I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Šlapimo nelaikymo problemai spręsti pasitelkiami lazeriai

Tyli paslaptis, apie kurią Lietuvoje moterys nenori kalbėti net su artimiausiomis draugėmis – nevalingas šlapimo tekėjimas kosint, čiaudint, sportuojant. Iš pradžių vos keli lašeliai gal kartą per savaitę ar net mėnesį, kol galiausiai norėdamos save apsaugoti moterys perka ir kasdien naudoja higieninius įklotus, pradeda dažnai vaikščioti į tualetą. Makšties vidinių audinių suglebimas ir šlapimo nelaikymas yra dažna viso pasaulio moterų problema.

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentės, akušerės-ginekologės doc. dr. Daivos Bartkevičienės teigimu, šlapimo nelaikymas vargina ne tik vyresnio amžiaus, bet ir jaunas, kartais net 30 neperžengusias moteris. Viena tokių Evelina (vardas pakeistas – red. past.). Šlapimo nelaikymas ją pradėjo varginti iškart po pirmojo gimdymo, tuomet jai nebuvo net 30 metų. „Po sūnaus gimimo bet koks mažiausias šoktelėjimas man galėdavo sukelti šlapimo pratekėjimą, tai trukdė gyventi. Problema tapo tiek socialine, tiek psichologine: negalėjau laisvai elgtis, bendrauti, galvodavau, ar nuo manęs nesklinda šlapimo kvapas“, – problemą, su kuria susidūrė pagimdžiusi vaiką prisimena jauna moteris.

Priežastys ir kada reikai sunerimti

„Dėl natūralių gimdymų ir natūralaus senėjimo proceso milijonai moterų patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją. Tai yra tiesiog užkoduota gamtos. Sensta mūsų viso kūno, veido raumenys, ne išimtis ir vidinis raumenynas. Moterys patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją, o dėl to atsiranda įvairių laipsnių skysčių pratekėjimas iš šlaplės ir makšties laisvumo, stangrumo sumažėjimo, pojūtis“, – paaiškina gydytoja.

Moteris atkreipti dėmesį į šlapimo nelaikymą turėtų iškart, kai tik pirmą kartą pajunta, kad ištekėjo vienas mažas lašelis šlapimo, net jei tai daugiau nesikartojo. Pasak medikų, tai jau yra ženklas, kad reikia susirūpinti ir padėti sau, siekiant išvengti didesnių problemų ateityje. Jei tai buvo vienkartinis šlapimo nutekėjimas, moterims rekomenduojama pasidomėti gydytojo Kėgelio pratimais dubens raumenims, tačiau norint, kad rezultatas būtų jaučiamas, mankštą reikia daryti ne mėnesį, o kasdien ir visą gyvenimą. Tuomet tikrai rezultatas bus jaučiamas.

Šiuolaikiniai problemos sprendimo būdai

Ilgą laiką, kai problema jau būdavo įsisenėjusi ir moteris pagaliau išdrįsdavo kreiptis į medikus, būdavo siūlomas chirurginis gydymas. Šiandien ši delikati problema gali būti išspręsta greičiau ir sukelti moterims mažiau diskomforto. Makšties senelės gali būti sutvirtintos neinvaziniu būdu, panaudojant CO2 lazerį.

Kaip teigia doc. dr. D. Bartkevičienė, ši vos 15 minučių trunkanti procedūra rekomenduojama moterims, kurios kenčia nuo makšties vidinių audinių suglebimo ir patiria įtampos šlapimo nelaikymą, padidėjus slėgiui pilvo ertmėje ar pakeitus padėtį. Procedūra gali būti atliekama moterims, kurių amžius nuo 25 iki 70 metų.

CO2 lazerinio atjauninimo procedūrai ryžosi ir Evelina. „Jos metu mane tiesiog nustebimo jos paprastumas ir tai, kad nepatyriau absoliučiai jokio skausmo. Užteko vos 15 minučių, kad užeičiau ir išeičiau iš gydytojos kabineto su savo naujai „reformuota“ makštimi. Iš karto pradėjau šokinėti, nes norėjau pažiūrėti, ar netyčia nepratekės šlapimas“, – prisimena trisdešimtmetė moteris.

„Atliekant procedūrą lazeriu, makšties gleivinės gilieji sluoksniai patiria koncentruotą šiluminį poveikį ir yra stimuliuojami kolageno bei elastino skaidulų kontrakcijos. Taip skatinama naujų kolageno ląstelių gamyba ir atsinaujinimas, o taip pat skatinamas makšties audinių atsinaujinimas, stiprinama visa makšties sienelių tarpląstelinė medžiaga“, – paaiškina doc. dr. D. Bartkevičienė.

Gydytoja ne kartą stažavosi Vokietijos ir Šveicarijos universitetinės ligoninėse, kuriose atliko ne vieną šimtą šlapimo nelaikymo neinvazinių procedūrų lazeriu.

Auga susidomėjimas

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė sako pastebinti, kad ir Lietuvoje tiek tarp pacientų, tiek tarp medikų didėja susidomėjimas tokio tipo procedūromis. Tačiau nors procedūra ir yra neinvazinė, tačiau prieš ją atliekant medikui reikėtų nuodugniai peržvelgti moters sveikatos istoriją, išsiaiškinti priežastis, dėl kurių pacientė nori šio gydymo, kokie yra jos lūkesčiai, aptarti gydymo eigą, paaiškinti, ko galima tikėtis po procedūros. Taip pat būtina atlikti sveikatos patikrinimą (kartais reikia ir ultragarso tyrimo), gimdos kaklelio tepinėlio tyrimus, įsitikinti, ar moteris nesilaukia.

Lyginant su chirurgine operacija, gydymas CO2 lazeriu nėra brangus, nereikalaujantis praktiškai jokių sąnaudų, kadangi frakciniam lazeriui nereikalingi jokie specialūs priedai, dėl kurių galėtų išaugti gydymo kaina.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika