to atsiranda diskomfortas abiem partneriams.

Kartais moteris gali varginti makšties sausumas, per didelės arba per mažos lytinės lūpos. Ir tai gali būti ne tik estetinė problema. Per didelės mažosios lūpos moterims trukdo intymių santykių metu, šokėjoms jos trukdo šokti ir gerai atlikti savo kasdienį darbą. Aišku, didinti ar mažinti lytines lūpas , siaurinti makštį galima ir tik dėl grožio, tačiau Lietuvoje moterys vis dėlto dažniau kreipiasi norėdamos išspręsti vieną ar kitą su sveikata susijusią problemą.

Kokie yra sprendimai, kokios procedūros yra atliekamos tokioms moterims?

Medicinai žengiant į priekį, minėtoms problemoms spręsti pasitelkiamos įvairios estetinės ginekologijos procedūros: lytinių lūpų korekcija, G – taško augmentacija, intymios zonos atjauninimas. Moterims gali būti suleidžiami hialurono arba trombocitais papildytos plazmos preparatai, makšties senelės gali būti sutvirtintos panaudojant lazerį. Pavyzdžiui, pastaroji vos 15 minučių trunkanti procedūra rekomenduojama moterims, kurios kenčia nuo makšties vidinių audinių suglebimo ir patiria įtampos šlapimo nelaikymą arba kurioms po kokios trečio ar ketvirto (nors būna, kad ir po antro) gimdymo reikia susiaurinti makštį. Šios estetinės ginekologijos procedūros gali būti atliekama moterims nuo 25 iki 70 metų.

Tai gana nauja sritis visame pasaulyje, tačiau visame pasaulyje sparčiais žingsniais žengianti į priekį. Ir tai natūralu. Juk moterys nori kokybiškai gyventi ir kai vos dvidešimt ir kai netoli penkiasdešimt.

Aš kaip tik sakau, kad įžengus į penktą dešimtmetį prasideda geriausias laikas moteriai. Juk profesiniame gyvenime viskas jau sudėliota, vaikai užauginti, nebereikia jaudintis dėl neplanuoto nėštumo… Ar gali būti geresnis laikas mėgautis gyvenimu visose jo plotmėse, kai beveik visą dėmesį gali skirti tik sau ir savo partneriui?

Moteriai, kuri ryžtasi estetinės ginekologijos procedūrai, labai svarbu įvertinti mediko patirtį ir kompetenciją. Net ir atliekant neinvazines procedūras gydytojas privalo nuodugniai peržvelgti moters sveikatos istoriją, išsiaiškinti priežastis, dėl kurių ji nori šio gydymo, kokie yra jos lūkesčiai, aptarti gydymo eigą, paaiškinti, ko galima tikėtis po procedūros. Taip pat būtina atlikti sveikatos patikrinimą, gimdos kaklelio tepinėlio tyrimą, įsitikinti, ar moteris nesilaukia, o kartais prireikia ir ultragarso tyrimo.

Kas mane paskatino tuo domėtis? Kasdien bendraudavau su moterimis ir stebėjau su kokiomis problemomis jos susiduria, mačiau, kad yra problemų, kurių mūsų šalyje niekas nesprendžia, o moterims tai trukdo gyventi: fiziologinės problemos sukelia psichologines, o tuomet moteris patenka į užburtą problemų ratą, iš kurio išėjimo nėra.

Iki tol, kol atradau estetinę ginekologiją, dešimtmetį dirbau akušere-ginekologe, į šį pasaulį esu padėjusi ateiti daugybei vaikų, net sunku būtų suskaičiuoti kiek jų pasitikau. Man labai patinka žmogaus gimimas, atėjimas į pasaulį – labai jaudinanti akimirka, labai pasiilgstu tos ypatingos atmosferos, užplūstančių emocijų.

Man atrodo, kad ginekologija yra mano specialybė, ją teisingai išsirinkau. Tik įstojusi į mediciną žinojau, kad noriu gilintis į ginekologiją. Tačiau tai labai plati specialybė. Šiandien mane labiausiai domina estetinė ginekologija. Ne tik domiuosi, bet ir noriu žiniomis dalintis tiek su esamais, tiek su būsimais kolegomis. Dėstau universitete ir stengiuosi, kad ateinanti nauja medikų karta suvoktų ir turėtų žinių ne tik apie moteriškas ligas, reprodukcinę moters funkciją, tačiau atsigręžtų ir į moters psichologines ir nepilnavertiškumo, nepasitikėjimo savimi problemas, kurios yra susijusios su fiziologija. Juk psichologija ir fiziologija yra labai glaudžiai susijusios, jos tarsi surištos ta pačia grandinėle.

Nevengiu žiniomis dalintis ir su kolegomis, vedu jiems mokymus, buvau iniciatorė ir įkūrėja Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos. Gal kai kam pasirodys, kad tai tiesiog nereikalingas užsiėmimas, tačiau aš noriu sulaužyti mūsų visuomenėje egzistuojančias tabu normas ir garsiai kalbėti apie stigmas, apie kurias moterys man patyliukais, nedrąsiai prasitaria kabinete.

Noriu kreiptis ne tik į moteris, kurios turi teisę išspręsti savo intymiausias problemas ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą, bet ir į kolegas, kad jie suvoktų, kad estetinė ginekologija padeda sukurti ne tik grožį, bet pirmiausia sugražina moteriai visavertį gyvenimą visomis prasmėmis.

Gaila, kad ne visi medikai mūsų šalyje yra pasiruošę kalbėti ir konsultuoti seksualinės sveikatos klausimais, tačiau tokių daugėja. Juk lytinė sveikata ir lytinis aktyvumas, siekiant malonumo, yra vienas gyvenimo kokybę apibrėžiančių faktorių, liudijančių tiek apie vyro, tiek apie moters socialinę gerovę.

Minėjote, kad moters fizinė sveikata yra glaudžiai susijusi su psichologine. Dažnai išsprendus fiziologines problemas pagerėja santykiai su partneriu, gyvenimas lyg ir nušvinta naujomis spalvomis, tačiau ar nebuvo Jūsų praktikoje atvirkštinio proceso, kai ateina moteris, kuri lyg ir nori spręsti savo intymiausias problemas, tačiau matote, kad problemos yra ne ten, kad jai reikia spręsti savo psichologines bėdas, susitvarkyti santykius su partneriu?

Aišku, kad būna tokių moterų, kai nematau jokių ženklių fiziologinių pakeitimų ir nežinau, kuo jai galėčiau padėti, tuomet siunčiu pas savo kolegę psichologę. Kartais jos pagalba, o ne mano būna reikalingesnė. Tačiau tokių moterų tikrai nėra daug.

Ar moterys pasiryžusios procedūroms ateina vienos?

Dažniausiai vienos, tačiau yra buvę atvejų, kai atėjo abu partneriai. Gana dažnai vyrai ateina jau po procedūrų. Kartą pas mane atėjo vyras, nešinas didele gėlių puokšte, ir paklausė: Ką jūs padarėte mano žmonai? Jos tik išorinė išvaizda nepasikeitė, o daugiau viskas „ten“ yra kitaip .

Kartais moteris tempia gumą ir ilgai nesiryžta ateiti ir kalbėti apie jas kankinančias bėdas, pavyzdžiui, šlapimo nelaikymą, skausmingus lytinius santykius, makšties sausumą, o priežastis būna net ne noras kalbėtis apie tai su mediku, o operacijos baimė. Tačiau per pastaruosius metus įvyko tiek daug pokyčių ir dėl naujų technologijų klasikinių operacijų atliekama daug mažiau, o ir jos atliekamos tik su minimalia invazija.

Šiais laikas yra daugybė priemonių, padedančių išvengti operacinio gydymo, tačiau kai kurios moterys vangiai domisi, kaip gali sau padėti. Tačiau svarbiausia moterims visus pokyčius daryti dėl savęs, o ne dėl kitų.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Docentė yra specialistė iš didžiosios raidės. Lankausi pas šią gydytoją jau kelis metus ir esu pati laimingiausia, kad ji mane globoja. Paskutinis mano pačios apleistas atvejis paskatino mane parašyti patį geriausią atsiliepimą. Paskaičiau kai kuriuos anksčiau rašytus atsiliepimus, atrodo, kad ne apie šį žmogų rašote. Daktare, aš ir mano vyras esame Jums labai dėkingi, Jūs esate tikra gydytoja, tikra savo srities ekspertė, kuri nuramina, paaiškina, pas Jus lankantis atsiranda saugumo, pasitikėjimo jausmas, atsirado tikėjimas, kad viskas bus gerai. Labai dėkoju ir tikrai visoms rekomenduoju lankytis būtent pas dr. Daivą.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-11

Nuostabi gydytoja specialistė, išklausanti, suprantanti, atsidavus savo darbui ir tiksliai nustato esamas problemas, bei skiria tinkamą gydymą. Džiaugiuosi, jog daugiau nebereikės blaškytis ir ieškoti kas galėtų padėti, nes Agnė tikra savo srities specialistė, rekomendacijos 100%.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-21

Dariausi pas gydytoją lytinių lūpų putlinimą. Labai patenkinta rezultatu. Bendravo profesionaliai, maloniai, laiko skyrė tiek, kiek reikėjo, atsakė į visus klausimus. Jei reikės panašios procedūros ateityje, eisiu tik pa šią gydytoją, nes pasitikiu.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Labai kompetentinga savo srities specialistė: ilgus metus kamavusią odos problemą diagnozavo greitai, pritaikė gydymą, kuris buvo veiksmingas. Negana to, Agnė labai kruopšti, atidi, maloni, empatiška gydytoja. Vizitai buvo be jokios baimės ir įtampos, gydytojai stebėtinai kantriai aiškinant ir padrąsinant :) Man, kaip pacientei, buvo didelis laimėjimas atsikratyti odos problemų ir iš naujo džiaugtis gyvenimu. Didžiausios rekomendacijos.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Esu be galo dėkinga gydytojai Agnei už jos profesionalų ir šiltą bendravimą, mano odos problemos priežasčių paaiškinimą, gydymo paskyrimą, nuostabią gydymo rekomendacijų surašymo tvarką ir pasiektą rezultatą. Kreipiausi dėl užleistų veido rožinės bėrimų, kurie mane kankino jau 2 metus, dėl kurių teko atsisakyti socialinio gyvenimo. Į gydytoją kreipiausi sausio mėnesį, kai veido odos būklė buvo „baisi“. Gydytoja man paaiškino tokios būklės priežastis, paskyrė gydymą, tvarkingai surašė ir paaiškino kiekvieną gydymo detalę. Taip tvarkingai surašytų gydymo rekomendacijų dar nebuvau mačiusi. Kiekvieno kontrolinio vizito pas gydytoją metu buvo laikomasi tokios pat tvarkos. Laikiausi kiekvienos gydytojos rekomendacijos ir per pora mėnesių pavyko visiškai atsikratyti bėrimų veide. Todėl negaliu neparašyti atsiliepimo. Esu labai dėkinga, kad patekau būtent pas gyd. Agnę. Sėkmės Jums didžiausios!

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Daktarė Daiva Bartkevičienė mane konsultavo klinikoje „Primum Estetica“. Didelį įspūdį paliko gydytojos kompetencija, modernus požiūris, naujų technologijų pritaikymas, nuoširdus bendravimas ir empatiškas požiūris į pacientą. Po konsultacijos sekė lytinių lūpų plastikos operacija, visa eiga buvo sklandi, galiu tik džiaugtis ir padėkoti. Gaila, kad tiek metų delsiau...Nuostabus darbas, ačiū labai.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika