I-V 10:00-19:00, VI 11:00-18:00

Intymi moterų problema, kuriai išspręsti pakaktų pietų pertraukos

Tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė vyresnių nei 51 metai moterų po menopauzės kenčia nuo makšties išsausėjimo, dar vadinamo atrofiniu vaginitu. Jį sukelia sumažėjęs estrogenų kiekis. Su ta pačia bėda susiduria ir apie 40 proc. moterų, praėjus 6 mėn. po gimdymo, žindymo laikotarpiu.

Neretai moterys, susiduriančios su makšties išsausėjimu, nėra linkusios apie tai kalbėtis su gydytojais. Jos nerimauja dėl seksualinio susijaudinimo ir seksualinio pasitenkinimo sumažėjimo, intymus gyvenimas tampa nemaloniu, skausmingu, o kartais ir neįmanomu. Visa tai neigiamai paveikia moterų ir tuo pačiu porų gyvenimo kokybę.

Ir nors dauguma pirmiausia praveria vaistinės duris, ieškodamos pirmosios pagalbos įvairių lubrikantų pavidalu, klinikos „Primum Estetica“ akušerė-ginekologė doc. med. dr. Daiva Bartkevičienė sako, kad šiandien yra kur kas efektyvesnis būdas išspręsti minimą problemą ir vėl mėgautis intymiu gyvenimu.

Kodėl moteris kamuoja makšties sausumas?

Pagrindinė makšties sausumo priežastis, kuri yra geriausiai žinoma ir moksliškai įrodyta – tai hormono estrogeno trūkumas. Jis susijęs su fiziologiniais procesais:  perimenopauze, pomenopauze, kūdikio žindymu. Nefiziologinis makšties sausumas gali atsirasti dėl intensyvaus makšties plovimo, rūkymo, chirurgiškai pašalinus kiaušides, sergant onkologine liga po chemoterapijos ar spindulinio gydymo. Makšties išsausėjimą taip pat gali išprovokuoti kai kurių vaistų vartojimas. Galiausiai makšties sausumą gali sukelti ir kitos patologinės būklės, pvz., alergijos ir  antihistamininių vaistų vartojimas, diabetas, taip pat priešlaikinis kiaušidžių išsekimas.

Kokie makšties sausumo požymiai?

Sausumo pojūtis makštyje, tarpvietės dirginimas, niežulys, deginimo jausmas makštyje, skausmingi lytiniai santykiai, pasikartojančios makšties infekcijos dėl suplonėjusios makšties gleivinės.

Moterys dėl diskomforto, skausmo ima vengti lytinių santykių, jie tampa nemalonūs – makšties sausumas gali tapti ir nesutarimų su partneriu, nepasitikėjimo savimi priežastimi.

Iš patirties žinau, kad kartais moterys nedrįsta apie jas kamuojančią makšties sausumo problemą kalbėtis su gydytoju, kreiptis profesionalios pagalbos, o  informacijos ieško interneto forumuose. O veiksmingų būdų padėti moteriai yra.

Įprastai moterys vaistinėse ieško žvakučių ar kremo, padedančio sumažinti makšties sausumą, tačiau sakote, kad yra ir kitų, gerokai efektyvesnių būdų?Makšties sausumo problemai spręsti gali būti naudojamas Jūsų paminėtas  medikamentinis gydymas, taip pat  tokie šiuolaikiniai gydymo metodai, kaip  trombocitais praturtintos plazmos (PRP), hialurono rūgšties injekcijos ar naujausios kartos lazerio „MonaLisa Touch“, sukurto specialiai makšties gleivinei gydyti, procedūros.

Būtent specialiai makšties audiniams gydyti  sukurtu lazeriu „MonaLisa Touch“ atjauninama makštis ir po 3 procedūrų kurso mažiausiai metams išsprendžiama jos sausumo problema. Žinoma, kiek ilgai bus juntamas gydymu pasiektas rezultatas, priklauso ir nuo to, kokio sunkumo buvo makšties atrofija, koks pacientės amžius ir jos gyvenimo būdas.

Kiek laiko trunka procedūra ir ar jai reikia kaip nors specialiai pasiruošti?

Procedūros trunka tikrai trumpai, apie 10 minučių, su gydytojo konsultacija – maždaug 30 min. Taigi, kaip mes sakome procedūrai atlikti užtenka pietų pertraukos, o į darbus ir kasdienį gyvenimą galima grįžti išsyk po jos.

Specialaus pasirengimo procedūrai nėra, bet reiktų nenaudoti intravaginalinių kremų ir lubrikantų ir susilaikyti nuo lytinių santykių 24 valandas iki procedūros.

Jei patiriate paminėtus makšties išsausėjimo simptomus, išdrįskite kreiptis pagalbos, procedūra  „MonaLisa Touch“ gali pakeisti gyvenimą. Šis gydymas be hormonų, be cheminių medžiagų,  padeda spręsti makšties sausumo, laisvumo ir lengvo šlapimo nelaikymo problemas. Procedūra neskausminga, nereikalingas atsistatymo laikotarpis po procedūros. Savijautos pagerėjimas pajaučiamas jau po pirmosios procedūros.

Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Esu labai dėkinga gyd. Agnei, kuri pašalino apgamą nuo mano kaktos. Neįtikėtina, kad po tiek metų jis manęs nebeerzina, kai pažvelgiu į veidrodį. Labai džiaugiuosi rezultatu. Darinio pašalinimo vieta greitai gyja. Žinau, kad po kurio laiko rezultatas bus dar geresnis. Ačiū labai!

Aušra S. 2023-06-15

Noriu padėkoti dr. Daivai Bartkevičienei ir visam klinikos „Primum Estetica“ kolektyvui. Dėkoju už malonų bendravimą, šiltą atmosferą ir puikų savo darbo išmanymą. P.S. Man labai patiko jaukus klinikos interjeras su žydrais ir auksiniais akcentais!

M. D. 2023-09-18

Esu labai patenkinta gyd. Agnės Bartkevičiūtės darbu. Gydytoja lazeriu pašalino riebalų sankaupas prie nosies. Jau praėjo daugiau nei 6 mėn. ir matau, kad riebalai neketina ataugti ir, kas svarbiausia, neįžiūriu jokių randų! Labai džiaugiuosi atlikto gydymo rezultatais. Ačiū dar kartą, gydytoja!

Onutė M.2023-09-26

Esu labai patenkinta po labioplastikos operacijos. Daktarė Daiva nuostabi, ji tikra profesionalė su neabejotinu menininkės talentu, nes sukūrė stebuklą! Rezultatas viršijo visus mano lūkesčius, nuostabus jausmas, kai nebereikia gėdintis savo kūno... Daktare, dar kartą dėkoju už sugrąžintą gyvenimo džiaugsmą!

B. J. 2023-10-11

Galbūt turite klausimų?

    Palikite savo kontaktus ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

    Susipažinau su Privatumo politika