I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas

Gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas yra pagrindinis ginekologinis ultragarsinis tyrimas (dar vadinamas echoskopija), kuris padeda gydytojui diagnozuoti ginekologines ligas ar jas atmesti, diagnozuoti nėštumą, stebėti ir tikrinti vaisiaus vystymosi raidą viso nėštumo metu.

Gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas yra neinvazinis tyrimas, jo metu gydytojas echoskopu (ultragarsu) gali pamatyti audinių struktūrinius pakitimus. Tai yra greitas, visiškai nepavojingas, neskleidžiantis jonizuojančios spinduliuotės ir labai informatyvus bei patikimas tyrimas.

Šiam tyrimui atlikti naudojamas echoskopas. Tai specialus aparatas, kurį sudaro daviklis ir ekranas. Gydytojas davikliu braukia per odą ir mato vaizdą ekrane, nes žmogaus kūnas atspindi ultragarso bangas, kurios paverčiamos elektros impulsais; šie ir suformuoja vaizdą ekrane. Gydytojas tokiu būdu gali apžiūrėti paciento vidaus organus be jokios invazijos (be pjūvio).

Ultragarsiniai tyrimai naudojami ne tik ginekologijoje, bet ir diagnozuojant krūtų, skydliaukės, pilvo organų, širdies ir kraujagyslių ligas.

Kaip atliekamas gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas?

Gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas atliekamas per priekinę pilvo sienelę (tokiu atveju šlapimo pūslė turi būti pilna) arba vaginaliniu davikliu moteriai paprastai gulint ant nugaros.

Ar gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas atliekamas tik turint nusiskundimų?

Gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas gali būti atliekamas tiek profilaktiškai ginekologinės apžiūros metu, tiek tuomet, kai moteris skundžiasi, pavyzdžiui:

  • neaiškios kilmės kraujavimu;
  • pilvo skausmu;
  • įtariant auglį;
  • nėštumo metu arba jį planuojant.

Ką parodo gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas?

Gydytojas ginekologas šio tyrimo metu gali įvertinti audinių tankį ir struktūrą, organų padėtį, pamatyti gimdoje ir kiaušidėse esančius svetimkūnius, pavyzdžiui, cistas, navikus, kitas ligas.

Atlikęs tyrimą, gydytojas ginekologas pakomentuos jo rezultatus, esant poreikiui, pasiūlys gydymo planą.

Ar gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas yra skausmingas?

Transvaginaliniu būdu atliekas gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas gali būti šiek tiek nemalonus, ypač jei moteris neatsipalaiduoja, apatinė kūno dalis yra įsitempusi, tačiau šis tyrimas nėra skausmingas.

Kiek laiko trunka gimdos ir kiaušidžių ultragarsinis tyrimas?

Konsultacija ir gimdos bei kiaušidžių ultragarsinis tyrimas vidutiniškai trunka apie 20–30 minučių.

Ar reikalingas specialus pasiruošimas gimdos ir kiaušidžių echoskopijai?

Ypatingo pasiruošimo šiam tyrimui nereikia, tik kai tyrimas atliekamas per priekinę pilvo sienelę, šlapimo pūslė turi būti pilna, tad prieš tyrimą rekomenduojama gerti skysčių ir nesišlapinti. Nėštumo metu atliekant ultragarsinį tyrimą šlapimo pūslė turi būti tuščia.

Kaip reguliariai rekomenduojama atlikti gimdos ir kiaušidžių ultragarsinį tyrimą?

Neturint nusiskundimų, profilaktiškai apsilankyti pas ginekologą rekomenduojama kas 6–12 mėnesių, vizito metu rekomenduojama atlikti ir ultragarsinį tyrimą.

Konfidencialumą garantuojame.

Kainos

Kaina €55

Specialistai

Susisiekite

    * pažymėtus laukelius privaloma užpildyti

    Gavę užpildytą registracijos formą su Jumis susisieksime ir suderinsime patogiausią atvykimo laiką.
    PASTABA. Šiuo metu gauname daug užklausų, todėl paslaugai gauti užsiregistruosite greičiau, jei susisieksite klinikos telefonu +370 670 99 669