I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Gimdos kaklelio biopsija

Savo forma kriaušę primenanti gimda yra raumeninis tuščiaviduris vidinis moters lyties organas, kuris yra apatinėje pilvo dalyje tarp tiesiosios žarnos ir šlapimo pūslės. Plati viršutinė gimdos dalis vadinama kūnu, kuris apačioje susiaurėja ir pereina į maždaug 2,5 cm ilgio gimdos kaklelio kanalą.

Gimdos kaklelio vėžys yra viena dažniausių moterų onkologinių ligų visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad kasmet Lietuvoje ši onkologinė liga diagnozuojama maždaug 500 moterų.

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra pagrindinė gimdos kaklelio vėžio atsiradimo priežastis. Nors šiandien jau žinoma daugiau nei 200 ŽPV tipų, ne visi jie pavojingi ir sukelia onkologines ligas. 16 ir 18 ŽPV tipai dažniausiai sukelia gimdos kaklelio vėžį.

Sumažinti riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu galima pasiskiepijus ir (arba) reguliariai tikrinantis sveikatą pas ginekologą bei atliekant citologinį tyrimą iš gimdos kaklelio. Pastarasis parodo ankstyvus patologinius gimdos kaklelio pokyčius. Kadangi gimdos kaklelio vėžys vystosi ilgai (kartais 10–20 metų), reguliariai tikrinantis ir atliekant tyrimus yra didelė tikimybė nustatyti pakitimus, kol jie yra ikivėžiniai, ir sustabdyti onkologinę ligą, pradėti laiku gydyti.

Gydytojui ginekologui atlikus ginekologinę apžiūrą ir citologinį tyrimą, nustačius gimdos kaklelio pokyčius ir siekiant iki galo išsiaiškinti jų priežastis, gali būti atliekama gimdos kaklelio biopsija.

Kas yra gimdos kaklelio biopsija?

Gydytojas akušeris ginekologas iš įtartinos ir pakitusios vietos paima gimdos kaklelio audinio gabaliuko mėginį, kuris vėliau išsamiai mikroskopu ištiriamas laboratorijoje.

Kodėl reikalinga gimdos kaklelio biopsija?

Gimdos kaklelio biopsija yra vienas tiksliausių tyrimų metodų, padedančių diagnozuoti nepiktybinius ir piktybinius ląstelių pakitimus, infekcines ir uždegimines ligas. Dėl šios priežasties paimti biopsinės medžiagos reikia ir svarbu diagnozei nustatyti ar jai patikslinti.

Biopsijos metu paimtas audinys siunčiamas į laboratoriją, kur apdirbamas specialiais tirpalais, supilamas į parafiną, pjaustomas į mikroskopiškai plonus sluoksnius, kurie nudažomi specialiais dažais. Vėliau stebint per mikroskopą tiriamąją medžiagą įvertina gydytojas patologas.

Ar gimdos kaklelio biopsija yra invazinis tyrimas?

Gimdos kaklelio biopsija yra vienas tiksliausių minimaliai invazinių tyrimų. Tai gana greita procedūra, jos metu gali būti naudojami nuskausminamieji preparatai.

Kaip atliekama gimdos kaklelio biopsija?

Gydytojas akušeris ginekologas iš pradžių turi išsiaiškinti, kuriose gimdos kaklelio vietose yra pakitimų. Pirmiausia paviršių jis nuvalo specialiu acto tirpalu arba atlieka apžiūrą kolposkopu – specialiu optiniu prietaisu, kuris gimdos kaklelio vaizdą padidina kelias dešimtis kartų.

Pastebėjus pakitusias vietas, jos bus pateptos jodo tirpalu; tuomet sveikų ląstelių plotai nusidažys ruda, o pakitusių – geltona arba balta spalva. Iš pakitusio ploto ir bus paimtas mėginys – gimdos kaklelio biopsija, kuri bus perduota į laboratoriją išsamiam ištyrimui.

Gimdos kaklelio biopsijos atlikimo būdai:

  • gimdos kaklelio audinio gabaliukas tiesiog nugnybiamas specialiu įrankiu;
  • gimdos kaklelio audinio gabaliukas paimamas specialia elektros kilpa.

Gimdos kaklelio biopsija elektros kilpa yra greitesnis būdas paimti audinį ištyrimui, po jo nebūna kraujavimo, tačiau kartais audinys, kuris siunčiamas ištyrimui, būna sugadinamas – jo kraštai būna nukoaguliuoti, todėl tyrimą tenka kartoti. Nugnybus gimdos kaklelio audinio gabaliuką specialiu įrankiu, biopsijos mėginys nesugadinamas, tačiau po tyrimo moteris kraujuoja.

Kuriuo būdu bus atlikta gimdos kaklelio biopsija, sprendžia gydytojas, įvertinęs pacientės būklę, sveikatos istoriją, atsižvelgdamas į moters pageidavimus.

Ko tikėtis po gimdos kaklelio biopsijos?

Atlikus tyrimą su gydytoju akušeriu ginekologu sutarsite, kokiu būdu (telefonu ar vizito metu) jis jums pakomentuos tyrimo rezultatus. Priklausomai nuo gimdos kaklelio biopsijos tyrimo rezultatų, gydytojas akušeris ginekologas paskirs reikiamą gydymą.

Klinikoje „Primum Estetica“ gimdos kaklelio biopsiją atlieka patyrę gydytojai akušeriai ginekologai.

Konfidencialumą, kuris yra viena svarbiausių mūsų kuriamų pasitikėjimo santykių tarp paciento ir klinikos specialisto sudedamųjų dalių, garantuojame.

Kainos

Kaina €80
Histologinis tyrimas €55

Specialistai

Susisiekite

    * pažymėtus laukelius privaloma užpildyti

    Gavę užpildytą registracijos formą su Jumis susisieksime ir suderinsime patogiausią atvykimo laiką.
    PASTABA. Šiuo metu gauname daug užklausų, todėl paslaugai gauti užsiregistruosite greičiau, jei susisieksite klinikos telefonu +370 670 99 669