I-V 9:00-19:00, VI 11:00-18:00

Reabilitacinė pagalba po gimdymo

Socialiniuose tinkluose moterys aktyviai dalijosi informacija apie tai, kad  Prancūzijoje visos pagimdžiusios moterys gaudavo valstybės apmokamą reabilitaciją po gimdymo. Šis sprendimas pristatomas kaip sėkmės istorija, kurios pavydi ne vienas šalis. Prieš maždaug 20 metų ši reabilitacijos programa buvo netgi privaloma, tačiau 2016 metais, siekiant optimizuoti sveikatos priežiūros sistemai skirtas lėšas, remiantis Collège National des Gynécologues et Obstétriciens Français (Prancūzijos nacionalinė akušerių-ginekologų kolegija) priimtu ekspertų nutarimu, reabilitacija skiriama tik šlapimo ir / arba išmatų nelaikymui gydyti.  O kokia situacija Lietuvoje?

Pagalbos po gimdymo stinga

Dažnos problemos po gimdymo – šlapimo nelaikymas, makšties sausumas, laisvumas, sunkumo, tempimo jausmas makštyje ilgiau pastovėjus, tarpvietės randų skausmai, gaktinės sąvaržos, juosmens skausmai, pilvo raumenų prasiskyrimas.  Pagalba susidūrus su intymiomis, itin dažnomis, tačiau neretai nutylimomis problemomis, yra, bet ne visos žino, ne visos ir drįsta praverti specialistų kabinetų duris.

Lietuvoje moterys pirmomis paromis po gimdymo sulaukia akušerės, gydytojo akušerio-ginekologo, dažnai ir žindymo specialistės vizito, visuomet įvertinama, ar nėra rizikos moters sveikatai, pvz., ar ji nekarščiuoja, ar gimda susitraukusi ir nėra gausaus kraujavimo, jeigu gimdyta po cezario pjūvio operacijos, apžiūrima, perrišama žaizda, tačiau daugiausia dėmesio gydymo įstaigoje skiriama naujagimiui. Praėjus 6–8 savaitėms po gimdymo, moterys įprastai apsilanko pas gydytoją akušerį-ginekologą, kuris įvertina lytinių organų būklę, aptaria šeimos planavimo, kontracepcijos klausimus, atlieka reikalingus tyrimus.

Kaip sėdėti, kaip žindyti, kaip sau padėti pirmus kartus tuštinantis po tarpvietės plyšimo ar kirpimo, kaip saugoti stuburą ir taisyklingai judėti, kelti kūdikį, sunkesnius daiktus, kaip pagerinti kraujotaką kojose ir pradėti stiprinti pilvo bei dubens dugno raumenis jau pirmomis paromis po gimdymo, kaip prižiūrėti po gimdymo likusius randus, kada ir kaip pradėti sportuoti – tokių klausimų kyla kone kiekvienai moteriai, ypač susilaukusiai pirmagimio, tačiau neretai atsakymo vis dar ieškoma internete ir liejamas apmaudas, kad trūksta informacijos iš sveikatos priežiūros specialistų.

Po gimdymo praėjus ne vienai savaitei, kai kurias neramina jaučiamas sunkumas, diskomfortas tarpvietėje, šlapimo lašėjimas keliant svorį, kosėjant, nemalonūs ar net skausmingi lytiniai santykiai, lėtiniai dubens, nugaros skausmai.

Tyrimų duomenimis, apie 31 proc. pirmą kartą gimdžiusių moterų pirmuosius metus po gimdymo turėjo problemų sulaikant šlapimą kosėjant, keliant svorį. 38,3 proc. jų lytiniai santykiai tapo skausmingi. 8 proc. jautė žemyn slenkantį darinį, spaudimą, sunkumą makštyje (dubens organų nusileidimo simptomus).

Pasiūlė išeitį išvargintoms sveikatos bėdų

Klinikos „Primum Estetica“ medikų specializacija – įvairios intymios sveikatos problemos ir individualus jų sprendimo parinkimas. Čia pagalbą randa ne tik su estetinėmis problemomis, bėdomis intymiame gyvenime susiduriančios poros, bet ir moterys po gimdymo.

Klinikos gydytojai akušeriai-ginekologai domisi ir gilina žinias Lietuvoje naujoje, tačiau užsienio šalyse jau seniai aktualioje srityje – reabilitacijoje po gimdymo, atlieka ginekologinę apžiūrą ir echoskopiją, įvertina dubens organų nusileidimą, dubens dugno raumenų stiprumą, gebėjimą juos valingai sutraukti ir atpalaiduoti, tarpvietės ir cezario pjūvio randus, jų skausmingumą, odos jautrumą. Taip pat ar yra pilvo raumenų diastazė. Pacientės informuojamos apie kūno pokyčius, mokomos sau padėti treniruojant dubens dugno raumenis, prižiūrint randus.

Klinikoje akušeriai-ginekologai atsako į klausimus, kurie neduoda ramybės, aptaria bėdas, apie kurias prieš gimdymą susimąsto ne visos.

Kaip galima sumažinti skausmą ir patinimą tarpvietėje, kaip sėdėti po tarpvietės kirpimo / plyšimo, atsikelti iš lovos, kad mažiau skaudėtų ir staiga nepasidarytų silpna. Kaip taisyklingai kelti naujagimį ar sunkesnius daiktus, kai pilvas, nugara, klubai atrodo netekę stabilumo. Kaip taisyklingai dėvėti diržą ar korsetines kelnaites ar ką daryti, jeigu atrodo, kad pilvas plyš čiaudint ar kosint.

Ne vienai aktualu, ką saugu daryti norint pagerinti kraujotaką kojose ir kaip pradėti stiprinti pilvo bei dubens dugno raumenis, jei didžiąją laiko dalį tenka gulėti, ar kaip greičiau gyti po cezario pjūvio.

Kad būtų užtikrinta, labiau pasitikėtų savimi, moteris atsakymus į šiuos klausimus gali sužinoti  iš anksto, tuomet vykti gimdyti geriausiai pasiruošusi visoms situacijoms.  

Pagalba be skausmo ir diskomforto

Dubens dugno raumenų funkcijos sutrikimui vertinti naudojamas biologinis grįžtamasis ryšys (angl. biofeedback therapy). Pasitelkus specialią įrangą, pacientė kartu su gydytoju monitoriuje mato, kaip veikia raumenys.

Tinkamai prižiūrimi, stiprūs ir gebantys atsipalaiduoti, kai to reikia, dubens raumenys užtikrina gražią laikyseną, gerą vidaus organų kraujotaką ir žarnyno veiklą, padeda kontroliuoti šlapimo ir išmatų sulaikymą, taip pat jie susiję su stipresniu seksualiniu pasitenkinimu.

Esant silpniems dubens dugno raumenims, šlapimo nelaikymui, specialistai gali pasiūlyti taikyti gydymą magnetoterapija, t. y. dubens dugno raumenis treniruojančią „BTL Emsella“ procedūrą. Šis metodas įprastai taikomas ir užsienio praktikoje.

Makšties sausumo problemai – lazeris

Jei jaučiamas makšties sausumas, su kuriuo susiduria apie 40 proc. moterų praėjus 6 mėn. po gimdymo, žindymo laikotarpiu, klinikoje „Primum Estetica“ galimi įvairūs šiuolaikiniai gydymo metodai, pvz., trombocitais praturtintos plazmos (PRP), hialurono rūgšties užpildų injekcijos ar procedūros naujausios kartos lazeriu „MonaLisa Touch“, sukurtu specialiai makšties gleivinei gydyti.

Tarpvietės randai – mažiau juntami ir matomi

Po gimdymo susiformavusį tarpvietės randą galima sumažinti PRP ir hialurono rūgšties užpildų injekcijomis, kurios suleidžiamos į probleminę zoną. Taikant mezoterapiją, į probleminę kūno zoną mikroinjekcijomis suleidžiami veiklieji preparatai ar jų mišiniai. Randas greičiau rezorbuojasi, tampa minkštesnis, mažiau jaučiamas ir matomas.

Intymiai problemai – šiuolaikiški sprendimai

Dėl sunkių, užsitęsusių gimdymų su šlapimo nelaikymu susiduria beveik dvi iš trijų moterų. Gimdymo metu pertempti tarpvietės raumenys atsistato tik per kelis mėnesius. Dalis moterų, užsitęsus šlapimo nelaikymui, pagalbos net nesikreipia, nes mano, kad taip ir turi būti.

Klinikoje „Primum Estetica“ taikomas moderniausias pasaulyje neinvazinis šlapimo nelaikymo gydymo būdas. Tai jau minėtas magnetinis krėslas „BTL Emsella“, kuris sustiprina dubens dugno raumenis. Vienas 30 min. seansas krėsle atstoja 20 tūkst. Kėgelio pratimų.

Sustiprinus dubens dugno raumenis, ne tik sumažėja šlapimo nelaikymas, bet ir pagerėja intymus gyvenimas, sustiprėja patiriami orgazmai.

Atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad 95 proc. gydytų pacientų patvirtino reikšmingai pagerėjusią gyvenimo kokybę.

Naujovė Baltijos šalyse

Klinika „Primum Estetica“ planuoja netrukus atidaryti naują, itin reikalingą Intymios sveikatos reabilitacijos ir estetikos centrą – pirmąjį Baltijos šalyse. Šiame specializuotame centre bus teikiama kompleksinė pagalba moterims ir vyrams. Pagalbą čia gaus ir moterys, susiduriančios su dubens organų (šlapimo ir lytinės sistemos) funkcijos problemomis: dubens dugno raumenų silpnumu ar hiperaktyvumu, skausmingais lytiniais santykiais, šlapimo  nelaikymu, dubens organų (gimdos, šlapimo pūslės) nusileidimu, makšties laisvumu, sausumu, hemorojumi, randais tarpvietėje, makštyje.

Šios problemos dažnai iš lėto progresuoja po gimdymo, urologinių ir ginekologinių operacijų, taip pat dėl amžiaus, hormonų disbalanso, nesubalansuoto gyvenimo būdo, antsvorio ar nutukimo.

Vienas iš  komandos tikslų – išmokyti pacientes treniruoti dubens dugno raumenis ir tokiu būdu užkirsti kelią šlapimo nelaikymo bei dubens organų nusileidimo išsivystymui.

Vienoje sveikatos klinikoje pacientėms bus suteikiamos visos reikalingos gydymo, reabilitacijos ir tolesnio intymios sveikatos stiprinimo ar prevencijos paslaugos – tai patogu, ypač rūpinantis mažyliu.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Gydytoja Agnė Bartkevičiūtė - savo srities profesionalė. Mane gana ilgai kankino odos bėrimai, buvau jau su tuo susitaikiusi, maniau, kad nieko padaryti nebegalima, bet gydytojos Agnės profesionalumo ir rūpestingumo dėka, problemos dingo! Atsakingai rekomenduoju visiems.

Stefanija G.2022-04-15

Esu labai dėkinga gydytojai Agnei Bartkevičiūtei. Kreipiausi dėl man nerimą sukėlusio odos darinio. Labai džiaugiuosi, kad gydytoja, nuodugniai apžiūrėjusi darinį, nuramino ir pasiūlė pašalinti šiuolaikišku būdu - lazeriu. Jei būčiau žinojusi apie tokią galimybę anksčiau, tikrai nebūčiau delsusi. Labai rekomenduoju šią gydytoją tiems, kas nori turėti sveiką ir gražią odą.

Audronė S.2022-05-03

Daktarė Daiva Bartkevičienė man sugrąžino viltį ir vėl įkvėpė gyvenimui. Labai dėkinga gerbiamai daktarei, kad išklausė, paaiškino, nuoširdžiai bendravo ir - svarbiausia - PADĖJO! Jūs nuostabi!

D.S.2022-06-08

Labai dėkinga daktarei Daivai Bartkevičienei už profesionaliai atliktą operaciją ir sugrąžintą pasitikėjimą savimi!

Dalia D.2022-06-24

Gydytoja Daiva Bartkevičienė - nuostabi savo srities profesionalė. Man tai pirmoji gydytoja, kuri skyrė tiek daug laiko ramiam paaiškinimui ir nuraminimui prieš būsimą operaciją. Labai atidi tiek prieš, tiek po operacijos, aiškiai išdėstė visą gijimo eigą. Esu labai patenkinta patekusi būtent į šios gydytojos rankas. Rekomendavau ir savo draugei.

I.M.2022-07-07

Gerbiamos gydytojos Agnės Bartkevičiūtės įžvalga, empatija ir atsidavimas profesijai yra žavintys ir verti didžiausios pagarbos. Jau pirmosiomis pokalbio minutėmis įsitikinau, kad bendrauju su tikra savo srities profesionale. Paskirtas gydymas buvo tikslus ir kryptingas. Esu labai laimingas sutikęs šią gydytoją, kuri be visa ko yra ir išskirtinė asmenybė.

Andrius Š.2022-07-15

Daktarė D. Bartkevičienė turi auksines rankas, rašau, nes noriu pasidžiaugti, kad tokie specialistai dirba sau patinkantį darbą – tai matosi su šia daktare bendraujant. Kreipėmės į ją per rekomendacijas turėdami problemų su pastojimu, paaiškino problemą, aiškiai atsakė į klausimus, nuramino. Visų procedūrų metu buvo šalia ir šiandien esame labai laimingi turėdami mažą stebuklą. Sėkmės darbuose, visad liksime Jums dėkingi.

Monika L.2022-10-05

Dėkinga draugei, kuri man rekomendavo daktarę D. Bartkevičienę. Labai profesionali akušerė ginekologė. Lankausi pas ją ir esu patenkinta daktarės atliekamu darbu, esu sveika ir laiminga, ko anksčiau nebuvo. Manau, kad renkantis gydytoją protingai, svarbiausia, kad profesionaliai būtų suteikta paslauga, kad ji duotų rezultatų, o ne koks to specialisto charakteris. Man nereikia dirbtino nuoširdumo ar gražbyliavimo. Džiaugiuosi patekusi į dr. Daivos rankas.

Ieva Marija S.2022-10-17

Labai rūpestinga ir maloni jauna gydytoja. Kreipiausi dėl po vasaros atsiradusio odos darinio ištyrimo ir pašalinimo. Vizitu likau patenkinta. Man buvo išsamiai atsakyta į visus klausimus, paaiškinta apie darinio šalinimo lazeriu eigą, odos priežiūrą po procedūros. Pašalino sėkmingai. Dabar drąsiai rekomenduoju gydytoją Agnę savo pažįstamiems. Jau yra kas pasinaudojo mano rekomendacija ir džiaugiasi suradę šią gydytoją taip pat, kaip ir aš.

Kristina G.2022-10-06

Noriu padėkoti gydytojai Agnei Bartkevičiūtei už žmogiškumą, nuoširdų bendravimą ir jos neabejotiną kompetenciją. Esu labai maloniai nustebintas bei sužavėtas gydytojos malonumu, nuoširdumu, profesionaliu savo darbo atlikimu. Šitokių asų mums reikia kuo daugiau. Agnė man išsprendė tokią problemą, kurios „neįveikė“ prieš tai gydę trys medikai. Džiaugiuosi pagerėjusia gyvenimo kokybe bei skaidresne nuotaika. Agne Bartkevičiūte, esate gydytoja iš didžiosios raidės! Sėkmės Jums visur ir visada.

Linas V.2022-10-28

Esu be galo laiminga, kad patekau pas gyd. Agnę. Kreipiausi dėl ilgą laiką kankinusios aknės, kaip buvau skaičiusi rekomendacijas, gydytoja daugiausiai konsultuoja dėl veido odos ligų. Ir likau be galo patenkinta konsultacija – pirmiausiai tai nuramino, viską labai tiksliai paaiškino, surašė labai tiksliai, kaip nesuprantančiam žmogui, gydymo rekomendacijas, kurių laikantis jau po mėnesio matau puikų savo veido odos pagerėjimą. Labai Jums ačiū!!!

Loreta2022-10-30

© 2023 Primum Estetica. Visos teisės saugomos. Privatumo politika. Duomenų apsauga.