I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Reabilitacinė pagalba po gimdymo

Socialiniuose tinkluose moterys aktyviai dalijosi informacija apie tai, kad  Prancūzijoje visos pagimdžiusios moterys gaudavo valstybės apmokamą reabilitaciją po gimdymo. Šis sprendimas pristatomas kaip sėkmės istorija, kurios pavydi ne vienas šalis. Prieš maždaug 20 metų ši reabilitacijos programa buvo netgi privaloma, tačiau 2016 metais, siekiant optimizuoti sveikatos priežiūros sistemai skirtas lėšas, remiantis Collège National des Gynécologues et Obstétriciens Français (Prancūzijos nacionalinė akušerių-ginekologų kolegija) priimtu ekspertų nutarimu, reabilitacija skiriama tik šlapimo ir / arba išmatų nelaikymui gydyti.  O kokia situacija Lietuvoje?

Pagalbos po gimdymo stinga

Dažnos problemos po gimdymo – šlapimo nelaikymas, makšties sausumas, laisvumas, sunkumo, tempimo jausmas makštyje ilgiau pastovėjus, tarpvietės randų skausmai, gaktinės sąvaržos, juosmens skausmai, pilvo raumenų prasiskyrimas.  Pagalba susidūrus su intymiomis, itin dažnomis, tačiau neretai nutylimomis problemomis, yra, bet ne visos žino, ne visos ir drįsta praverti specialistų kabinetų duris.

Lietuvoje moterys pirmomis paromis po gimdymo sulaukia akušerės, gydytojo akušerio-ginekologo, dažnai ir žindymo specialistės vizito, visuomet įvertinama, ar nėra rizikos moters sveikatai, pvz., ar ji nekarščiuoja, ar gimda susitraukusi ir nėra gausaus kraujavimo, jeigu gimdyta po cezario pjūvio operacijos, apžiūrima, perrišama žaizda, tačiau daugiausia dėmesio gydymo įstaigoje skiriama naujagimiui. Praėjus 6–8 savaitėms po gimdymo, moterys įprastai apsilanko pas gydytoją akušerį-ginekologą, kuris įvertina lytinių organų būklę, aptaria šeimos planavimo, kontracepcijos klausimus, atlieka reikalingus tyrimus.

Kaip sėdėti, kaip žindyti, kaip sau padėti pirmus kartus tuštinantis po tarpvietės plyšimo ar kirpimo, kaip saugoti stuburą ir taisyklingai judėti, kelti kūdikį, sunkesnius daiktus, kaip pagerinti kraujotaką kojose ir pradėti stiprinti pilvo bei dubens dugno raumenis jau pirmomis paromis po gimdymo, kaip prižiūrėti po gimdymo likusius randus, kada ir kaip pradėti sportuoti – tokių klausimų kyla kone kiekvienai moteriai, ypač susilaukusiai pirmagimio, tačiau neretai atsakymo vis dar ieškoma internete ir liejamas apmaudas, kad trūksta informacijos iš sveikatos priežiūros specialistų.

Po gimdymo praėjus ne vienai savaitei, kai kurias neramina jaučiamas sunkumas, diskomfortas tarpvietėje, šlapimo lašėjimas keliant svorį, kosėjant, nemalonūs ar net skausmingi lytiniai santykiai, lėtiniai dubens, nugaros skausmai.

Tyrimų duomenimis, apie 31 proc. pirmą kartą gimdžiusių moterų pirmuosius metus po gimdymo turėjo problemų sulaikant šlapimą kosėjant, keliant svorį. 38,3 proc. jų lytiniai santykiai tapo skausmingi. 8 proc. jautė žemyn slenkantį darinį, spaudimą, sunkumą makštyje (dubens organų nusileidimo simptomus).

Pasiūlė išeitį išvargintoms sveikatos bėdų

Klinikos „Primum Estetica“ medikų specializacija – įvairios intymios sveikatos problemos ir individualus jų sprendimo parinkimas. Čia pagalbą randa ne tik su estetinėmis problemomis, bėdomis intymiame gyvenime susiduriančios poros, bet ir moterys po gimdymo.

Klinikos gydytojai akušeriai-ginekologai domisi ir gilina žinias Lietuvoje naujoje, tačiau užsienio šalyse jau seniai aktualioje srityje – reabilitacijoje po gimdymo, atlieka ginekologinę apžiūrą ir echoskopiją, įvertina dubens organų nusileidimą, dubens dugno raumenų stiprumą, gebėjimą juos valingai sutraukti ir atpalaiduoti, tarpvietės ir cezario pjūvio randus, jų skausmingumą, odos jautrumą. Taip pat ar yra pilvo raumenų diastazė. Pacientės informuojamos apie kūno pokyčius, mokomos sau padėti treniruojant dubens dugno raumenis, prižiūrint randus.

Klinikoje akušeriai-ginekologai atsako į klausimus, kurie neduoda ramybės, aptaria bėdas, apie kurias prieš gimdymą susimąsto ne visos.

Kaip galima sumažinti skausmą ir patinimą tarpvietėje, kaip sėdėti po tarpvietės kirpimo / plyšimo, atsikelti iš lovos, kad mažiau skaudėtų ir staiga nepasidarytų silpna. Kaip taisyklingai kelti naujagimį ar sunkesnius daiktus, kai pilvas, nugara, klubai atrodo netekę stabilumo. Kaip taisyklingai dėvėti diržą ar korsetines kelnaites ar ką daryti, jeigu atrodo, kad pilvas plyš čiaudint ar kosint.

Ne vienai aktualu, ką saugu daryti norint pagerinti kraujotaką kojose ir kaip pradėti stiprinti pilvo bei dubens dugno raumenis, jei didžiąją laiko dalį tenka gulėti, ar kaip greičiau gyti po cezario pjūvio.

Kad būtų užtikrinta, labiau pasitikėtų savimi, moteris atsakymus į šiuos klausimus gali sužinoti  iš anksto, tuomet vykti gimdyti geriausiai pasiruošusi visoms situacijoms.

Pagalba be skausmo ir diskomforto

Dubens dugno raumenų funkcijos sutrikimui vertinti naudojamas biologinis grįžtamasis ryšys (angl. biofeedback therapy). Pasitelkus specialią įrangą, pacientė kartu su gydytoju monitoriuje mato, kaip veikia raumenys.

Tinkamai prižiūrimi, stiprūs ir gebantys atsipalaiduoti, kai to reikia, dubens raumenys užtikrina gražią laikyseną, gerą vidaus organų kraujotaką ir žarnyno veiklą, padeda kontroliuoti šlapimo ir išmatų sulaikymą, taip pat jie susiję su stipresniu seksualiniu pasitenkinimu.

Esant silpniems dubens dugno raumenims, šlapimo nelaikymui, specialistai gali pasiūlyti taikyti gydymą magnetoterapija, t. y. dubens dugno raumenis treniruojančią „BTL Emsella“ procedūrą. Šis metodas įprastai taikomas ir užsienio praktikoje.

Makšties sausumo problemai – lazeris

Jei jaučiamas makšties sausumas, su kuriuo susiduria apie 40 proc. moterų praėjus 6 mėn. po gimdymo, žindymo laikotarpiu, klinikoje „Primum Estetica“ galimi įvairūs šiuolaikiniai gydymo metodai, pvz., trombocitais praturtintos plazmos (PRP), hialurono rūgšties užpildų injekcijos ar procedūros naujausios kartos lazeriu „MonaLisa Touch“, sukurtu specialiai makšties gleivinei gydyti.

Tarpvietės randai – mažiau juntami ir matomi

Po gimdymo susiformavusį tarpvietės randą galima sumažinti PRP ir hialurono rūgšties užpildų injekcijomis, kurios suleidžiamos į probleminę zoną. Taikant mezoterapiją, į probleminę kūno zoną mikroinjekcijomis suleidžiami veiklieji preparatai ar jų mišiniai. Randas greičiau rezorbuojasi, tampa minkštesnis, mažiau jaučiamas ir matomas.

Intymiai problemai – šiuolaikiški sprendimai

Dėl sunkių, užsitęsusių gimdymų su šlapimo nelaikymu susiduria beveik dvi iš trijų moterų. Gimdymo metu pertempti tarpvietės raumenys atsistato tik per kelis mėnesius. Dalis moterų, užsitęsus šlapimo nelaikymui, pagalbos net nesikreipia, nes mano, kad taip ir turi būti.

Klinikoje „Primum Estetica“ taikomas moderniausias pasaulyje neinvazinis šlapimo nelaikymo gydymo būdas. Tai jau minėtas magnetinis krėslas „BTL Emsella“, kuris sustiprina dubens dugno raumenis. Vienas 30 min. seansas krėsle atstoja 20 tūkst. Kėgelio pratimų.

Sustiprinus dubens dugno raumenis, ne tik sumažėja šlapimo nelaikymas, bet ir pagerėja intymus gyvenimas, sustiprėja patiriami orgazmai.

Atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad 95 proc. gydytų pacientų patvirtino reikšmingai pagerėjusią gyvenimo kokybę.

Naujovė Baltijos šalyse

Klinika „Primum Estetica“ planuoja netrukus atidaryti naują, itin reikalingą Intymios sveikatos reabilitacijos ir estetikos centrą – pirmąjį Baltijos šalyse. Šiame specializuotame centre bus teikiama kompleksinė pagalba moterims ir vyrams. Pagalbą čia gaus ir moterys, susiduriančios su dubens organų (šlapimo ir lytinės sistemos) funkcijos problemomis: dubens dugno raumenų silpnumu ar hiperaktyvumu, skausmingais lytiniais santykiais, šlapimo  nelaikymu, dubens organų (gimdos, šlapimo pūslės) nusileidimu, makšties laisvumu, sausumu, hemorojumi, randais tarpvietėje, makštyje.

Šios problemos dažnai iš lėto progresuoja po gimdymo, urologinių ir ginekologinių operacijų, taip pat dėl amžiaus, hormonų disbalanso, nesubalansuoto gyvenimo būdo, antsvorio ar nutukimo.

Vienas iš  komandos tikslų – išmokyti pacientes treniruoti dubens dugno raumenis ir tokiu būdu užkirsti kelią šlapimo nelaikymo bei dubens organų nusileidimo išsivystymui.

Vienoje sveikatos klinikoje pacientėms bus suteikiamos visos reikalingos gydymo, reabilitacijos ir tolesnio intymios sveikatos stiprinimo ar prevencijos paslaugos – tai patogu, ypač rūpinantis mažyliu.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Docentė yra specialistė iš didžiosios raidės. Lankausi pas šią gydytoją jau kelis metus ir esu pati laimingiausia, kad ji mane globoja. Paskutinis mano pačios apleistas atvejis paskatino mane parašyti patį geriausią atsiliepimą. Paskaičiau kai kuriuos anksčiau rašytus atsiliepimus, atrodo, kad ne apie šį žmogų rašote. Daktare, aš ir mano vyras esame Jums labai dėkingi, Jūs esate tikra gydytoja, tikra savo srities ekspertė, kuri nuramina, paaiškina, pas Jus lankantis atsiranda saugumo, pasitikėjimo jausmas, atsirado tikėjimas, kad viskas bus gerai. Labai dėkoju ir tikrai visoms rekomenduoju lankytis būtent pas dr. Daivą.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-11

Nuostabi gydytoja specialistė, išklausanti, suprantanti, atsidavus savo darbui ir tiksliai nustato esamas problemas, bei skiria tinkamą gydymą. Džiaugiuosi, jog daugiau nebereikės blaškytis ir ieškoti kas galėtų padėti, nes Agnė tikra savo srities specialistė, rekomendacijos 100%.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-21

Dariausi pas gydytoją lytinių lūpų putlinimą. Labai patenkinta rezultatu. Bendravo profesionaliai, maloniai, laiko skyrė tiek, kiek reikėjo, atsakė į visus klausimus. Jei reikės panašios procedūros ateityje, eisiu tik pa šią gydytoją, nes pasitikiu.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Labai kompetentinga savo srities specialistė: ilgus metus kamavusią odos problemą diagnozavo greitai, pritaikė gydymą, kuris buvo veiksmingas. Negana to, Agnė labai kruopšti, atidi, maloni, empatiška gydytoja. Vizitai buvo be jokios baimės ir įtampos, gydytojai stebėtinai kantriai aiškinant ir padrąsinant :) Man, kaip pacientei, buvo didelis laimėjimas atsikratyti odos problemų ir iš naujo džiaugtis gyvenimu. Didžiausios rekomendacijos.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Esu be galo dėkinga gydytojai Agnei už jos profesionalų ir šiltą bendravimą, mano odos problemos priežasčių paaiškinimą, gydymo paskyrimą, nuostabią gydymo rekomendacijų surašymo tvarką ir pasiektą rezultatą. Kreipiausi dėl užleistų veido rožinės bėrimų, kurie mane kankino jau 2 metus, dėl kurių teko atsisakyti socialinio gyvenimo. Į gydytoją kreipiausi sausio mėnesį, kai veido odos būklė buvo „baisi“. Gydytoja man paaiškino tokios būklės priežastis, paskyrė gydymą, tvarkingai surašė ir paaiškino kiekvieną gydymo detalę. Taip tvarkingai surašytų gydymo rekomendacijų dar nebuvau mačiusi. Kiekvieno kontrolinio vizito pas gydytoją metu buvo laikomasi tokios pat tvarkos. Laikiausi kiekvienos gydytojos rekomendacijos ir per pora mėnesių pavyko visiškai atsikratyti bėrimų veide. Todėl negaliu neparašyti atsiliepimo. Esu labai dėkinga, kad patekau būtent pas gyd. Agnę. Sėkmės Jums didžiausios!

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Daktarė Daiva Bartkevičienė mane konsultavo klinikoje „Primum Estetica“. Didelį įspūdį paliko gydytojos kompetencija, modernus požiūris, naujų technologijų pritaikymas, nuoširdus bendravimas ir empatiškas požiūris į pacientą. Po konsultacijos sekė lytinių lūpų plastikos operacija, visa eiga buvo sklandi, galiu tik džiaugtis ir padėkoti. Gaila, kad tiek metų delsiau...Nuostabus darbas, ačiū labai.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika