I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Šlapimo nelaikymo problemai spręsti pasitelkiami lazeriai

Tyli paslaptis, apie kurią Lietuvoje moterys nenori kalbėti net su artimiausiomis draugėmis – nevalingas šlapimo tekėjimas kosint, čiaudint, sportuojant. Iš pradžių vos keli lašeliai gal kartą per savaitę ar net mėnesį, kol galiausiai norėdamos save apsaugoti moterys perka ir kasdien naudoja higieninius įklotus, pradeda dažnai vaikščioti į tualetą. Makšties vidinių audinių suglebimas ir šlapimo nelaikymas yra dažna viso pasaulio moterų problema.

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentės, akušerės-ginekologės doc. dr. Daivos Bartkevičienės teigimu, šlapimo nelaikymas vargina ne tik vyresnio amžiaus, bet ir jaunas, kartais net 30 neperžengusias moteris. Viena tokių Evelina (vardas pakeistas – red. past.). Šlapimo nelaikymas ją pradėjo varginti iškart po pirmojo gimdymo, tuomet jai nebuvo net 30 metų. „Po sūnaus gimimo bet koks mažiausias šoktelėjimas man galėdavo sukelti šlapimo pratekėjimą, tai trukdė gyventi. Problema tapo tiek socialine, tiek psichologine: negalėjau laisvai elgtis, bendrauti, galvodavau, ar nuo manęs nesklinda šlapimo kvapas“, – problemą, su kuria susidūrė pagimdžiusi vaiką prisimena jauna moteris.

Priežastys ir kada reikai sunerimti

„Dėl natūralių gimdymų ir natūralaus senėjimo proceso milijonai moterų patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją. Tai yra tiesiog užkoduota gamtos. Sensta mūsų viso kūno, veido raumenys, ne išimtis ir vidinis raumenynas. Moterys patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją, o dėl to atsiranda įvairių laipsnių skysčių pratekėjimas iš šlaplės ir makšties laisvumo, stangrumo sumažėjimo, pojūtis“, – paaiškina gydytoja.

Moteris atkreipti dėmesį į šlapimo nelaikymą turėtų iškart, kai tik pirmą kartą pajunta, kad ištekėjo vienas mažas lašelis šlapimo, net jei tai daugiau nesikartojo. Pasak medikų, tai jau yra ženklas, kad reikia susirūpinti ir padėti sau, siekiant išvengti didesnių problemų ateityje. Jei tai buvo vienkartinis šlapimo nutekėjimas, moterims rekomenduojama pasidomėti gydytojo Kėgelio pratimais dubens raumenims, tačiau norint, kad rezultatas būtų jaučiamas, mankštą reikia daryti ne mėnesį, o kasdien ir visą gyvenimą. Tuomet tikrai rezultatas bus jaučiamas.

Šiuolaikiniai problemos sprendimo būdai

Ilgą laiką, kai problema jau būdavo įsisenėjusi ir moteris pagaliau išdrįsdavo kreiptis į medikus, būdavo siūlomas chirurginis gydymas. Šiandien ši delikati problema gali būti išspręsta greičiau ir sukelti moterims mažiau diskomforto. Makšties senelės gali būti sutvirtintos neinvaziniu būdu, panaudojant CO2 lazerį.

Kaip teigia doc. dr. D. Bartkevičienė, ši vos 15 minučių trunkanti procedūra rekomenduojama moterims, kurios kenčia nuo makšties vidinių audinių suglebimo ir patiria įtampos šlapimo nelaikymą, padidėjus slėgiui pilvo ertmėje ar pakeitus padėtį. Procedūra gali būti atliekama moterims, kurių amžius nuo 25 iki 70 metų.

CO2 lazerinio atjauninimo procedūrai ryžosi ir Evelina. „Jos metu mane tiesiog nustebimo jos paprastumas ir tai, kad nepatyriau absoliučiai jokio skausmo. Užteko vos 15 minučių, kad užeičiau ir išeičiau iš gydytojos kabineto su savo naujai „reformuota“ makštimi. Iš karto pradėjau šokinėti, nes norėjau pažiūrėti, ar netyčia nepratekės šlapimas“, – prisimena trisdešimtmetė moteris.

„Atliekant procedūrą lazeriu, makšties gleivinės gilieji sluoksniai patiria koncentruotą šiluminį poveikį ir yra stimuliuojami kolageno bei elastino skaidulų kontrakcijos. Taip skatinama naujų kolageno ląstelių gamyba ir atsinaujinimas, o taip pat skatinamas makšties audinių atsinaujinimas, stiprinama visa makšties sienelių tarpląstelinė medžiaga“, – paaiškina doc. dr. D. Bartkevičienė.

Gydytoja ne kartą stažavosi Vokietijos ir Šveicarijos universitetinės ligoninėse, kuriose atliko ne vieną šimtą šlapimo nelaikymo neinvazinių procedūrų lazeriu.

Auga susidomėjimas

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė sako pastebinti, kad ir Lietuvoje tiek tarp pacientų, tiek tarp medikų didėja susidomėjimas tokio tipo procedūromis. Tačiau nors procedūra ir yra neinvazinė, tačiau prieš ją atliekant medikui reikėtų nuodugniai peržvelgti moters sveikatos istoriją, išsiaiškinti priežastis, dėl kurių pacientė nori šio gydymo, kokie yra jos lūkesčiai, aptarti gydymo eigą, paaiškinti, ko galima tikėtis po procedūros. Taip pat būtina atlikti sveikatos patikrinimą (kartais reikia ir ultragarso tyrimo), gimdos kaklelio tepinėlio tyrimus, įsitikinti, ar moteris nesilaukia.

Lyginant su chirurgine operacija, gydymas CO2 lazeriu nėra brangus, nereikalaujantis praktiškai jokių sąnaudų, kadangi frakciniam lazeriui nereikalingi jokie specialūs priedai, dėl kurių galėtų išaugti gydymo kaina.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Docentė yra specialistė iš didžiosios raidės. Lankausi pas šią gydytoją jau kelis metus ir esu pati laimingiausia, kad ji mane globoja. Paskutinis mano pačios apleistas atvejis paskatino mane parašyti patį geriausią atsiliepimą. Paskaičiau kai kuriuos anksčiau rašytus atsiliepimus, atrodo, kad ne apie šį žmogų rašote. Daktare, aš ir mano vyras esame Jums labai dėkingi, Jūs esate tikra gydytoja, tikra savo srities ekspertė, kuri nuramina, paaiškina, pas Jus lankantis atsiranda saugumo, pasitikėjimo jausmas, atsirado tikėjimas, kad viskas bus gerai. Labai dėkoju ir tikrai visoms rekomenduoju lankytis būtent pas dr. Daivą.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-11

Nuostabi gydytoja specialistė, išklausanti, suprantanti, atsidavus savo darbui ir tiksliai nustato esamas problemas, bei skiria tinkamą gydymą. Džiaugiuosi, jog daugiau nebereikės blaškytis ir ieškoti kas galėtų padėti, nes Agnė tikra savo srities specialistė, rekomendacijos 100%.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2023-12-21

Dariausi pas gydytoją lytinių lūpų putlinimą. Labai patenkinta rezultatu. Bendravo profesionaliai, maloniai, laiko skyrė tiek, kiek reikėjo, atsakė į visus klausimus. Jei reikės panašios procedūros ateityje, eisiu tik pa šią gydytoją, nes pasitikiu.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Labai kompetentinga savo srities specialistė: ilgus metus kamavusią odos problemą diagnozavo greitai, pritaikė gydymą, kuris buvo veiksmingas. Negana to, Agnė labai kruopšti, atidi, maloni, empatiška gydytoja. Vizitai buvo be jokios baimės ir įtampos, gydytojai stebėtinai kantriai aiškinant ir padrąsinant :) Man, kaip pacientei, buvo didelis laimėjimas atsikratyti odos problemų ir iš naujo džiaugtis gyvenimu. Didžiausios rekomendacijos.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-01-12

Esu be galo dėkinga gydytojai Agnei už jos profesionalų ir šiltą bendravimą, mano odos problemos priežasčių paaiškinimą, gydymo paskyrimą, nuostabią gydymo rekomendacijų surašymo tvarką ir pasiektą rezultatą. Kreipiausi dėl užleistų veido rožinės bėrimų, kurie mane kankino jau 2 metus, dėl kurių teko atsisakyti socialinio gyvenimo. Į gydytoją kreipiausi sausio mėnesį, kai veido odos būklė buvo „baisi“. Gydytoja man paaiškino tokios būklės priežastis, paskyrė gydymą, tvarkingai surašė ir paaiškino kiekvieną gydymo detalę. Taip tvarkingai surašytų gydymo rekomendacijų dar nebuvau mačiusi. Kiekvieno kontrolinio vizito pas gydytoją metu buvo laikomasi tokios pat tvarkos. Laikiausi kiekvienos gydytojos rekomendacijos ir per pora mėnesių pavyko visiškai atsikratyti bėrimų veide. Todėl negaliu neparašyti atsiliepimo. Esu labai dėkinga, kad patekau būtent pas gyd. Agnę. Sėkmės Jums didžiausios!

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Daktarė Daiva Bartkevičienė mane konsultavo klinikoje „Primum Estetica“. Didelį įspūdį paliko gydytojos kompetencija, modernus požiūris, naujų technologijų pritaikymas, nuoširdus bendravimas ir empatiškas požiūris į pacientą. Po konsultacijos sekė lytinių lūpų plastikos operacija, visa eiga buvo sklandi, galiu tik džiaugtis ir padėkoti. Gaila, kad tiek metų delsiau...Nuostabus darbas, ačiū labai.

Atsiliepimas paliktas pincetas.lt2024-04-23

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika