I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

21-o aukštos rizikos ŽPV genotipų nustatymas PGR metodu

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – viena labiausiai paplitusių infekcijų pasaulyje, kuri perduodama lytiniu būdu. Skaičiuojama, kad, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ir gyvenimo būdo, bent kartą gyvenime šiuo virusu užsikrečia 75–80 proc. lytinį gyvenimą gyvenančių žmonių.

Viešojoje erdvėje daugiausia kalbama apie tai, kad ŽPV moterims sukelia gimdos kaklelio vėžį, bet tai nėra vienintelė liga, kuri gresia moterims, apsikrėtusioms šiuo virusu.

Kas žinoma apie žmogaus papilomos virusą (ŽPV)?

Iš viso žinoma per 120 viruso atmainų (genotipų), iš jų apie 40 plinta lytiniu būdu. Šie virusai pavadinti skaičiais pagal genetinę sandarą ir skirstomi į aukštos, žemos ir nenustatytos rizikos.

Aukštos rizikos grupės virusai sukelia išorinių lytinių organų ląstelių pakitimus. Šiai grupei priskiriami 16, 18, 26, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 66, 68 ir 82.

Kuo pavojingas ŽPV virusas moterims?

Kai viešojoje erdvėje kalbama apie ŽPV, dažniausiai minima, kad jis sukelia gimdos kaklelio vėžį, bet retai minima, kad jis gali sukelti ir kitus gerybinius bei piktybinius pakitimus. Be gimdos kaklelio vėžio, ŽPV moterims gali sukelti šias vėžines ligas:

 • išorinių lytinių organų;
 • makšties;
 • išangės;
 • tiesiosios žarnos;
 • burnos ertmės;
 • ryklės.

Visos šios ligos gali būti vadinamos tyliosiomis, nes susirgęs žmogus nieko nejaučia ir nepastebi, simptomai paprastai pajuntami tada, kai liga jau būna išplitusi ir laukia sudėtingas gydymas.

Žemos onkogeninės rizikos ŽPV tipai dažniausiai sukelia gerybinius nosies ir burnos ertmės, gerklų ligas, papilomas, kandilomas ir odos karpas. Dėl pastarųjų odos darinių gali atsirasti diskomfortas, niežulys ar skausmas.

Kaip atliekamas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu?

Jei norite, kad jums būtų atliktas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu, bus imamas skystos citologijos terpės ėminys ir nuograndos iš lyties organų; pastarosios patalpinamos į specialią PGR tyrimams skirtą transportinę terpę.

Moterims kartu rekomenduojama atlikti ir gimdos kaklelio citologinį tyrimą skystojoje terpėje (PAP): šepetėlis su nuo gimdos kaklelio paimta medžiaga dedamas į specialią talpyklą su fiksuojama terpe. Šis tyrimas leidžia nustatyti, ar nėra ikivėžinių ar vėžinių pakitimų gimdos kaklelyje. Tyrimas labai svarbus, jei paaiškėja, kad moteris yra apsikrėtusi ŽPV.

Noriu, kad man būtų atliktas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu. Kiek laiko reikės laukti rezultatų?

Laboratorijoje tyrimas atliekamas per 5–7 darbo dienas. Vieno laboratorinio tyrimo metu nustatoma, ar moteris yra infekuota bent vienu iš 21 aukštos rizikos genotipu: 6, 11, 16, 18, 26, 31, 33, 35, 39, 44, 45, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 66, 68, 73, 82.

Jei man buvo atliktas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu, o gauti rezultatai parodė, kad esu apsikrėtusi ŽPV, koks gydymas laukia?

Jei jums buvo atliktas 21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymas PGR metodu, o gavus rezultatus paaiškėjo, kad esate apsikrėtusi minėtu virusu, labai svarbus yra gimdos kaklelio citologinio tyrimo skystojoje terpėje (PAP) rezultatas. Gydytojas, įvertinęs gautus rezultatus, gali rekomenduoti atlikti papildomus tyrimus arba paskirti reikiamą gydymą.

Jei paaiškėja, kad moteris yra apsikrėtusi ŽPV, bet gimdos kaklelio citologinis tyrimas skystojoje terpėje (PAP) parodė, kad jokių pakitimų nėra, rekomenduojama pasiskiepyti devynvalente ŽPV vakcina, kuri padeda apsaugoti moteris nuo 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 ir 58 ŽPV viruso tipų sukeliamų ligų, tokių kaip nuo išorinių lyties organų, išangės, gimdos kaklelio, makšties vėžys, lyties organų karpos. Prevenciškai šis skiepas rekomenduojamas visoms moterims ir mergaitėms.

21-ojo aukštos rizikos ŽPV genotipo nustatymą PGR metodu atlieka patyrę gydytojai akušeriai ginekologai. Konfidencialumą, kuris yra viena svarbiausių mūsų kuriamų pasitikėjimo santykių tarp paciento ir klinikos specialisto sudedamųjų dalių, garantuojame.

Nesišlapinkite 3 val. iki tyrimo.

Kainos

Kaina €60
Tepinėlio arba pasėlio paėmimas iš šlaplės ar lytinių organų €10

Specialistai

Susisiekite

  * pažymėtus laukelius privaloma užpildyti

  Gavę užpildytą registracijos formą su Jumis susisieksime ir suderinsime patogiausią atvykimo laiką.
  PASTABA. Šiuo metu gauname daug užklausų, todėl paslaugai gauti užsiregistruosite greičiau, jei susisieksite klinikos telefonu +370 670 99 669